Czerwień jarzębin

Cykl: Leśna Trylogia (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura polska
Ag2S

Trzy przyjaciółki, trzech braci i zło, które nie odpuszcza… Leśną Polanę spowił mrok. Kiedy już wszystko wskazywało na to, że szczęście odnalazło do niej drogę, Gabriela nagle znika. Zło, które krzywdziło, wciąż nie jest syte bólu. Czy przyjaciele Gabrieli – i ten, który nie przestał jej kochać – zapobiegną nieszczęściu? Majka i Julia są gotowe na wszystko, by ocalić przyjaciółkę. Jednak los...

Trzy przyjaciółki, trzech braci i zło, które nie odpuszcza…

Majka i Julia są gotowe na wszystko, by ocalić przyjaciółkę. Jednak los sprzysiągł się przeciwko nim. Niespodziewane wydarzenia zmuszają do trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji. A kiedy w grę wejdą uczucia – oraz przystojni bliźniacy Marcin i Patryk – można spodziewać się wszystkiego…

Czerwień jarzębin – kolejny tom bestsellerowej Leśnej Trylogii – opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która czasem przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. To także ostrzeżenie przed złem, któremu tylko najodważniejsi potrafią się przeciwstawić…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,80936,Czerwien-jarzebin

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,80936,Czerwien-jarzebin

Jestem w szoku. Naprawdę nie myślałam, że jakakolwiek powieść Katarzyny Michalak dostarczy mi aż takich wrażeń... "Leśna Polana" podobała mi się bardzo, co już było dla mnie zaskoczeniem, jednak kolejny tom trylogii wbił mnie w podłogę... Czytałam myjąc zęby, czytałam w środku nocy, czytałam bez chwili przerwy, dopóki z zapartym tchem (do tego stopnia zapartym, że prawie się udusiłam...) i oczami zapuchniętymi od płaczu nie przeczytałam ostatniego zdania. Zdania, które prawie przyprawiło mnie o zawał! No naprawdę, Szanowna Autorko, jak ja teraz będę żyć do następnego tomu?!

Ja naprawdę jestem świadoma, że ta powieść to nie jest literatura wysokich lotów... Jednak właśnie ta zapewniła mi ogrom emocji, i to takich, których akurat potrzebowałam, by oderwać się od wszystkiego, od całego świata... Może fabuła jest naciągana - nieważne. Może nagromadzenie wszelkich nieszczęść, tragedii i krzywd, jakie spotykają bohaterów, jest mało wiarygodne - to również jest dla mnie nieważne.

Nie...

Nina | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 18 maja 2017

Ło matko, co to miało być?! Kiedy mam swoje dziwne nastroje, kiedy nie czytam nic krwawego, dramatycznego, bo nie mam na to siły, sięgam po banalną literaturę kobiecą. Szukam tego i tego chcę. Ale to, co dostałam w drugim tomie leśnej trylogii, to już była przesada. Banał swoją drogą ale taka infantylność to już co innego. To było nie do zniesienia, ja tego nie trawię. Niestety, nie polecam nawet tym szukającym banału :D

Druga część trylogii jest jak dla mnie trochę słabsza niż część pierwsza, chociaż i tu bardzo dużo się dzieje....może aż za dużo. Do tego rzeczy strasznie przekoloryzowanych, niemożliwych w normalnym życiu.
Kolejne tragiczne wydarzenia, które odbierają spokój i poczucie bezpieczeństwa bohaterów, częste powroty do wspomnień i wydarzeń z przeszłości pełnej koszmarów , które kładą się cieniem na współczesne wydarzenia.
W tej części głównymi bohaterami jest Majka i Marcin a Gabriela zostaje trochę zepchnięta na drugi plan, chociaż od jej tajemniczego zniknięcia zaczyna się ta cała czasami trochę nierealna historia.
I co ciekawe autorka swoich bohaterów przedstawia z tej gorszej strony. Majka to prawie dziewczyna lekkich obyczajów , która z każdym idzie do łóżka i nawet nie wie z kim jest w ciąży. Natomiast Gabrysia to znowu kobieta która sama nie wie czego chce ....niby kocha i tęskni ale gdy Leśna Polana jest już wyremontowana zamieszkuje w niej sama bez Wiktora,tylko z kotem, psem...

wiejskifilozof | 2017-10-27

Za mną kolejna dobra,wartościowa książka.Książka,która nauczyła mnie.Czym,jest przyjaźń,braterstwo i rozliczanie z przeszłością.
Michalak,po raz kolejny pokazuję,że umie pisać.
Nie tylko ckliwe książki,byłem przerażony.Wspomnieniami z Wołynia,ale mój tata.Który jest po rozwodzie.Zawsze,mówi Ukrainiec to nie był nigdy nasz,przyjaciel.
W tej książce,ważny miejsce jest szpital,tam się ważą losy.Części bohaterów,to jest bardzo ważne.Czy,przeżyją.
Teraz tylko czekam,jak mama skończy tom trzeci.

eduko7 | 2017-09-15
Przeczytana: 06 września 2017

Czy Julia, Gabrysia, Majka i bracia Parado odnajdą swoje szczęście? Z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć? Który brat jest który? Oto zagadka dla organów ścigania. Czy rzeczywiście któryś z nich jest winien? Dlaczego Jula znajdzie się w Nowym Jorku? Czy kata i oprawcę spotka zasłużona kara? Czy tym razem czytelnik przeżyje mniejsze kołatanie serca w czasie lektury?
Bohaterowie dają się lepiej poznać w nowych sytuacjach. Pokazują nowe cechy, lęki. Nic nie jest oczywiste, niczego nie można być pewnym. Nawet zakończenie zaskakuje.

CuriousSoul | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Zmiany sytuacji, a wraz z nimi nastrojów i humorów, następują jak w kalejdoskopie.
Ledwie można nadążyć w tym natłoku zdarzeń!
Trochę to chaotyczny miszmasz, ale zakończenie bardzo wciągające.
Pomimo iż ogółem fabuła mnie nie urzekła, to czekam na ciąg dalszy rozwiązania tego całego galimatiasu ludzkich dróg i uczuć...

Macki zła

Nareszcie jest ! Powiedzcie mi, jak mam Wam opowiedzieć cokolwiek o książce, po przeczytaniu której serce bije mi jak oszalałe, nie mogę złapać tchu, a w głowie mam gonitwę myśli, których nie sposób okiełznać? Ze względu na ten zagrażający zdrowiu i życiu stan, w jakim się znajduję po lekturze „ Czerwieni jarzębin „Pani Katarzyny Michalak z góry przepraszam, jeśli moja recenzja wyda Wam się chaotyczna i niespójna. Tak wiele chciałabym Wam o niej powiedzieć, ale obawiam się, że nie znajdę odpowiednich słów, które w pełni oddadzą to, co czuję. Jestem pewna, że niezależnie od tego, co napiszę będzie to zbyt mało wyraziste.

Może zacznę od tego, że „ Czerwień jarzębin jest drugim tomem Leśnej trylogii wydanym nakładem wydawnictwa Znak Literanova, który swoją premierę miał 24 maja 2017 roku. Pragnę podziękować zarówno wydawnictwu, jak i samej autorce za egzemplarz książki do recenzji, bo muszę przyznać, że od momentu, kiedy skończyłam czytać tom pierwszy trylogii „Leśną...

Gosia | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 19 maja 2017

Czekałam na tą książkę, gdyż chciałam się dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy jej bohaterów, czy Gabrysia się odnajdzie? Po ciekawym początku książki, środek taki sobie a zakończenie znowu zostawia nas z wielkim znakiem zapytania. Ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na 3 część i zakończenie historii o trzech braciach Prado i ich kobietach?

zolzowata_franca | 2017-06-25
Przeczytana: 22 czerwca 2017

"Czerwień jarzębin" to druga część Leśnej Trylogii autorstwa Katarzyny Michalak. Po przeczytaniu pierwszej części byłam wręcz zafascynowana, pomysłem, lekkim piórem autorki, historią opowiedzianą przez nią. Zawracałam głowę w Wydawnictwie, kiedy pojawi się drugi tom? Długo dane mi było czekać, ale w końcu przysiadłam w kąciku, by móc oddać się czytaniu.

To historia trzech przyjaciółek Gabrieli, Majki i Juli oraz trzech braci Prado Wiktora, Marcina i Patryka. W pierwszej części "Leśnej polany" poznajemy naszych bohaterów "od kolebki", by w drugiej części wkroczyć w serię wydarzeń, gdzie stwierdzenie, że nieszczęścia chodzą parami, byłoby zdecydowanie zbyt delikatne. Zło wygląda z każdego kąta i aż dziw bierze, że w tym wszystkim udało się autorce dość intensywnie wtopić miłość i przyjaźń.
Niestety druga część nie zrobiła już na mnie tak piorunującego wrażenia, co nie znaczy, że mi się nie podobała. Tym niemniej trochę mnie autorka zmęczyła natłokiem zdarzeń. Mam nieodparte...

rinos | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 września 2017

UWAGA - oceniam całą trylogię.

Zawsze narzekam na brak emocji i rollercoasterów w książkach. Nie myślałam, że trafię na serię, gdzie będzie ich w nadmiarze.
Co za dużo, to niezdrowo - i tu to powiedzenie sprawdza się idealnie. Autorka szokuje praktycznie co kilka stron, a to nie buduje napięcia u czytelnika. Odbiorca staje się biernym uczestnikiem całej historii, nie przeżywa tak jak powinien, a szkoda, bo gdyby autorka trochę przystopowała, ocena byłaby zdecydowanie wyższa.
Pierwszy tom oceniam najwyżej - 7,5 gwiazdki, kolejne są tylko dobre.