Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie

Tłumaczenie: Marcin Moń
Cykl: Armagedon dzień po dniu (tom 2)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Day by Day Armageddon. Beyond Exile
horror
Marczewek

„Apokalipsa zombie”, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie to drugi tom postpokaliptycznego cyklu J.L.Bourne’a. To błyskotliwy i wciągający thriller, który z zapartym tchem przeczytają zarówno nowi, jak i zagorzali miłośnicy żywych trupów. Cykl Armagedon dzień po dniu uznawany jest za najlepszy horror o zombie obok The Walking Dead.

Urywkowe doniesienia medialne wskazują na chaos i przemoc, które rozprzestrzeniają się w amerykańskich miastach. Planetę ogarnia zło nieznanego pochodzenia. Umarli powstają, by objąć Ziemię we władanie jako nowy dominujący gatunek w łańcuchu pokarmowym. „Więcej niż wygnanie”, kontynuacja powieści „Armagedon dzień po dniu”, to pisany odręcznie dziennik ocalałego, który walczy o przetrwanie w obliczu globalnej katastrofy. Esencja tego, co w książkach o zombie najlepsze oraz opowieść, która zabierze Cię na nowy poziom przerażenia.

Kronika upadku ludzkości z hordą zombie w rolach głównych oraz survivalowymi wskazówkami. J.L. Bourne czerpiąc z klasyków gatunku, stworzył Z-apokalipsę, którą trzeba poznać.

źródło opisu: http://papierowyksiezyc.pl/wiecej-niz-wygnanie-zapowiedz/

źródło okładki: http://papierowyksiezyc.pl/wiecej-niz-wygnanie-zapowiedz/

Michał Laskowski | 2019-05-29
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 29 maja 2019

"Więcej niż wygnanie" to druga część cyklu "Armagedon dzień po dniu" przedstawiająca ludzkość w obliczu globalnej apokalipsy zombie. Czytając pierwszy tom czułem lekki niedosyt, miałem jednak nadzieję, że skoro zakończył się tak mocnym akcentem, to tempo akcji w kolejnej odsłonie powinno już pędzić dzięki samej sile rozpędu.

Historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie, w którym zakończyła się część pierwsza. Nadal utrzymana jest forma dziennika ale uwaga! Pojawiły się pierwsze dialogi, dzięki którym wyraźniej czuć relacje pomiędzy ocalałymi.

Co do fabuły - bez większych zmian - przetrwanie, walka z nieumarłymi, jednak klimat w tej części zrobił się bardziej militarny. Hierarchia stopni wojskowych, wyróżnione modele używanej broni, pojazdów jak i dodatkowego oporządzenia dodało tej historii większej autentyczności. Warto wspomnieć, że autor - J.L. Bourne to emerytowany oficer z dwudziestoma dwoma latami aktywnej służby wojskowej i wywiadowczej, więc grzechem byłoby nie...

Amadeusz Sobiesierski | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019

Druga część historii świata po apokalipsie zombii podobnie zresztą jak pierwsza jest bez wątpienia jedna z wiodących książek o tej tematyce żywych trupów.Ksiazka jej poprzedniczka ma formę pamiętnika i w sposób bardzo realistyczny i żywiołowy opisuje zdarzenia z perspektywy głównego bohatera.
Fabuła jak to bywa w tego typu książkach opiera się na ciągłej walce o przetrwanie, unikaniu oraz szukaniu bezpiecznego schronienia. Główny bohater trzyma w ryzach Hotel 23 i przychodzi mu stawić czoło nie tylko samym nieumarłym.
Bardzo ciekawie przedstawiony zostaje motyw samotnej wędrówki głównego bohatera gdzie przyjdzie mu stawić czoło swoim największym leką.
Koniec końców książka idealnie ukazuje nam że w świecie opanowanych przez zombii, nikt, nigdzie i nigdy nie może czuć się bezpiecznie.

Syn | 2019-04-18

Drugi tom trzyma poziom pierwszego.
w dalszym ciągu towarzyszymy zołnierzowi-pilotowi i jego przyjaciołom .Całość opisana w formie dziennika. Cała fabuła nabiera wiekszej stabilizacji, mimo wszystko nowe wątki ja burzą..Wszystko to co podobało sie w pierwszym tomie, znajdziecie w drugim. Jeśli pierwszy was nie zachwycił, to mozna sobie od razu odpuścić.
Dla mnie bomba i tyle..

Tibora | 2017-12-27

Ciąg dalszy rozrywki z Zombie.
Chwilami mocno wtórna względem pierwszej części, ale nie przeszkadza to za bardzo.

Wreszcie jakiś autor jeśli już wprowadza motyw zombiaków tradycyjnie reagujących na dźwięki, potrafi pociągnąć to dalej.

Polecam!

MOŻLIWY SPOJLER!

Jedna kwestia strasznie mi przeszkadzała - to jest prze-gościu, z doświadczeniem w wojsku, z bronią i w "w ogóle". A jakoś wymyślić/skombinować/przygotować tłumika nie potrafi. A przecież, jak uczą amerykańskie seriale wystarczy np. butelka coca-coli ;)
Zawiązanie historii przed 3 tomem nie przekonywujące, ale oczywiście przygodę z Armagedonem zamierzam kontynuować :)

Gosiarella | 2017-12-06
Przeczytana: 20 listopada 2017

Wszyscy, którzy czytali pierwszy tom „Armagedonu Dzień po dniu”, poznali już styl autora i ciekawą formą, jaką zdecydowanie jest pamiętnik pisany przez żołnierza próbującego się odnaleźć w post-apokaliptycznej rzeczywistości. Podoba mi się, że i w tym tomie poza treścią właściwą, pojawiają się różnego rodzaju załączniki - raporty, rysunki, notatki, które wzbogacają całość w bardzo fajny sposób. Osobiście szczerze polecam zapoznanie się z serią Armagedonu, bo od dawna nie czytałam tak pomysłowej historii ze świata martwych mózgożerców! A sobie życzę, by jak najszybciej pojawił się kolejny tom, bo ten pożarłam zbyt szybko.
Pełna recenzja: http://www.gosiarella.pl/2017/12/armagedon-2.html

Kasia | 2018-01-28
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy zarówno bohaterów powieści, jak i całej Z-apokalipsy. Zakończenie bieżącego tomu jest dosyć nietypowe i… niepokojące. Z pewnością też oryginalne w porównaniu z innymi tego typu powieściami. Autor może to pociągnąć albo ku pewnemu sukcesowi, albo zaliczyć totalną porażkę. Mam nadzieję, że to pierwsza opcja będzie bardziej realna, bo szkoda by było dobrze zapowiadającego się cyklu. Póki co polecam wszystkim fanom gatunku.

Cała opinia:

Fuzja | 2018-01-16

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, jestem całkowicie zakręcona na motyw zombie w popkulturze, nie znaczy to jednak, że jestem względem tych uroczych zgniłków zupełnie bezkrytyczna. Co to, to nie! „Apokalipsa Z” Manela Loureiro zaliczyła w moim rankingu totalną klapę, gdyż okazała się po prostu trylogią przegadaną. Za to ogromną miłością darzę cykl „Zmierzch świata żywych” Rhiannon Frater. J.L. Bourne opowiedział spisaną przez siebie, w „Armagedon. Dzień po dniu”, historię w takiej samej formie co Loureiro – bohater opisywał wszystkie wydarzenia w dzienniku. Jednak jak słusznie zauważył Łukasz Radecki w recenzji pierwszego tomu „Armagedonu”, istotą tej opowieści było to, w jaki sposób została ona przedstawiona, i tu dochodzimy do mojego wniosku, że Bourne opisał wszystko prościej i z większym polotem. I choć nadal jednym z najciekawszych „dzienników” dotyczących zombie apokalipsy będzie dla mnie „World War Z”, to jednak Bourne pokazał przy tomie drugim, że potrafi rozwijać swoje...

Nortstar | 2019-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2019

Podobnie jak poprzednią książkę tego autora (i pierwszą cześć jego historii o zombie) i tę czytało mi się stosunkowo lekko. Akcja rozgrywa się dosyć płynnie i miejscami historia mnie wciągała. Sposób w jaki opisane są wydarzenia, wciąż mi się podoba, choć miejscami ilość informacji technicznych czasem przytłacza.
Dużym plusem jest dodanie w niektórych momentach czynnika emocjonalnego, którego brakowało mi w poprzedniej części. Nawet jeśli to są wzmianki i to najczęściej smutne, miło było poznać jak sobie radziły postacie nie związane z akcją powieści. Takie wzmianki, zwłaszcza o porzuconych zwierzętach mocno mnie wzruszyły, ale też dodały realizmu do całej historii.
Zaskoczył mnie natomiast koniec książki. Z jednej strony zostawił pewien niedosyt bo było to zakończenie wyraźnie otwarte. Z drugiej strony nie wiem czy zechcę sięgnąć po następną część, gdyż nie do końca podoba mi się strona w którą dalej mogłaby zmierzać akcja.
Ogólnie to jednak wciąż bardzo dobra powieść, napisana...

QuQ | 2017-10-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017