Daniel Taberski 
35 lat, status: Czytelnik, dodał: 41 książek, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 19:56:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Posiadam, Przeczytane 2018

Książka Hawkinga uświadomiła mi, że wcale aż tak dużo nie rozumiem z fizyki teoretycznej, jak mi się wydawało. Nie czuję się porwany, ale to może dlatego, że znacznej części nie zrozumiałem, a zdecydowaną większość z tego co rozumiałem - wiedziałem już z innych książek.

 
2018-12-10 19:50:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Posiadam, Przeczytane 2018
Cykl: Zamęt (tom 1)

Męczyłem się z tą książką. Ogólnie akcja fajna, ale ciągnie się niemiłosiernie długo. Severski ma zwyczaj przedstawiać historię postaci do dwóch pokoleń wstecz, co było nawet ciekawe przez pierwsze trzy książki. Teraz trochę mi się jednak przejadło.
Zasadniczym wątkiem jest szukanie kreta w Agencji Wywiadu. Podejrzenie szybko pada na dyrektora i jego trzech zastępców. I tu pojawia się moje...
Męczyłem się z tą książką. Ogólnie akcja fajna, ale ciągnie się niemiłosiernie długo. Severski ma zwyczaj przedstawiać historię postaci do dwóch pokoleń wstecz, co było nawet ciekawe przez pierwsze trzy książki. Teraz trochę mi się jednak przejadło.
Zasadniczym wątkiem jest szukanie kreta w Agencji Wywiadu. Podejrzenie szybko pada na dyrektora i jego trzech zastępców. I tu pojawia się moje największe zastrzeżenie do książki: ci trzej zastępcy niczym się od siebie nie różnią. Tzn. mają różne nazwiska i w audiobooku czytają ich różni aktorzy. Ale poza tym ja żadnych różnic pomiędzy nimi nie zauważyłem - co niestety trochę popsuło mi zabawę w kombinowanie który zdradził.

pokaż więcej

 
2018-12-09 12:10:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

Zbiór anegdotek i opowieści z 30+ lat pracy w MO i Policji. Książka rewelacyjnie napisana - lekkie pióro i doskonały warsztat. Historie bardzo ciekawe i zajmujące, nie raz, nie dwa wybuchałem śmiechem (co może być pewną wadą, szczególnie gdy książkę czyta się podczas arcy ciekawego szkolenia o materialnych i procesowych aspektach potrącenia). Troszkę otarłszy się o wymiar sprawiedliwości mogę... Zbiór anegdotek i opowieści z 30+ lat pracy w MO i Policji. Książka rewelacyjnie napisana - lekkie pióro i doskonały warsztat. Historie bardzo ciekawe i zajmujące, nie raz, nie dwa wybuchałem śmiechem (co może być pewną wadą, szczególnie gdy książkę czyta się podczas arcy ciekawego szkolenia o materialnych i procesowych aspektach potrącenia). Troszkę otarłszy się o wymiar sprawiedliwości mogę stwierdzić, że wszystkie te historię brzmią nadwyraz prawdopodobnie. Szczególnie fragmenty o królowej nauk - statystyce (poznałem parę nowych sposobów jak na niej czarować ;)).
Jak dla mnie jedynym minusem książki jest odrobina seksizmu prezentowana przez autorów. Ale poza tym bardzo dobrze.

pokaż więcej

 
2018-12-04 19:42:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Cykl: Yarrick Series (tom 2)

Książka traktuje o Drugiej Wojnie o Armageddon - czyli pierwszej inwazji orków na ten jakże przyjazny świat. Z przykrością stwierdzam, że Komisarz Sebastian Yarric jakoś mnie nie porwał, jako postać. Książka niby poprawna, ale... jakoś po prostu polotu brakuje, a główny bohater jest postacią dość płaską. Innych ciekawych postaci nie znalazłem i całość dokończyłem niejako z kronikarskiego... Książka traktuje o Drugiej Wojnie o Armageddon - czyli pierwszej inwazji orków na ten jakże przyjazny świat. Z przykrością stwierdzam, że Komisarz Sebastian Yarric jakoś mnie nie porwał, jako postać. Książka niby poprawna, ale... jakoś po prostu polotu brakuje, a główny bohater jest postacią dość płaską. Innych ciekawych postaci nie znalazłem i całość dokończyłem niejako z kronikarskiego obowiązku. Choć zakończenie jest przyzwoite i lekko zaskakuje.

pokaż więcej

 
2018-12-04 19:42:24
Dodał do serwisu książkę: Pyres of Armageddon
Cykl: Yarrick Series (tom 2)
 
2018-11-24 14:22:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Seria: Reportaż

Książka jest zbiorem reportaży o sytuacji kobiet w Japonii. Zdecydowanie polecam każdemu, kto Kraj Kwitnącej Wiśni lubi, interesuje się nim, lub fascynuje. Spędziłem tam wspaniałe dwutygodniowe wakacje i naprawdę ciekawie było poczytać trochę o tym, jak w tym pięknym kraju żyje się kobietom. Jak im się tam żyje? Trudno mi się zdecydować, czy bardziej pasuje termin "przerąbane jak w ruskim... Książka jest zbiorem reportaży o sytuacji kobiet w Japonii. Zdecydowanie polecam każdemu, kto Kraj Kwitnącej Wiśni lubi, interesuje się nim, lub fascynuje. Spędziłem tam wspaniałe dwutygodniowe wakacje i naprawdę ciekawie było poczytać trochę o tym, jak w tym pięknym kraju żyje się kobietom. Jak im się tam żyje? Trudno mi się zdecydować, czy bardziej pasuje termin "przerąbane jak w ruskim czołgu", czy też może "zło i mrok w chuj". To chyba najbardziej dołująca książka, jaką przeczytałem w tym roku. Ale jakoś dobrnąłem do końca i cieszę się, że to zrobiłem. Moja fascynacja Japonią zderzyła się brutalnie z niektórymi aspektami rzeczywistości i już nigdy nie będzie taka sama. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-16 21:05:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane 2018

"Listy..." to zbiór esejów uczących krytycznego podejścia do życia. Całość całkiem dorzeczna i trochę daje do myślenia. Ja np. sporo myślałem o tym, jakie braki mam w oczytaniu - z przytoczonych przez Autora licznych książek i autorów wartych uwagi... o części słyszałem. Choć jest tam trochę cennych i ciekawych myśli, to niestety ogólnie nie czuje się porwany.

 
2018-11-13 20:50:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 20:50:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 20:39:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018

"Sapiens..." traktuje o trzech wielkich rewolucjach w historii rodzaju ludzkiego. Co różni nas od zwierząt i innych naczelnych? Co się stało w neandertalczykami? Po co właściwie nam religie i która jest najbardziej uniwersalna? Co leży w ludzkiej naturze i jak mózg powstały na skutek setek tysięcy lat ewolucji łowców - zbieraczy daje sobie radę w obecnym świecie dobrobytu epoki rozszalałej... "Sapiens..." traktuje o trzech wielkich rewolucjach w historii rodzaju ludzkiego. Co różni nas od zwierząt i innych naczelnych? Co się stało w neandertalczykami? Po co właściwie nam religie i która jest najbardziej uniwersalna? Co leży w ludzkiej naturze i jak mózg powstały na skutek setek tysięcy lat ewolucji łowców - zbieraczy daje sobie radę w obecnym świecie dobrobytu epoki rozszalałej konsumpcji? I jak to się stało, że Europejczycy podbili i skolonizowali resztę świata?
Autor w nadzwyczaj zajmujący sposób odpowiada nam na te i inne pytania o historię rodzaju ludzkiego. Lektura jest nadzwyczaj zajmująca i ciekawa - zdecydowanie warto przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-11-05 21:48:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Seria: Reportaż

Zbiór reportaży o Poznaniu Kąckiego prezentuje bardzo nierówny poziom. O ile pierwsza połowa (poświęcona Krollopowi i Paetzowi) jest całkiem ciekawa, to w momencie gdy autor przechodzi do Musierowicz lektura zmienia się w istną mordęgę. Kącki topi po prostu czytelnika w morzu jakiś ludzi, ich rodziców, dziadków, ich historii... Wszystko to może pewnie być ciekawe, lub zajmujące - dla tych... Zbiór reportaży o Poznaniu Kąckiego prezentuje bardzo nierówny poziom. O ile pierwsza połowa (poświęcona Krollopowi i Paetzowi) jest całkiem ciekawa, to w momencie gdy autor przechodzi do Musierowicz lektura zmienia się w istną mordęgę. Kącki topi po prostu czytelnika w morzu jakiś ludzi, ich rodziców, dziadków, ich historii... Wszystko to może pewnie być ciekawe, lub zajmujące - dla tych osób, lub ich znajomych. Niewątpliwie za tym tekstem stoi solidny kawał reporterskiej pracy, ale nasuwa się jedno zasadnicze pytanie: po co? Ja nie wiem po co, bo ostatnią 1/4 książki przekartkowałem, bo dość już miałem kolejnych miałkich opowieści o dziadkach jakiś osób, o których w życiu nie słyszałem i tak naprawdę nie wiadomo jaki jest ich związek z czymkolwiek.
Jeśli już kupiłeś/łaś te książkę, względnie bardzo lubisz Kąckiego - najlepiej ją odłożyć w momencie gdy po raz pierwszy pojawia się nazwisko Musierowicz (czyli w okolic połowy objętości).

pokaż więcej

 
2018-11-05 21:47:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-26 19:12:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Autor:

Książka jest doskonałym uzupełnieniem "Mitu urody" Naomi Wolf. Rene Engeln w bardzo plastyczny sposób maluje obraz tego naszego świata, dla którego jedyną istotną cechą kobiety jest uroda. O ile "Mit urody" pokazuje nam że coś takiego w ogóle istnieje i że jest problem, to "Obsesja" skupia się na tym, co ta sytuacja robi z kobietami, jak wpływa na ich życie, myślenie, zdrowie. Autorka... Książka jest doskonałym uzupełnieniem "Mitu urody" Naomi Wolf. Rene Engeln w bardzo plastyczny sposób maluje obraz tego naszego świata, dla którego jedyną istotną cechą kobiety jest uroda. O ile "Mit urody" pokazuje nam że coś takiego w ogóle istnieje i że jest problem, to "Obsesja" skupia się na tym, co ta sytuacja robi z kobietami, jak wpływa na ich życie, myślenie, zdrowie. Autorka przytacza wyniki licznych badań naukowych systematycznie wskazując negatywne konsekwencje bezwzględnego egzekwowania wobec kobiet "obowiązku" zbliżenia się do poprawionego fotoshopem ideału piękna. Książka bardzo daje do myślenia i ma tę ogromną zaletę, że autorka wskazuje metody, jak z tą obsesją walczyć. Jako mężczyzna jestem bardzo wdzięczny za te rady. Gorąco zachęcam do przeczytania.

pokaż więcej

 
2018-10-16 21:15:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane 2018
Seria: Ciaphas Cain

W dziewiątym tomie przygód Komisarza Ciaphasa Caine`a, BOHATERA IMPERIUM, ponownie spotykamy ulubionych przez wszystkich niebieskoskórych kosmicznych komunist... to znaczy Tau. To znaczy T`au (R) [wszystkie prawa zastrzeżone przez umiłowaną przez fszystkich firmę Szeryfów z Nottingham).
Autor w 9 tomie cyklu nie zaskakuje - dostajemy plus-minus to samo, co było w poprzednich częściach. Co -...
W dziewiątym tomie przygód Komisarza Ciaphasa Caine`a, BOHATERA IMPERIUM, ponownie spotykamy ulubionych przez wszystkich niebieskoskórych kosmicznych komunist... to znaczy Tau. To znaczy T`au (R) [wszystkie prawa zastrzeżone przez umiłowaną przez fszystkich firmę Szeryfów z Nottingham).
Autor w 9 tomie cyklu nie zaskakuje - dostajemy plus-minus to samo, co było w poprzednich częściach. Co - jak się przeczytało poprzednich 8 tomów i ma ochotę na więcej - w sumie nie jest aż takie złe. Z przykrością muszę stwierdzić pewien spadek poziomu przypisów czynionych na manuskrypcie Ciaphasa przez panią inkwizytor Veil. Trochę szkoda.
Fabułą ogólnie ciekawa, są zwroty akcji, są przebrzydli ksenosi różnych autoramentów, jest Jurgen z nieodłączną meltą i menażką z herbatą tana. W sumie nieźle :)

pokaż więcej

 
2018-10-16 21:15:21
Dodał do serwisu książkę: The Greater Good
Seria: Ciaphas Cain
 
Moja biblioteczka
415 209 789
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

zgłoś błąd zgłoś błąd