Moje bajeczki o Annie i Elsie

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Seria: Moje bajeczki
Wydawnictwo: Egmont Polska
Kraina Lodu, Frozen, bajki

Usiądź wygodnie i pozwól, by twoje ulubione bajeczki zabrały cię do świata magii, w którym wszystko jest możliwe, a każda z niesamowitych przygód dobrze się kończy! Oto osiem niezwykłych opowieści o Elsie, Annie oraz ich wyjątkowych przyjaciołach z krainy Arendelle.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Northman | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Arendelle w wersji dla najmłodszych!

Osiem historyjek - a zatem osiem dodatkowych powodów, by znów odwiedzić Krainę Lodu :) Ta akurat pozycja jest o tyle fajna, że jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych; Moje Kochane Dziecko (trzy i pół-letnie dodam) zobaczywszy tę książeczkę przeszło od fazy średniego humoru w fazę "pełnego banana", porwało ją w ręce i zaczęło kartkować skacząc na kanapie z radości ;) ... Po czym Roksana kazała sobie czytać :) Miło jest widzieć, że próby zaszczepienia w dziecku od najmłodszych lat miłości do książek są... udane :)

Wśród historyjek w niniejszym wydaniu mamy m.in. kilka urodzinowych historii, opis zimowych zawodów, historię z dzieciństwa głównych bohaterek i dylemat pt. "Co podarować reniferowi?". Wszystko pięknie ilustrowane i zachęcające wręcz (zwłaszcza dziecko!) do czytania. Gorąco polecam i zachęcam do lektury:) Wasze dzieci będą zachwycone!

Dziękuję Egmont Polska ze egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim...

Asia Szarańska | 2017-05-02

Z pewnością ja i moja córka zaliczamy się do nielicznej grupy, która nie poznała filmowych przygód Anny, Elsy i Olafa. Wielokrotnie jednak słyszałam pozytywne opinie na temat tej bajki od znajomych mam i dzieciaków, więc pomyślałam, że książkowa wersja też okaże się fajna. I nie pomyliłam się: dwie siostry z Arendelle i ich przyjaciele od razu przypadli do gustu Milence. I nie tylko Milence. Cóż, po przeczytaniu książeczki „Moje bajeczki o Annie i Elsie” kupiłyśmy także pozycję z serii „Chwyć bajeczkę”, gdzie opisana jest filmowa przygoda bohaterek, a ja... w końcu obejrzałam także animację :)

Moje bajeczki o Annie i Elsie to zbiór ośmiu historyjek. Nasze dzieci znajdą w nim zarówno bajki opisujące czasy, gdy Anna i Elsa były małymi księżniczkami, jak również przygody dorosłych dziewcząt. Nie brakuje także historyjek poświęconych Kristoffowi i Olafowi, zatem każde dziecko ma szansę spotkać na stronach książeczki swojego ulubionego bohatera. Opowiadania nie są bardzo długie, ale...

yllla | 2017-04-12
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

"Moje bajeczki o Annie i Elsie", to książka zdecydowanie przeznaczona dla młodszych dzieci. Zawiera ona osiem, krótkich opowiadań i mnóstwo pięknych ilustracji, które tak jak i opowieści przedstawiają bohaterów Krainy Lodu w różnym wieku. Pierwsze trzy opowiadania z książeczki "Moje bajeczki o Annie i Elsie" przedstawiają przygody Anny, Elsy i ich przyjaciół w czasach, kiedy siostry były jeszcze małymi dziewczynkami. W kolejnych opowiadaniach Elsa jest już królową.

Wraz z książką "Moje bajeczki o Annie i Elsie" mali czytelnicy przeżyją piąte urodziny Anny, podczas których dziewczynka starała się zachowywać nienagannie i zaprezentować maniery godne księżniczki (wyszło, jak wyszło, ale przecież starała się ;)) Dzieci będą mogły uczestniczyć w urodzinach Kristoffa, zorganizowanych przez trolle oraz towarzyszyć siostrom w ich dziecięcych zabawach. Razem z królową Elsą będą wybierać zwycięzców w konkursie rzeźby lodowej, uczestniczyć w niespodziewanie skromnych urodzinach Elsy oraz w...

W każdym z nas jest coś z dziecka i lubimy czasem obejrzeć czy też przeczytać jakąś bajkę. Do niektórych nie wracamy, inne możemy powtarzać i powtarzać. Tak właśnie jest z Krainą Lodu, odkąd Disney w 2013 roku wyprodukował animację, zbiera ona rzeszę fanów w różnym wieku. Zaczęły powstawać różne gadżety i książeczki mówiące o Arendelle i w sumie nie dziwię się, że dla niektórych ta baja będzie klasyką.

miraga_ | 2017-04-12
Przeczytana: 01 czerwca 2017