Armagedon dzień po dniu

Cykl: Armagedon dzień po dniu (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Day by Day Armageddon
horror
Marczewek

Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem. Brad Thor, autor bestsellerów „Apokalipsa zombie“, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu J.L. Bourne’a to błyskotliwy i wciągający thriller, który z zapartym tchem przeczytają zarówno nowi, jak i zagorzali miłośnicy żywych trupów. Armagedon dzień po dniu...

Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem.
Brad Thor, autor bestsellerów

„Apokalipsa zombie“, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu J.L. Bourne’a to błyskotliwy i wciągający thriller, który z zapartym tchem przeczytają zarówno nowi, jak i zagorzali miłośnicy żywych trupów. Armagedon dzień po dniu uznawany jest za najlepszy horror o zombie obok The Walking Dead.

Urywkowe doniesienia medialne wskazują na chaos i przemoc, które rozprzestrzeniają się w amerykańskich miastach. Planetę ogarnia zło nieznanego pochodzenia. Umarli powstają, by objąć Ziemię we władanie jako nowy dominujący gatunek w łańcuchu pokarmowym.

Oto pisany odręcznie dziennik ukazujący walkę o przetrwanie jednego człowieka. Schwytany w sidła globalnej katastrofy, musi podejmować decyzje – wybory, które zaowocują albo życiem, albo wieczną klątwą przemierzania świata jako jeden z trupów.

Wkrocz, jeśli masz odwagę, do tego świata. Świata nieumarłych.

źródło opisu: Papierowy księżyc

źródło okładki: Papierowy księżyc

Amadeusz Sobiesierski | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Zaczęło się od Nocy Żywych Trupów, póżniej był The Walking Dead a dziś przyszła pora na Armagedon Dzień po dniu.
Książka wpisana jest w formie dziennika co gwarantuje nam ciągłość wydarzeń, dzień po dniu autor przedstawia nam mozliwy scenariusz końca świata. Akcja dzieje się w niedalekiej przeszlosci w ameryce, główny bohater to amerykański oficer będący pilotem który ma plan oraz zgromadzone środki na wypadek gdyby pogłoski o wirusie rozprzestrzeniajacym się po Chinach okazały się realnym zagrozeniem.
Życie weryfikuje głównego bohatera gdy zmuszony zostaje do walki o własne życie i przetrwanie w nowym pełnym żywych trupów swiecie.
Autorowie trzeba oddać ciekawa konstrukcje akcji oraz niesterotypowosc podejmowanych przez ludzi trudnych decyzji .
Poza drobnymi podobniznami pomiędzy ta książka a Apokalipsa Z to książka jest zupełnym unikatem w uniwersum Żywych Trupów.
Polecam

Wkp | 2017-07-21
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

RELACJA Z ARMAGEDONU

Na okładce tej powieści Brad Thor, autor „Czarnej listy” i „Za ciosem” przekonuje, że to najlepsza książka o zombie, jaką czytał. Zawsze do takich szumnych zapowiedzi podchodzę z dużą rezerwą, ale tym razem zgadzam się z nią w pełni. „Armagedon dzień po dniu” to także dla mnie najlepsza powieść o żywych trupach, jaką miałem w swoich rękach. Zważywszy jednak na poziom, jaki zazwyczaj prezentuje literatura z tego gatunku, nie byłby to żaden komplement. Na szczęście dzieło J.L. Bourne’a to naprawdę znakomita pozycja dla miłośników horrorów i dobrych historii katastroficznych.

Całość mojej recenzji na portalu Kostnica: https://kostnica.com.pl/armagedon-dzien-po-dniu-j-l-bourne-patronujemy-21-06-2017/

Mateusz | 2019-02-14

Książka napisana w formie dziennika. Nie ukrywam, że taka forma bardzo mi odpowiada w z-bookach. Autor był przez 20 lat żołnierzem, dzięki czemu opisy bron, procedur są niezwykle dopracowane
Największym plusem książki jest realistyczne zachowanie się bohaterów i służb państwowych. Poza tym dochodzi niepowtarzalny klimat i dynamiczna akcja.

-przedstawiony świat 8/10
-bohaterzy 8/10
-fabuła 7/10

Michał Laskowski | 2019-05-22
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 maja 2019

"Armagedon dzień po dniu" to w sumie ostatni cykl z zombie jaki obecnie mam na swoich, domowych półkach. Kolejna trylogia, kolejna ciekawa szata graficzna, która mile łechta moje zachłanne potrzeby wzrokowe. Ruszam zatem w drogę, zbyt długie przebywanie w jednym miejscu podczas apokalipsy zombie nie należy do najlepszych rozwiązań.

Historia rozpoczyna się standardowo - pierwsze zarażenia, pierwsze ofiary śmiertelne, a później już lawinowo. Zaczynając od Chin, kraj za krajem, kontynent za kontynentem, by w ciągu niespełna dwóch tygodni dotrzeć do granic Ameryki. To tutaj, w San Antonio poznajemy głównego bohatera tej historii - żołnierza amerykańskich sił powietrznych. Nikt nie potrafi zapanować nad sytuacją, w której znalazła się ludzkość. Wygłodniałe zombie szerzą coraz większe spustoszenie, a ten kto jeszcze żyje, musi liczyć na samego siebie.

Losy głównego bohatera przedstawione zostały w formie dziennika, a kolejne wpisy opatrzone datą i godziną obejmują wydarzenia od...

Jarosław Jastrzębski | 2019-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Książka przeciętna, ale w takim pozytywnym tego słowa znaczeniu. Choć brak w niej oryginalnej fabuły, to klimat w niej całkiem fajny. Pomysł, aby pisać w formie pamiętnika też nie jest zbyt oryginalny, ale daje radę. Język prosty "żołnierski", ale przecież i główny bohater, i sam Autor są żołnierzami. Powiem tak: w porównaniu z "Apokalipsą Z" Manela Laureiro czy "Gwiazdozbiorem Psa" Petera Hellera "Armagedon dzień po dniu" to taka odpustowa zabaweczka, ale z braku czegoś lepszego da się przeczytać.

Syn | 2019-04-18

Troche juz przeczytałem ksiażek o zombie ,a o postapokalipsie to juz w ogólę.
Mimo wszystko to ma cos w sobie. NIe zaskakuję, ale dostarcza tego, czego od tego typu powieści oczekuje. Woli przetrwania i sposobów przetrwania. Głowny bohater radzi sobie ze wszystkim bez większych problemów. Troche za lekko. Ale mimo wszystko świetnie sie bawiłem. Sama forma pamiętnika tez sie swietnie sprawdza. Polecam i tyle

marindek | 2018-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Jako że lubię wszystko co związane z zombie (filmy, seriale czy książki) uznałem, iż czas zapoznać się z pozycją J.L. Bourne'a. Dotychczas najlepsza książka o tej tematyce z jaką się zetknąłem (właściwie trylogia) to "Apokalipsa Z" Manela Loureiro. Czy "Armagedon dzień po dniu" spełnił moje oczekiwania? Fabuła jest dość prosta i typowa - ocalały i bezimienny (to podobieństwo do trylogii Loureiro) oficer wojskowy zaczyna pisać dziennik (kolejne podobieństwo, choć tam pierwszy tom był wydany w formie bloga internetowego), opisując w nim apokalipsę, począwszy od prozy życia codziennego, do walki z hordami nieumarłych, sposobami na przetrwanie, a także walce z innymi ocalałymi, u których tytułowy armagedon wyzwolił najgorsze, zwierzęce instynkty... Generalnie książka jest ciekawa, czyta się ja naprawdę sprawnie i szybko, ale jednak to dość sztampowa, podobna do wielu innych pozycja o apokalipsie zombie, w której nie znajdziemy nic, co by nas zaskoczyło. Niebawem zacznę drugi tom i...

Tibora | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Całkiem porządna historia o zombie :)

Proste zdania, prosta fabuła, bardzo szybko się czyta.

Jeśli jesteś wielbicielem 'The Walking Dead' oraz czasem zastanawiasz się jak przygotować się do apokalipsy zombie - polecam książkę twojej uwadze.

Czekam na kolejną część i biegnę do sklepu po trochę zapasów - tak na wszelki wypadek ;)

Gosiarella | 2017-05-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Książek o zombie nie brakuje i wciąż pojawiają się nowe, przez co coraz ciężej spotkać taką, która potrafiłaby wyróżnić się na tle pozostałych. Tym razem udało mi się taką znaleźć. Macie ochotę poznać kronikę upadku ludzkości z hordą zombie w rolach głównych oraz z survivalowymi wskazówkami? J.L. Bourne stworzył taką w "Armagedon Dzień po dniu".

Głównym bohaterem i zarazem narratorem opowieści jest młody oficer lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, który w ramach postanowienia noworocznego zaczyna pisać pamiętnik. Dość szybko jego zapiski zaczynają przypominać kronikę upadku cywilizacji, a wszystko zaczyna się od informacji o panującej w Chinach epidemii, która doprowadza do licznych zgonów i potrzeby interwencji wojska. Wkrótce wirus dociera również do USA, a mieszkańcy zaczynają gromadzić zapasy. Choć nie spodziewają się zombie apokalipsy, to są pewni tego, że epidemia może spowodować braki w zaopatrzeniu sklepów i zamieszki na ulicach. Nasz bezimienny bohater...

Kasia | 2017-07-16
Przeczytana: lipiec 2017

Jestem przekonana, że fani zombie apokalipsy będą zadowoleni. Ci rozpoczynający przygodę z chodzącymi truposzami również! A ja tymczasem czekam na kolejny tom z nadzieją, że będzie równie dobry co pierwszy.

Cała opinia: