Zombie.pl

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
horror
drepers

Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w Gdańsku i przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca. Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą...

Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska. Jedyną szansą Karola na przetrwanie jest dołączenie do grupki nielicznych ocalałych, którzy schronili się w kościele parafii Świętego Wojciecha na Zaspie. Czy ktoś z nich pomoże mu dotrzeć do rodziny w Poznaniu? Czy zaufanie i pomoc to puste pojęcia w świecie pogrążonym w koszmarze, gdzie nie obowiązują już żadne wartości? Podróż do stolicy Wielkopolski stanie się makabryczną szkołą przetrwania i mrożącą krew w żyłach przygodą.

źródło opisu: http://zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/zombie.pl...(?)

źródło okładki: http://zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/zombie.pl...»

Amadeusz Sobiesierski | 2019-09-01
Przeczytana: 01 września 2019

Zombie.pl czyli debiutancka książka duetu Cichowlas & Radecki utrzymana stricte w tematyce postapokalistycznym świecie opanowanym przez zombie.
Główny bohater restaurator Karol budzi się po syto zakrapianej imprezie w Gdańsku podczas gdy jego żona wraz z 3 letnim synkiem pozostali w Poznaniu, w sumie to tylko nieco ponad 300 km, do tego autradą i znów będzie u boku swej wspaniałej żony Zuzanny i synka Filipka...
No nie...
Budzi się bowiem w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie i nie zbyt odnajdując się w nowym świecie, rozpoczyna swą pieszą wędrówkę do Poznania.
Na jego szczęście dość szybko natrafia na pozostałych ocalałych i wraz z nimi podejmuje próbę przetrwania.
Jak to w sytuacjach kryzysowych bywa nie każdy okazuje się tym za kogo się podaje i nie każda osoba pozostaje tą sprzed tragicznych wydarzeń...
Książka jako że wyszła spod ręki polskich autorów bardzo dobrze przedstawia polskie realia nawet w tak trudnych czasach jak epidemia żywych trupów.
Mamy...

Apoania | 2019-05-28

Niestety z podstawową logiką na bakier :/

Maura | 2018-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Tom pierwszy bardzo dobry, czyta sie szybko i z ciarami. Drugi gubi dreszczyk i robi sie dziwnie. Autorzy troche popłynęli. Ale dla fanów gatunku...

Gizmovsky | 2018-10-22
Przeczytana: 22 października 2018

Trzeba wspierać polski horror :D Jest wszystko co lubię, Trupy, żywe trupy, akcja i kino drogi. Świetna robota panowie :) Zabieram się za drugą część :D

Elliott | 2018-07-23
Przeczytana: 2018 rok

Szczerze mówiąc, z wszystkiego nieludzkiego, nadprzyrodzonego i niewytłumaczalnego, zombie zawsze było czymś, co lubiłam najmniej. Ani mnie to nie przerażało, ani nie bawiło, ani nawet nie sprawiało przyjemności. Zawsze jednak chciałam zrozumieć, skąd wziął się tak przeogromny hype na produkcje o tej tematyce. Zarówno gry, jak i filmy czy seriale, były dla mnie zwyczajne, na wzruszenie ramionami.

Nigdy wcześniej jednak nie dałam szansy żadnej książce o tej tematyce, aż do teraz.
Powiem wam, że czytanie o tych wszystkich okropieństwach, które można zrobić z ludzkimi organami, to, w jaki sposób zostają one zjadane, przemówiło do mnie znacznie bardziej, niż podczas oglądania tego na ekranie. Wszystkie te (bardzo szczegółowe) opisy potrafiły sprawić, że aż się wzdrygałam, albo musiałam przerywać lekturę, żeby odsapnąć (przezabawne uczucie!).

Książka jest bardzo dobrze napisana, czyta się ją szybko i łatwo, a poza tym potrafi nieźle wciągnąć. Wiadomo, nie dało się odkryć zbyt wiele...

McRap1972 | 2018-06-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2018
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Szkoda czasu. Jestem fanem zombie ale tego czytać się raczej nie da. Zdecydowanie odradzam.

boookster | 2018-06-10

Ciężko jest napisać recenzję na temat tej książki. Z jednej strony chciałoby się napisać coś dobrego, z drugiej jednak strony nie wypada kłamać.
Temat apokalipsy zombie od kilku dekad jest obecny zarówno w literaturze, jak i w kinie. Autorzy nie wymyślili tutaj nic nowego. Zombie wyglądają tak jak powinni wyglądać, mordują tak jak to mają w zwyczaju. Praktycznie, gdyby nie wątki dotyczące Polski, to można pomyśleć, że jest to opis jednego z filmów lub jakiegoś serialu.
Jako „znawca” i fan opowieści o ożywieńcach - oglądałem chyba wszystkie filmy z zombie. Razi mnie tu kilka rzeczy.
Po pierwsze, tradycyjnie bohater „przegapia” moment początku apokalipsy. W tym przypadku - w wyniku chlania. Brakowało mi wyjaśnienia, co było początkiem wybuchu epidemii, skąd się nagle wzięły żywe trupy. Po przeczytaniu nie mam pojęcia, czy tylko Polska ucierpiała w wyniku epidemii, czy cały świat mierzy się z podobnym problemem.
Czytając powieść i opisy, jak grupka ocalałych przerabia stary autokar na...

michel | 2018-03-08
Przeczytana: 05 września 2017

O ile w filmach stworzenie obrazu o żywych trupach jest stosunkowo popularne, o tyle w książkach motyw ten przewija się znacznie rzadziej. W mojej opinii polskiemu duetowi autorów sztuka ta jednak się udała. Wszystko zaczyna się od szybkiego i sprawnego zawiązania akcji, po którym akcja toczy się jak na makabrycznym roller-coasterze.

Schemat postępowania jest dość klasyczny - samotny z początku bohater poznaje kolejne postacie, próbujące przeżyć po apokalipsie zombie. Niektóre są nastawione przychylnie, inne niezbyt. Całość śledzimy w oparach zgniłych i chodzących ciał.

Makabryczne opisy wylewają się niemal z każdej strony, niczym jelita rozjechanych przez autobus zombiaków. Wielu osobom epatowanie taką przemocą nie odpowiada, jednak wg mnie idealnie wkomponowuje się w brutalny horror stworzony na kartach powieści. W kinie raczej nikt nie zarzuca wprowadzania elementów gore do tego gatunku, więc czemu tworzyć z tego zarzut w przypadku książki?

Sama fabuła jest sprawnie...

Kamil Simon | 2018-01-25

Motyw Zombi w Polsce był dosyć ciekawy niestety nie został w mojej opinii należycie wykorzystany, w tej książce.

Jeżeli lubisz w książkach o zombie:
- opisu rozprzestrzenianej zarazy (jak w Apokalipsie Z),
- dopracowanego świata (jak w Przeglądzie Końca Świata),
- przedstawienie zachowań zwyczajnych osób (jak w Infekcji)
- reakcji rządów i wojska (jak we wszystkich wyżej wspomnianych książkach).

To ta książka nie jest dla Was.