Zdrowie publiczne : podręcznik dla studentów i absolwentów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Podręczników dla Studentów Studiów Pielęgniarskich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Walka o zdrowie nie leży tylko w gestii instytucji medycznych, ale również instytucji życia społecznego i indywidualnego zachowania ludzi. Publikacja przedstawia koncepcje zdrowia w medycynie, standardy opieki, profilaktyki zdrowotnej, profilaktyki uzależnień oraz opieki medycznej nad młodzieżą szkolną. Autorzy wyjaśniają różnicę w definiowaniu pojęć zdrowie publiczne i medycyna społeczna. Książka przedstawia też zróżnicowaną politykę ochrony zdrowia w krajach europejskich i w Polsce oraz podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem rodziny i jej wpływem na zdrowie jednostek.

pod red. Teresy Bernadetty Kulik, Macieja Latalskiego

sigomicamino | 2014-05-21