Infekcja: Exodus

Cykl: Infekcja (A. Wardziak) (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
Sponsor

Kiedy martwi nie umierają, ziemia zamienia się w piekło. Zombie-apokalipsy nie da się zatrzymać. Autor w poprzedniej części pod tytułem „Infekcja: Genesis” obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas. Czy jednak ktoś ze znanych nam bohaterów ocalał? Jaką szansę na przetrwanie ma rodzaj ludzki? I kto stoi za rozpowszechnieniem śmiercionośnego...

Kiedy martwi nie umierają, ziemia zamienia się w piekło.
Zombie-apokalipsy nie da się zatrzymać.

Autor w poprzedniej części pod tytułem „Infekcja: Genesis” obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas. Czy jednak ktoś ze znanych nam bohaterów ocalał? Jaką szansę na przetrwanie ma rodzaj ludzki? I kto stoi za rozpowszechnieniem śmiercionośnego wirusa? Na walczących o przeżycie czeka kolejna pułapka – prócz żądnych krwi stworów, poluje na nich ich wojsko, które otrzymało polecenie zlikwidować każdego. Bez wyjątku.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Syn | 2017-11-05

Jest to bardzo udana kontynuacja ,która trzyma poziom "Genesis".Tempo nie zwalnia a autor,kontynuuje bezpośrednio wątek z pierwszej części.

O samej infekcji dowiadujemy się trochę więcej, choć to wciąż mało.Główny motyw jak i w poprzednim tomie to przeżycie.

Zakończenie daje nadzieje na kontynuacje i to w paru wariacjach.Może to być historia przed lub po spotkaniu głównych bohaterów , rozdzielonych podczas finału tego tomu.

McRap1972 | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2017
Przeczytana: 13 lipca 2017

Przyznam się, że kontynuacja "Infekcji" lekko mnie wynudziła. Styl autora dalej drętwy, postaci dalej są jednowymiarowe i nomen omen bez życia. Niby dużo się tam dzieje, a nie ma śladu emocji. Gdybym nie był wielkim fanem zombie raczej bym nie przebrnął.

Fuzja | 2016-11-25

Pomimo uwag, które miałam po lekturze pierwszej części „Infekcji” Andrzeja Wardziaka, książka wydała mi się interesująca i sprawiła mi mnóstwo radochy. Dlatego sięgając po kontynuację nie byłam gotowa na rozczarowanie już na starcie. I choć nadal uważam, że powieść „Infekcja” stanowi dość udany przykład literatury zombistycznej to jednak mam wrażenie, że druga jej część wypada słabiej od pierwszej, co rzutuje na odbiór całości…

Po „Infekcję: Exodus” sięgnęłam kilka tygodni po skończeniu części pierwszej i choć fabularnie nie występuje żadna przerwa między „Genesis” a „Exodus” to jednak ciężko mi było odtworzyć emocje, które towarzyszyły mi po naprawdę dobrym zakończeniu tej pierwszej. Miałam też kłopot by rozpoznać bohaterów, co potwierdziło jedynie, że (tak jak pisałam uprzednio) są oni bardzo do siebie podobni… ale bez względu na wszystko cliffhanger został wyjaśniony i trzeba było ruszyć dalej.

Nie mogę zdradzić jak rozwinęło się zakończenie z części pierwszej, więc napiszę...

eR_ | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 11 października 2016

Zombie atakują z każdej strony!Ich odrażające, niemal odpadające szpony, sięgają do gardeł, a raczej do naszych głów, aby spożyć pełen wartości odżywczych organ, jakim jest mózg.Nie ma ucieczki przed tym co ma nastąpić, ale może uda się przetrwać, chociaż paru jednostkom, aby rodzaj ludzki przetrwał.

"Infekcja.Exodus", to kontynuacja "Infekcja.Genesis".Polska została zaatakowana przez kroczące trupy, a niewielka grupka ocalałych walczy o przetrwanie.Osoby którym udało się przeżyć, znacząco różnią się charakterami, ale ze wszystkich sił starają się o przetrwanie.Tym razem sytuacja jest znacznie poważniejsza, niż we wcześniejszej części, co prawie niemożliwe.Tym razem wrogiem są nie tylko żywi-martwi, ale i ludzie, którzy przecież, jak wskazuje rozsądek powinni trzymać się razem.Jednak tak nie jest i to co wydawało by się niemożliwe okazuje się prawdą.Ci ludzie są znacznie gorsi od kroczących zombie.Co dalej, czy uda się komukolwiek przetrwać? Tego wam nie powiem.Zapraszam do...

Vilsa | 2018-04-13
Na półkach: 2018, Posiadamy, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Kontynuacja Infekcji niestety nieco mnie zawiodła. Liczyłam na to, że poznamy losy głównych bohaterów z nieco dalszej perspektywy, tj. kilku lat; marzyły mi się opisy, jak bohaterowie poradzili sobie z nową sytuacją, jak przywykli do niesłabnącego wroga. Niestety - autor pozostał przy kilku pierwszych dniach epidemii. Mimo to wydarzenia wciąż pozostają ciekawe, poznajemy nowe zagrożenia - jakimi stają się ludzie, a nie zombie. Żałowałam trochę (choć może zabrzmi to psychopatycznie), że nie zmarła jedna z bohaterek, która jest tak głupia i pusta, że nie mogłam jej już znieść.
Z radością odkrywałam, że autor poruszał się pomiędzy bliskimi mi miejscowościami Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin - super uczucie, kiedy możemy bardzo wczuć się w klimat książki.
Dodatkowo na plus epilog, który jednak zastanawia - czy jest dalszy ciąg tej historii?

Amadeusz Sobiesierski | 2017-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Dalsze losy bohaterów znanych nam z poprzedniej części INFEKCJI...
Paweł wraz z grupą ocalałych musi stawić czoła nowym zagrożeniom, nie tylko Zombii stanowią zagrożenie...
Po opuszczeniu stolicy ocalali uświadamiają sobie ze nie tylko ich piękna Warszawa ugięła się pod ciężarem apokalipsy, przedmieścia także zostały zainfekowane a ludzie muszą toczyć kolejny bój o swoje życie i wolność by móc dożyć dnia jutrzejszego ...
Każdy kolejny zakręt,droga czy leśna ścieżka stanowią niebezpieczeństwo ,żadna taktyka nie daje gwarancji powodzenia wobec krwiożerczych potworów.
Żadna kryjówka nie daje gwarancji bezpieczeństwa ,żadna broń nie daje gwarancji skuteczności.
Książka da się lubić, ciekawie przedstawia zagadnienie ludzkiego postępowania w przypadku apokalipsy.
Atak terrorystyczny ?,
Biblijna apokalipsa ?,
Przyczyny wybuchu pandemii poznać już nam raczej nie będzie dane.

Książkomaniacy | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, co dzieje się na ulicach Warszawy i innych dużych miast Polski. Wypowiadają się eksperci, cywilni, a także kilku wieszczów apokalipsy. Wojsko wyjeżdża na ulice, aby walczyć z krwiożerczymi potworami. Przerażeni żołnierze strzelają do wszystkiego,
co się rusza. Istny chaos. Nic nie jest takie jak przedtem. Czy jest jakakolwiek szansa na powrót do normalności? Czy komukolwiek uda się przeżyć?

"Infekcja exodus" jest jeszcze bardziej realistyczna. Czytając, człowiek zaczyna się zastanawiać jak przygotować się na apokalipsę, by nie zostać niemile zaskoczonym przez tak paskudne zło, na spotkanie oko w oko ze śmiercią. Razem z bohaterami czytelnik staje przed dylematami. Czy pomóc? Czy zachować się odważnie - jak bohater? Czy narazić własne życie dla kogoś i być może zginąć?
Od pełnokrwistych bohaterów "Infekcji" wręcz emanuje uczucie strachu, niepokoju. A fabuła? Pełna napięcia, wypełniona mocnymi obrazami. Książka...

titek20 | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Nie wiem co wstrzymuje mnie przed daniem tej książce MAX oceny, naprawdę nie wiem. Tytuł jest prze genialny.

Naprawdę, Infekcja Genesis zrobiła na mnie mega wrażenie, właściwie kupiłem na raz 2 ebooki. Z tym że po przeczytaniu pierwszej części, był mi taki żal,że więcej nie zobaczę Pawła, Max'a, Tomka, Kuby, Natali i Kaji że ociągałem się z ruszeniem drugiej części...
Nie potrzebnie, książka podniosła poprzeczkę o jakieś 50-70% w stosunku do poprzedniczki. Jest bardziej niż ciekawa, trzyma mocno w napięciu, czuć przysłowiowe "zaszczucie", czuć mega klimat, czuć strach bohaterów. ŻADEN film o zombie, do tego się nie umywa, nawet w przedbiegach. Wierze głęboko że powstanie trzeci tom tej "prze-epickiej" książki. POLECAM nie tylko fanom horrorów. Jeśli ktoś zna coś podobnie dobrego, proszę o namiary - Tytuł książki. Pozdrawiam :)

LukaszK | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Książka wciąga ale pozostaje jakiś niedosyt. Nie sposób nie odnosić się do części pierwszej, która moim zdaniem był lepsza, która była od samego początku dobrze przemyślana, gdzie poszczególne wątki przeplatały się by zejście w samy finale.
Zabrakło mi trochę więcej akcji. Po przeczytaniu całej książki miałem wrażenie, że jestem gdzieś w jej połowie.
Autor mocno skupił się na dialogach oraz budowaniu analogii do stanów emocjonalnych bohaterów. Czasami miałem wrażenie, że autor parafrazuje sam siebie. W ten sposób książka troszkę traciła na swoim impecie.
Jeżeli podobała się komuś cześć pierwsza, to drugą częścią nie będzie zawiedziony. Ja mimo pewnych zastrzeżeń jestem bardzo zadowolony i już czekam na kontynuację - zostawiłem sobie nawet miejsce na półce obok 2 pierwszych części.

Jacek | 2016-10-10

Rewelacyjna kontynuacja pierwszej części "Infekcji". Andrzej Wardziak stworzył bardzo ciekawe postacie, których portret psychologiczny znacznie poszerzył w niniejszej książce, wrzucając je w wir walki o przetrwanie. Ponowne zastosowanie zabiegu osadzenia akcji na przełomie 4 dni jest strzałem w dziesiątkę. Epilog pokrótce zapowiada nam czego możemy się spodziewać w kolejnych tomach. Zdecydowanie polecam i czekam na więcej!

Trwa głosowanie na najlepszy polski horror!

Ruszyła III edycja Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Od 21 czerwca do 9 lipca 2017 czytelnicy mogą głosować na najlepsze (ich zdaniem) horrory, które ukazały się w Polsce w minionym roku. Zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku.