Płaczliwa kotka

Cykl: Niesforne Zwierzaki (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mutsuz Kedi Dila
Bacha85

Mądre i przepięknie zilustrowane książeczki o zwierzętach Leyla Fontaine jest prawnuczką słynnego autora bajek Jeana de La Fontaine’a. Mieszka w domu z dziewięcioma niesfornymi zwierzętami: pająkiem, kotem, jeżem, myszą, ptakiem, żabą, rybą, psem i komarem. Każdy tom opowiada niebanalną, zaskakującą i zabawną historię jednego zwierzątka, które odznacza się pewną cechą. Autorka w bardzo mądry,...

Mądre i przepięknie zilustrowane książeczki o zwierzętach
Każdy tom opowiada niebanalną, zaskakującą i zabawną historię jednego zwierzątka, które odznacza się pewną cechą. Autorka w bardzo mądry, a zarazem przystępny sposób tłumaczy, czym jest np. upór, zazdrość czy lenistwo, i wyjaśnia, jakie są konsekwencje bycia upartym, zazdrosnym czy leniwym. Dzieci, utożsamiając się z bohaterami książek, w bardzo przyjazny sposób dowiadują się, jak radzić sobie z problemami wieku rozwojowego.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/placzliwa-kotka.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/placzliwa-kotka.html

„Niesforne zwierzaki” Tulin Kozikoglu to seria dziewięciu książek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta mieszkające z Babcią Lejlą – praprawnuczką Jeana de La Fontaine’a. W Polsce nakładem wydawnictwa Wilga ukazały się do tej pory cztery pierwsze tomy a jednym z nich jest „Płaczliwa kotka”.

Bohaterką opowieści jest kotka Markotka, której nic nie cieszy. Nie chce jeść, nie chce się bawić, nie może spać a swoim płaczem utrudnia życie współmieszkańcom. Nic więc dziwnego, że pozostałe niesforne zwierzaki robią wszystko by jej pomóc. Niezależnie jednak od starań pozostałych mieszkańców domku Babci Lejli, kotka wciąż płacze. Jej ponury nastrój trwa i trwa, aż w końcu, jak to często bywa, problem rozwiązuje się sam.

Oprócz Markotki na kartach książki spotkamy pozostałych mieszkańców chatki Babci Lejli. Poświęcono im pozostałe tomy cyklu o Niesfornych zwierzakach, tutaj zaś występują jako bohater zbiorowy. Choć na pierwszy rzut oka można by się spodziewać animozji między...

silverraven | 2017-12-25
Przeczytana: 20 listopada 2017