Infekcja: Exodus

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Infekcja: Exodus
Andrzej Wardziak
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Pascal Cykl: Infekcja (A. Wardziak) (tom 2) fantasy, science fiction
Infekcja (A. Wardziak) (tom 2)
Pascal
2016-08-31
2016-08-31
Inne

Nowy Rok rozpocząłem krwawą plagą zombie w Polsce. O fabule nie trzeba zbyt wiele pisać. Bohaterowie wciąż walczą z hordami zombie usiłując przeżyć i znaleźć bezpieczne miejsce do życia, ale raczej nie wszystkim się uda. Niektórzy zginą, inni powrócą jako głodni zjedzenia smacznego mózgu.
Po pierwszym tomie oczywiście się nie zawiodłem, chociaż trudno było mi się odnaleźć w relacjach bohaterów (pierwszy tom czytany dość dawno). Jednak, gdy już wsiąknąłem w ten zombilijny świat i byłem pewien, że autor niczym mnie nie zaskoczy, dostaję zakończenie majstersztyk. I czekam na więcej. A podobno ma by więcej, ale zobaczymy...

Przeczytałem już mnóstwo książek o tematyce żywych trupów. Niestety styl w jakim napisany jest cykl Infekcja Andrzeja Wardziaka wypada słabo na ich tle. Gdzieś w tle mamy informacje z innych miejsc w Polsce i nic poza tym. Zakończenie nie mówi nam nic odnośnie samej epidemii. Nie wiadomo co się dzieje na końcu. Wymęczone obie części.

Akcja drugiego tomu zaczyna się tam gdzie kończy się pierwsza część, ale tu następuje coś dziwnego - bohaterowie się zmienili. Nie wszyscy, ale jednak. Co za tym idzie, znów zaczyna się poznawanie postaci, bez większej głębi i znów wszyscy są tacy sami. W tej materii nic się nie zmienia, za to poziom irytacji zaczyna wzrastać.

Niby dużo się dzieje, w dodatku strasznych rzeczy, ale jest to przedstawione bez konkretnych emocji. Nie ma się już co czepiać logiczności i tym podobnych spraw, bo nic się się zmieniło od czasu tomu pierwszego.

Gdyby autor z tych dwóch tomów zrobił jeden, dopracował, to może wyszło by z tego coś chociaż dobrego. A tak to tylko może być, ale nie musi...

Jedyny plus to osadzenie akcji na naszym polskim podwórku, w stolicy. Głównie dlatego, że mało jest takich książek.

Generalnie całość można podsumować jako książkowy horror klasy B, na popularny temat przewałkowany tysiące razy. Niby nic, da się przeżyć, ale czy jest sens czytać coś co jest do bólu przewidywalne? Niekoniecznie...
Chwalę za okładki, pasują idealnie do tematu.

Ocena 3/10
Instagram @moze_booka

Niby dużo się dzieje, w dodatku strasznych...

Książka rewelacyjna . To taki polski trochę Walking death . Polecam z całego serca .

Te powieści to idealny scenariusz na krótki serial Netflixa, byłby polski hicior.

Kontynuacja... akcja, śmierć, krew i flaki.
Pierwszy i drugi tom to bardzo dobry debiut w tej tematyce, oby tak dalej.

Kontynuacja... akcja, śmierć, krew i flaki.
Pierwszy i drugi tom to bardzo dobry debiut w tej tematyce, oby tak dalej.

Ciąg dalszy wydarzeń z Genesis, jak ktoś czerpał radość z pierwszego tomu to z drugim nie będzie miał problemów.

Zawsze po przeczytaniu takich książek zastanawiam się, i co dalej, dlaczego autor nie pokusił się na kontynuację, co dalej z bohaterami itp. itd. Świetna kontynuacja, niekiedy aż zapiera dech widząc oczami wyobraźni rozgrywające się sceny. Szkoda, że tylko tyle...

Super książka !
Polecam przeczytać ją każdemu!

Super książka !
Polecam przeczytać ją każdemu!

Drugi tom inwazji zombie w naszym kraju wciągnąłem w 2 dni. Szkoda, że pan Andrzejek nie pokusił się o napisanie jeszcze trzeciego tomu. Taka trylogia fajnie prezentowałaby się na mojej półce.

• Zombie