Moje bajeczki o Annie i Elsie

Okładka książki Moje bajeczki o Annie i Elsie praca zbiorowa
Okładka książki Moje bajeczki o Annie i Elsie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moje bajeczki opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Moje bajeczki
Egmont Polska
2017-03-01
2017-03-01
Małgorzata Fabianowska
Kraina Lodu Frozen bajki

Okładka książki Basia i zwierzaki. Zestaw kreatywny Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i zwierz... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Poczytaj ze mną. Przypowieść. O srebrnej łyżce Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Poczytaj ze mn... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...

Nasze pierwsze spotkanie z Elsą, córce bardzo się spodobało. Nie mam większych zastrzeżeń - książka przyjemnie wydana, ładne ilustracje.

W każdym z nas jest coś z dziecka i lubimy czasem obejrzeć czy też przeczytać jakąś bajkę. Do niektórych nie wracamy, inne możemy powtarzać i powtarzać. Tak właśnie jest z Krainą Lodu, odkąd Disney w 2013 roku wyprodukował animację, zbiera ona rzeszę fanów w różnym wieku. Zaczęły powstawać różne gadżety i książeczki mówiące o Arendelle i w sumie nie dziwię się, że dla niektórych ta baja będzie klasyką.

Z pewnością ja i moja córka zaliczamy się do nielicznej grupy, która nie poznała filmowych przygód Anny, Elsy i Olafa. Wielokrotnie jednak słyszałam pozytywne opinie na temat tej bajki od znajomych mam i dzieciaków, więc pomyślałam, że książkowa wersja też okaże się fajna. I nie pomyliłam się: dwie siostry z Arendelle i ich przyjaciele od razu przypadli do gustu Milence. I nie tylko Milence. Cóż, po przeczytaniu książeczki „Moje bajeczki o Annie i Elsie” kupiłyśmy także pozycję z serii „Chwyć bajeczkę”, gdzie opisana jest filmowa przygoda bohaterek, a ja... w końcu obejrzałam także animację :)

Moje bajeczki o Annie i Elsie to zbiór ośmiu historyjek. Nasze dzieci znajdą w nim zarówno bajki opisujące czasy, gdy Anna i Elsa były małymi księżniczkami, jak również przygody dorosłych dziewcząt. Nie brakuje także historyjek poświęconych Kristoffowi i Olafowi, zatem każde dziecko ma szansę spotkać na stronach książeczki swojego ulubionego bohatera. Opowiadania nie są bardzo długie, ale szczegółowe, dla młodszych dzieci w sam raz. Duża i wyraźna czcionka będzie atutem w przypadku dzieciaków, które czytają już samodzielnie. Milenka radzi sobie z tą książeczką wyśmienicie. Na temat ilustracji z pewnością wspominać nie trzeba, każdy kto zna ten film, wie, jak jest barwny i ładnie zrobiony. Dodam tylko, że ilustracji jest bardzo dużo, ale nie przytłaczają treści.

Seria „Moje bajeczki” zwróciła moją uwagę także z innego powodu: ta niewielka, kwadratowa książeczka jest naprawdę poręczna i nie zajmuje wiele miejsca. Jest na tyle duża, by dziecko wygodnie ją złapało i można było zachować dużą czcionkę wygodną do czytania, ale równocześnie jest tak mała, że swobodnie można ją wsunąć do każdej torebki. W naszym przypadku to bardzo ważne, ponieważ często zabieramy ze sobą książeczki do pociągu, gdy jeździmy na zajęcia i potrzebne nam pozycje lekkie, niezajmujące wiele miejsca, ale równocześnie na tyle rozbudowane, by czytania starczyło na półgodzinną podróż. I Moje bajeczki pasują nam pod tym względem idealnie, szczególnie, że z tej serii wcześniej kupiłyśmy sobie Moje bajeczki o kucykach, a w zapowiedziach wydawnictwa Egmont widziałam kolejne pozycje w tej odsłonie. Na pewno będziemy obserwować, jakie tytuły się pojawiają. W naszym przypadku – Moje bajeczki o Annie i Elsie to strzał w dziesiątkę!

Arendelle w wersji dla najmłodszych!

Osiem historyjek - a zatem osiem dodatkowych powodów, by znów odwiedzić Krainę Lodu :) Ta akurat pozycja jest o tyle fajna, że jest przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych; Moje Kochane Dziecko (trzy i pół-letnie dodam) zobaczywszy tę książeczkę przeszło od fazy średniego humoru w fazę "pełnego banana", porwało ją w ręce i zaczęło kartkować skacząc na kanapie z radości ;) ... Po czym Roksana kazała sobie czytać :) Miło jest widzieć, że próby zaszczepienia w dziecku od najmłodszych lat miłości do książek są... udane :)

Wśród historyjek w niniejszym wydaniu mamy m.in. kilka urodzinowych historii, opis zimowych zawodów, historię z dzieciństwa głównych bohaterek i dylemat pt. "Co podarować reniferowi?". Wszystko pięknie ilustrowane i zachęcające wręcz (zwłaszcza dziecko!) do czytania. Gorąco polecam i zachęcam do lektury:) Wasze dzieci będą zachwycone!

Dziękuję Egmont Polska ze egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Arendelle w wersji dla najmłodszych!

"Moje bajeczki o Annie i Elsie", to książka zdecydowanie przeznaczona dla młodszych dzieci. Zawiera ona osiem, krótkich opowiadań i mnóstwo pięknych ilustracji, które tak jak i opowieści przedstawiają bohaterów Krainy Lodu w różnym wieku. Pierwsze trzy opowiadania z książeczki "Moje bajeczki o Annie i Elsie" przedstawiają przygody Anny, Elsy i ich przyjaciół w czasach, kiedy siostry były jeszcze małymi dziewczynkami. W kolejnych opowiadaniach Elsa jest już królową.

Wraz z książką "Moje bajeczki o Annie i Elsie" mali czytelnicy przeżyją piąte urodziny Anny, podczas których dziewczynka starała się zachowywać nienagannie i zaprezentować maniery godne księżniczki (wyszło, jak wyszło, ale przecież starała się ;)) Dzieci będą mogły uczestniczyć w urodzinach Kristoffa, zorganizowanych przez trolle oraz towarzyszyć siostrom w ich dziecięcych zabawach. Razem z królową Elsą będą wybierać zwycięzców w konkursie rzeźby lodowej, uczestniczyć w niespodziewanie skromnych urodzinach Elsy oraz w początkowo niezbyt udanym pikniku. Mali czytelnicy zobaczą również, jak poradzi sobie Anna zastępująca królową w jej obowiązkach oraz dowiedzą się jaki prezent najbardziej uszczęśliwi renifera.

Wszystkie opowieści zawarte w książce "Moje bajeczki o Annie i Elsie" dobrze się kończą i przedstawiają takie wartości jak miłość i przyjaźń. Ponadto są naprawdę wciągające i szybko się je czyta. Moja pięciolatka oczywiście chciałaby, żebym jej czytała tę książeczkę najlepiej całą na raz. Przyznam jednak, że chociaż poszczególne opowiadania nie są długie, to w sumie w tej książce jest sporo stron do czytania.

Zdjęcia książki znajdziecie na moim blogu, zapraszam

• 2017 dla dzieci
  • 2020 Przeczytane z dzieckiem