Moje bajeczki o Annie i Elsie

Okładka książki Moje bajeczki o Annie i Elsie praca zbiorowa
Okładka książki Moje bajeczki o Annie i Elsie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moje bajeczki opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Moje bajeczki
Egmont Polska
2017-03-01
2017-03-01
Małgorzata Fabianowska
Kraina Lodu Frozen bajki

Nasze pierwsze spotkanie z Elsą, córce bardzo się spodobało. Nie mam większych zastrzeżeń - książka przyjemnie wydana, ładne ilustracje.

W każdym z nas jest coś z dziecka i lubimy czasem obejrzeć czy też przeczytać jakąś bajkę. Do niektórych nie wracamy, inne możemy powtarzać i powtarzać. Tak właśnie jest z Krainą Lodu, odkąd Disney w 2013 roku wyprodukował animację, zbiera ona rzeszę fanów w różnym wieku. Zaczęły powstawać różne gadżety i książeczki mówiące o Arendelle i w sumie nie dziwię się, że dla niektórych ta baja będzie klasyką.

Z pewnością ja i moja córka zaliczamy się do nielicznej grupy, która nie poznała filmowych przygód Anny, Elsy i Olafa. Wielokrotnie jednak słyszałam pozytywne opinie na temat tej bajki od znajomych mam i dzieciaków, więc pomyślałam, że książkowa wersja też okaże się fajna. I nie pomyliłam się: dwie siostry z Arendelle i ich przyjaciele od razu przypadli do gustu Milence. I nie tylko Milence. Cóż, po przeczytaniu książeczki „Moje bajeczki o Annie i Elsie” kupiłyśmy także pozycję z serii „Chwyć bajeczkę”, gdzie opisana jest filmowa przygoda bohaterek, a ja... w końcu obejrzałam także animację :)

Moje bajeczki o Annie i Elsie to zbiór ośmiu historyjek. Nasze dzieci znajdą w nim zarówno bajki opisujące czasy, gdy Anna i Elsa były małymi księżniczkami, jak również przygody dorosłych dziewcząt. Nie brakuje także historyjek poświęconych Kristoffowi i Olafowi, zatem każde dziecko ma szansę spotkać na stronach książeczki swojego ulubionego bohatera. Opowiadania nie są bardzo długie, ale szczegółowe, dla młodszych dzieci w sam raz. Duża i wyraźna czcionka będzie atutem w przypadku dzieciaków, które czytają już samodzielnie. Milenka radzi sobie z tą książeczką wyśmienicie. Na temat ilustracji z pewnością wspominać nie trzeba, każdy kto zna ten film, wie, jak jest barwny i ładnie zrobiony. Dodam tylko, że ilustracji jest bardzo dużo, ale nie przytłaczają treści.

Seria „Moje bajeczki” zwróciła moją uwagę także z innego powodu: ta niewielka, kwadratowa książeczka jest naprawdę poręczna i nie zajmuje wiele miejsca. Jest na tyle duża, by dziecko wygodnie ją złapało i można było zachować dużą czcionkę wygodną do czytania, ale równocześnie jest tak mała, że swobodnie można ją wsunąć do każdej torebki. W naszym przypadku to bardzo ważne, ponieważ często zabieramy ze sobą książeczki do pociągu, gdy jeździmy na zajęcia i potrzebne nam pozycje lekkie, niezajmujące wiele miejsca, ale równocześnie na tyle rozbudowane, by czytania starczyło na półgodzinną podróż. I Moje bajeczki pasują nam pod tym względem idealnie, szczególnie, że z tej serii wcześniej kupiłyśmy sobie Moje bajeczki o kucykach, a w zapowiedziach wydawnictwa Egmont widziałam kolejne pozycje w tej odsłonie. Na pewno będziemy obserwować, jakie tytuły się pojawiają. W naszym przypadku – Moje bajeczki o Annie i Elsie to strzał w dziesiątkę!

Arendelle w wersji dla najmłodszych!

Osiem historyjek - a zatem osiem dodatkowych powodów, by znów odwiedzić Krainę Lodu :) Ta akurat pozycja jest o tyle fajna, że jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych; Moje Kochane Dziecko (trzy i pół-letnie dodam) zobaczywszy tę książeczkę przeszło od fazy średniego humoru w fazę "pełnego banana", porwało ją w ręce i zaczęło kartkować skacząc na kanapie z radości ;) ... Po czym Roksana kazała sobie czytać :) Miło jest widzieć, że próby zaszczepienia w dziecku od najmłodszych lat miłości do książek są... udane :)

Wśród historyjek w niniejszym wydaniu mamy m.in. kilka urodzinowych historii, opis zimowych zawodów, historię z dzieciństwa głównych bohaterek i dylemat pt. "Co podarować reniferowi?". Wszystko pięknie ilustrowane i zachęcające wręcz (zwłaszcza dziecko!) do czytania. Gorąco polecam i zachęcam do lektury:) Wasze dzieci będą zachwycone!

Dziękuję Egmont Polska ze egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Arendelle w wersji dla najmłodszych!

"Moje bajeczki o Annie i Elsie", to książka zdecydowanie przeznaczona dla młodszych dzieci. Zawiera ona osiem, krótkich opowiadań i mnóstwo pięknych ilustracji, które tak jak i opowieści przedstawiają bohaterów Krainy Lodu w różnym wieku. Pierwsze trzy opowiadania z książeczki "Moje bajeczki o Annie i Elsie" przedstawiają przygody Anny, Elsy i ich przyjaciół w czasach, kiedy siostry były jeszcze małymi dziewczynkami. W kolejnych opowiadaniach Elsa jest już królową.

Wraz z książką "Moje bajeczki o Annie i Elsie" mali czytelnicy przeżyją piąte urodziny Anny, podczas których dziewczynka starała się zachowywać nienagannie i zaprezentować maniery godne księżniczki (wyszło, jak wyszło, ale przecież starała się ;)) Dzieci będą mogły uczestniczyć w urodzinach Kristoffa, zorganizowanych przez trolle oraz towarzyszyć siostrom w ich dziecięcych zabawach. Razem z królową Elsą będą wybierać zwycięzców w konkursie rzeźby lodowej, uczestniczyć w niespodziewanie skromnych urodzinach Elsy oraz w początkowo niezbyt udanym pikniku. Mali czytelnicy zobaczą również, jak poradzi sobie Anna zastępująca królową w jej obowiązkach oraz dowiedzą się jaki prezent najbardziej uszczęśliwi renifera.

Wszystkie opowieści zawarte w książce "Moje bajeczki o Annie i Elsie" dobrze się kończą i przedstawiają takie wartości jak miłość i przyjaźń. Ponadto są naprawdę wciągające i szybko się je czyta. Moja pięciolatka oczywiście chciałaby, żebym jej czytała tę książeczkę najlepiej całą na raz. Przyznam jednak, że chociaż poszczególne opowiadania nie są długie, to w sumie w tej książce jest sporo stron do czytania.

Zdjęcia książki znajdziecie na moim blogu, zapraszam

• 2017 dla dzieci
  • 2020 Przeczytane z dzieckiem