Zdrajca

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 11)
Wydawnictwo: Mag
Turn Coat
skylight

Inne wydania

Harry zawsze stara się unikać kłopotów, jeśli chodzi o Białą Radę Magów, ale jego dawne postępki nie zostały zapomniane. Co stawia go w niezręcznej sytuacji. Morgan, niegdyś jego główny prześladowca w Radzie, zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę. Zagrożony najwyższą karą potrzebuje kogoś obdarzonego talentem i upodobaniem do wspierania słabszych, choć ten ktoś nie jest zbytnio zainteresowany jego obroną. Harry rozpoczyna poszukiwania prawdziwego zdrajcy, żeby oczyścić imię niezbyt sympatycznego Morgana, który ukrywa się przed Radą i jednocześnie przed łowcami nagród. Jeden błąd może sprawić, że - całkiem dosłownie - potoczą się głowy. I jedna z nich może być jego głową.

źródło opisu: http://www.mag.com.pl

źródło okładki: www.mag.com.pl

Fantasy-Bestiarium | 2017-09-11

„Zdrajca” jest już jedenastym tomem z cyklu „Akta Harry'ego Dresdena”, który przedstawia przygody chicagowskiego maga-detektywa. Autor zabiera na po raz kolejny do świata, w którym pełno jest magicznych istot, prastarej magii oraz wielu niebezpieczeństw. Harry Dresden jest najlepszym w swoim fachu, nieocenionym specjalistą w rozwiązywaniu niecodziennych i paranormalnych spraw. Spiski i intrygi wciągają tak samo mocno, jak w tomach poprzednich, a Harry Dresden znów pakuje się w nie lada kłopoty.

Harry Dresden będzie musiał wykonać zadanie, które tym razem może przerosnąć nawet jego spore możliwości. Biała Rada Magów oskarża Morgana o zdradę, a ten zwraca się z prośbą do Harry'ego o oczyszczenie go z zarzutów. Dresden niechętnie przyjmuje zlecenie i rozpoczyna rozwikływanie śmierdzącej sprawy, która ma odnaleźć prawdziwego zdrajcę i oszusta. Harry musi uważać, aby nie narazić się Radzie i innym łowcom nagród, którzy mogliby go skrócić o głowę. Kim jest tajemniczy i niebezpieczny...

mielny | 2017-08-06

I pomyśleć, że w zeszłym roku kupiłem "Front burzowy" tak o z nudów żeby czytać sobie coś w drodze z pracy do domu...

Spośród wszystkich dotychczasowo wydanych w Polsce i za granicą książek z serii zdecydowanie moja ulubiona. Butcher zawiązuje tutaj akcje rozpoczętą już w 1. tomie cyklu. Harry Dresden od samego początku po cichu uważa, że za wszystkimi wydarzeniami, w które był wplątany stoi nie kto inny jak tajemnicza organizacja składająca się z wielu magów, którą nazywa "Czarną Radą". Dotychczas Harry jedynie teoretyzował o jej istnieniu i podzielił się swoimi obawami z bardzo wąskim gronem. Teraz wreszcie musi wziąć sprawy w swoje ręce i nie tylko udowodnić, że Donald Morgan jest niewinny, ale również znaleźć i udowodnić istnienie zdrajcy w szeregach rady.

Książka napisana w ciekawszym stylu niż poprzednie, dużo akcji, ma się wrażenie, że walki nie są już aż tak rozciągnięte, jeszcze więcej świetnych i śmiesznych dialogów, nieoceniony Bob czaszka.

Zakończenie bardzo...

Tinamou | 2017-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsze wrażenie po zakończeniu ? Zdecydowanie smutek. W przypadku przygody z Aktami Harry'ego Dresdena jest to nowe doznanie bowiem nie jest to uczucie, które, odczuwałem po przeczytaniu którejkolwiek z wcześniejszych części. No ale po kolei. Ten tom jest inny nie tylko pod tym względem. Jest poważniejszy, trochę jak odejście na chwilę od lekkiej i rozrywkowej akcji do poważnych działań, które niosą ze sobą konkretne konsekwencje. Jest groźnie, mroczno i wcale wszystko nie kończy się dobrze, są rozczarowania i łzy - i to nie tak, że giną pierwszoplanowi bohaterowie ( co nie znaczy, że nikt nie umiera ) Butcher sprawił, że nawet bez tak drastycznych działań odebrałem tą część mocniej niż wszystkie pozostałe.
Czas na spoilerowanie...
Spodobała mi się zmiana akcentów w porównaniu do poprzedniego tomu, tam mieliśmy Denarian, Michaela i Sanyę, rywalizujące dwory Lata i Zimy. Tutaj zaś zupełna zmiana frontu na zmagania z udziałem Białej Rady, Białego Dworu wampirów i enigmatycznej...

paratexterka | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 10 września 2017

Butcher i Dresden to duet fantastyczny, wręcz doskonały - powtórzę po raz jedenasty przy okazji kolejnego tomu Akt Dresdena, “Zdrajcy”. Jeden z wyobraźnią i studnią pomysłów bez dna, drugi z zasadami, silną wolą i przyzwyczajeniem do radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidywalnymi. “Zdrajca” zwraca się ku wnętrzom - poszczególnych postaci oraz kuluarom magicznej organizacji, której podwaliny od dawna są rozchwiane. Magicznych, ba, pradawnych istot nie brakuje, choć w tym tomie autor pod lupę bierze głównie ludzi, ich siły i słabości. Nie przeszkadza mu to jednak w momentalnym rozwinięciu akcji czy podtrzymaniu napięcia aż po końcowe boom. Ach.

Schronienia u Dresdena szuka chyba ostatnia osoba, po której można by się tego spodziewać. Dresden, o dziwno, postanawia jednak dowieść prawdy w 48h. I tak zegar zaczyna tykać, jednak trudno to usłyszeć w maratonie niespodziewanych/niewyobrażalnych/niemożliwych wydarzeń, które Butcher wykombinował sobie tym razem. Autorytet Białej Rady,...

Efemeryda | 2017-08-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hip hip hurra. Wreszcie udało mi się zakupić w ebooku, na dodatek w atrakcyjnej cenie dzięki posiadania konta premium w pewnej księgarni:)
Nic nie mogło mi odebrać przyjemności z czytania. Czytało sie przyjemnie, akcja niczego sobie, wciągająca, co prawda wytypowałam tytułowego zdrajcę już coś na 35 stronie, ale czystym przypadkiem (w myśl zasady najmniej podejrzany gryzipiórek z przerośniętym ego) i ucieszyłam się, gdy na końcu okazało się, że miałam rację i druga połowa w nagrodę zabierze mnie na kolację (tak, tak czasem się zakłądamy przy czytaniu książek).
To już 11 tom cyklu i chyba jak każdy zaczyna się upolityczniać. Dotychczas to była czysta rozrywka, teraz czuję się trochę zniechęcona, ale czas pokaże czy polityk stanowić będzie jedynie tło, czy zdominuje treść.
Na razie czekam na kolejną część po polsku.

Naomi | 2014-08-22

W tym tomie Jim Butcher wprawnie pokazuje, że można być głównym bohaterem serii książek, a jednocześnie nie wygrać wszystkiego (z czym często się nie spotykamy w literaturze fantasy). Harry Dresden, mimo najszczerszych chęci, nie jest człowiekiem, któremu wszystko się udaje. Dobrzy ludzie nie żyją długo i szczęśliwie. I to mnie najbardziej urzekło w tym tomie. Bo Jim Butcher potrafi przekazać tę wiadomość przez pryzmat bohatera nieugiętego i pełnego optymizmu, i wtedy nawet smutne zakończenia tracą smutny wydźwięk.
Książka godna polecenia.

Iara | 2017-08-06

Na Harry'ego Dresdena zawsze można liczyć. Bez względu na brak czasu, trudności dnia, cokolwiek - kiedy tylko zatapiam się w lekturze, czuję się jak w domu. Wracamfo ukochanych bohaterów, magii i gnającej akcji i jak zwykle bawię się wspaniale. Harry Dresden zajął specjalne miejsce w moim sercu i zawsze niecierpliwie czekam na kolejne tomy. Zdecydowanie najlepsze urban fantasy jakie czytałam.

Melete | 2017-09-10
Na półkach: 2017, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 2017 rok

Mam kilka takich serii i autorów, po których książki zawsze będę sięgać, z powodu tego, że należą one do mojej czytelniczej strefy komfortu. Pozycje te zwykle nie są zbyt ambitne, ale idealnie trafiły w mój gust i zawsze dostarczają mi rozrywki. Jedną z takich serii są Akta Dresdena Jima Butchera. Już czytając pierwszy tom, wiedziałam, że jest to książka idealna dla mnie, w czym utwierdziły mnie dalsze tomy i z czasem cykl ten stał się jednym z moich ulubionych. Dlatego też jak tylko miałam możliwość, sięgnęłam po najnowszą jedenastą część, czyli „Zdrajcę".

Akta Dresdena od kilku części stoją na takim samym dobrym poziomie. Nie jest to według mnie niczym złym i cieszę się, że z każdym tomem seria nie robi się coraz słabsza.” Zdrajca” powtarza schemat, który występuje we wszystkich książkach o Dresdenie, co w ogóle mi nie przeszkadza, bo jest to jeden z powodów, dla których uwielbiam te książki. Ta seria jest dla mnie taką lekką rozrywką, bo zawsze wiem, co dostanę. Powieść nie...

rysiekg | 2017-08-06

Moim zdaniem najlepsza ksiazka z serii dotad wydanych w naszym jezyku (dystansujaca znacznie poprzedni tom), z widoczna inspiracja "Imienia rózy" :)

Swietne tempo <wciagniete od dechy do dechy w jeden - dlugi - dzien>, odnosze wrazenie, ze znacznie wiecej bohaterow w grze i bogatsze w szczegoly. Moze Butcher (a pewnie wydawcy) sie przelamia i napisze cos bardziej opaslego, a poki co, czekam z niecierpliwoscia na kolejne tlumaczenia.

Madziula_203 | 2017-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 października 2017

Świetna część!
Akcja toczy się bardzo szybko i wciąga od pierwszych zdań.
Wątek Czarnej Rady jak dla mnie świetnie poprowadzony i wreszcie bardziej rozwinięty, coraz bardziej "namacalny", wreszcie stał się realny, a nie tylko urojony przez paranoidalną osobowość Dresdena :)
Ponownie jest kilka ciekawych zwrotów akcji w fabule.
Nasuwa mi się tylko tak złośliwa sugestia do autora: może wreszcie przestałoby się wszystko walić na głowę Harry-emu i więcej przyjemnych zdarzeń by go spotkało? :)

Nadal nie rozumiem dlaczego Dresden i Murphy nie są razem- jak dla mnie tworzą świetną drużynę i na pewno stworzyliby świetną parę.

Odrobinę spojlerowo:
Luccio dlaczego dałaś mu kosza? :(
Thomas, przestań być dupkiem w kolejnej części! Już! Natychmiast!
Chyba odrobinę polubiłam Morgana.
A z pewnością uwielbiam Myszka! :)

Ćwiek