Tysiąc odłamków ciebie

Okładka książki Tysiąc odłamków ciebie Claudia Gray
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Tysiąc odłamków ciebie
Claudia Gray Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Firebird (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-05-10
Data 1. wydania:
2014-11-04
Małgorzata Kaczarowska
alternatywna rzeczywistość manipulacja poszukiwanie prawdy powieść dla młodzieży science fiction świat alternatywny ucieczka uczucie zabójstwo zazdrość
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Za jednym wszechświatem drugi wszechświat

Link do recenzji

2053 171 70

Zapowiadało się naprawde dobrze i ciekawie, bo przecież podróż między wymiarami to coś bardzo fascynującego. Niestety jak dla mnie w tej książce jest za dużo technicznych czy naukowych pojęć przez co nie potrafiłam wyobrazić sobie sytuacji o których czytałam. Fabuła rozgrywa się dość szybko i nie byłam w stanie przyswoić sobie aż tylu nowych informacji. Wątek miłosny...

Rewelacyjny, zagmatwany i niesamowicie ciekawy pomysł, zrealizowany dosyć marnie. Wprawiony czytelnik nie przeżyje żadnego zaskoczenia i nie będzie czerpał również radości z rozwleczonej akcji.

Książka jest dla mnie miłym zaskoczeniem, raczej nie sięgam po takie kategorie, ale ta mi się spodobała. Fajnie czasem poczytać coś innego. polecam

Książka z pewnością spełniła moje oczekiwania, a nawet dała mi o wiele więcej, niż się po niej spodziewałam. Warto zaznaczyć fakt, jak szybko jesteśmy wprowadzeni w akcję. Dosłownie od pierwszych stron wiemy już, co się wydarzyło i co jest celem naszej głównej bohaterki, która z resztą nie czeka zbyt długo i od razu przechodzi do osiągnięcia swojego celu. Dla jednych to...

Książka średnio mi się podobała. Miałam wrażenie, że ciągnie się podczas czytania. Liczyłam, że akcja rozwinie się lepiej i ciekawiej.

Na półkach: , , , , , ,

Fajna, ale bez zachwytu. Fabuła była interesująca, ale na początku miałam wrażenie, że jestem wplątana w historię, która już trwa bez żadnego wytłumaczenia.

Dość szybko się czytało, ale w sumie niewiele pewnie z niej będę pamietać.

Ciekawy pomysł na fabułę. Czyta się bardzo przyjemnie, ale czegoś mi zabrakło.

Marguerite Caine jest artystycznym dzieckiem dwóch genialnych naukowców, którym udało się wynaleźć urządzenie zwane Firebird, które pozwala ludziom przemieszczać się między alternatywnymi wymiarami. Ma to jednak pewną wadę, ponieważ gdy wkraczasz w swoje alternatywne życie i przejmujesz kontrolę nad swoim drugim ciałem, istnieje ryzyko, że możesz zapomnieć o swoim...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawy i niespotykany dotychczasowo sposób przygód bohaterów. Byłam w szoku, czytając ostatnie rozdziały.
Z chęcią sięgnę po kolejne tomy.

Na półkach: , , , ,

Marguerite jest córką naukowców, którzy konstruują urządzenie do podróży po alternatywnych rzeczywistościach. Wiedzie dziwne acz spokojne życie dopóki przyjaciel rodziny morduje jej ojca i kradnie wynalazek. Dziewczyna chce się zemścić i rusza w pogoń za mordercą "skacząc po innych światach".

Alternatywna rzeczywistość okazała się bardzo ciekawym pomysłem na fabułę....

2 006
    1 127