Diamentowa góra

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Diamond Head
Ag2S

Egzotyczna i liryczna opowieść, która w zaskakujący sposób odsłania arkana okrutnej klątwy i niezwykłej tajemnicy. Na początku xx wieku zamożny klan leongów opuszcza w popłochu chiny i wyrusza na hawaje, zostawiając prężnie działające przedsiębiorstwo. Udaje im się uniknąć oblężenia przez japońskie władze, ale starożytna klątwa nie wypuszcza ich ze swoich szponów, podążając z nimi przez...

Udaje im się uniknąć oblężenia przez japońskie władze, ale starożytna klątwa nie wypuszcza ich ze swoich szponów, podążając z nimi przez ocean.
Legenda głosi, że każdy człowiek przypisany jest jednej osobie na świecie. Jeżeli wybierze inaczej, marny jego los. Pasmo błędów popełnianych przez członków rodu leongów pozostawia skazy na dziejach całej rodziny.
Na tle magicznej i nieodgadnionej, ale bynajmniej nie bajkowej scenerii rozgrywa się spektakl miłości, szokujących kłamstwa, okrutnych strat, heroicznych czynów i ogromnej nadziei. Marionetkami są członkowie klanu leongów, a za sznurki pociąga widmo okrutnego uroku rzuconego na rodzinę.
Fenomenalna saga rodzinna, która przedstawia hawajskie krajobrazy oraz cały wachlarz osobowości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/diamentowa-gora/#

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/diamentowa-gora/#

Osobliwe Delirium | 2017-06-20
Na półkach: 2017

Jeśli chodzi o pozycje obyczajowe, które zawierają w sobie historie rodzinne, z doświadczenia wybieram te z korzeniami azjatyckimi i jak dotąd nigdy się nie zawiodłam. Kultura ta interesowała mnie od zawsze, w przyszłości chciałabym nawet pogłębić moją wiedzę o ten kontynent, być może wyruszyć w wielką podróż, by na własne oczy zobaczyć ludzi jak i ich tradycje.

Losy rodzinne mogą być nieprzewidywalne, zawiłe, tajemnicze. Mogą mieć dwa oblicza; te zewnętrzne oraz wewnętrzne. Nikt tak naprawdę nie wie, co dzieje się za drzwiami każdego z nas. Za przykład może służyć rodzina Leongów. Niezwykle bogata i szanująca się rodzina, udzielająca się w każdej dziedzinie życia. W okolicy nie znalazłaby się osoba, która nie poważałaby tej rodziny. Jednakże nic nie jest takie, na jakie wygląda. Każdy ukrywa jakieś sekrety, których nie wyznałby nikomu. Czy jednak mogą one wpływać znacząco na przyszłość dalszych pokoleń?

Już na wstępie miałam wrażenie, że pomimo iż narracja trzecioosobowa jest...

Anna-mojeksiążki | 2017-08-28

Diamentowa góra to egzotyczna powieść, która wciąga czytelnika jak bagno i przedstawia niezwykłą sagę rodzinną. Autorka przenosi nas do początków XX wieku i odmalowuje historię klanu Leongów, którzy opuszczają Chiny i wyruszają na Hawaje, na przepiękną wyspę Oahu. Ta bogata i szanowana rodzina ma swoje ukryte sekrety, których nie chcą ujawnić. Nad Leongami wisi bowiem klątwa, która pomimo zmiany miejsca zamieszkania podąża za rodziną jak cień, złowrogi cień.

Klątwa czerwonej nici mówi o tym, że każda osoba ma przeznaczoną swoją drugą połówkę, do której przywiązana jest czerwoną nicią. Inny wybór i przeciwstawienie się przeznaczeniu sprawia, że człowiek zostaje przeklęty. A przekleństwo dotyczy nie tylko tej osoby, ale również jej potomków. I z taką klątwą muszą zmagać się Leongowie, jest to ich starannie skrywana tajemnica.

Amy, młoda dziewczyna z biednej rodziny, musiała dokonać trudnego życiowego wyboru pomiędzy miłością a przeznaczeniem. Wybrała miłość i związała się z...

boziaczek | 2017-08-22

"Diamentowa góra" to książka niezwykle ciekawie napisana. Tragiczna historia rodziny Leongów opowiedziana jest przez trzy pokolenia kobiet do niej należących. Cecily Wong wprowadza niesamowity klimat tajemnicy poprzez ciekawy sposób narracji swojej powieści.
Warto przeczytać.

karlin91 | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Są takie powieści, które przepełnione są "tym czymś". Magią, hipnotyzującą od pierwszej strony książki. "Diamentowa góra" Cecily Wong wciąga od samego początku, przenosząc czytelnika do zupełnie innego, egzotycznego świata.

"Potężna baśń o magicznej miłości, szokujących kłamstwach i dotkliwej stracie opowiedziana przez córki, wnuczki i żony z klanu Leongów."

Pod koniec XIX wieku Frank Leong, będący niezwykle bogatym przedsiębiorcą, opuszcza wraz z rodziną swój kraj - Chiny. Familia udaje się na Oahu, egzotyczną wyspę. Z Azji na Hawaje przenosi się nie tylko rodzina, ale i starożytna klątwa, która za Leongami podąża przez ocean jak cień. W myśl tej starożytnej legendy o czerwonej nici każdy człowiek gdzieś ma swoją drugą połówkę, która jest mu przez los przeznaczona, do której jest przywiązany. Wybierając inną osobę, ściąga się na siebie przekleństwo...

Amy nie mogła pochwalić się zamożną rodziną. Chcąc zapewnić sobie i najbliższym byt, zmuszona była podjąć dość trudną decyzję -...

ZaczytanaMajka | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Książka mnie zachwyciła, ponieważ nie spodziewałam się, aż takiej historii rodzinnej, która byłaby tak przesiąknięta kulturą azjatycką. Warto zaznaczyć, że jest to jedna z nowości Wydawnictwa Kobiecego ostatnich miesięcy.

„Diamentowa góra” nie należy do książek, które czyta się szybko, ponieważ to wymagająca lektura. Przy niej naprawdę trzeba się skupić, ale styl, jakim książka została napisana jest przyjemny. Bardzo wyważony i emocje bardzo dobrze rozłożone na całą akcję, jaka się dzieje. Książka Cecily Wong to opowieść o miłości, która jest przeznaczeniem. Problemach związanymi ze złymi wyborami, ale i nie tylko, ponieważ czasem z pozoru dobra decyzja według autorki może okazać się błędna. Przepiękny azjatycki świat, z którego nie chce się wyjść. Warto przeczytać tę książkę.

Wybredna Maruda | 2017-07-01
Na półkach: Sprzedam
Przeczytana: 01 lipca 2017

Przeznaczenie i azjatyckie, egzotyczne klimaty

Monika Hetz | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

„Diamentowa góra” Cecily Wong to piękna, niemal baśniowa opowieść o przeznaczeniu, nieszczęśliwej miłości, stracie i skrywanych przez lata tajemnicach. To historia czteropokoleniowej rodziny Leongów, której nie obce są wzloty i upadki. Losy bohaterów uświadamiają nam, że nie zawsze nasze życie toczy się tak, jak to sobie zaplanujemy. Nie zawsze jest tak, jak tego oczekujemy. Często stajemy przed wyborami, które zmieniają je na zawsze.

Mamy XIX wiek. Frank Leong- zamożny przedsiębiorca z Chin wraz z rodziną opuszcza swój kraj, udając się na malowniczą wyspę Oahu, gdzie rozpoczyna nowe życie. Razem z nim podąża klątwa. Zgodnie z tamtejszą legendą każdemu człowiekowi przypisana jest jedna, konkretna osoba, do której jest on przywiązany czerwoną nicią. Jeśli wybierze inaczej, zostanie przeklęty, a zawiązujące się supły skomplikują życie nie tylko jego, ale również przyszłych pokoleń.

Amy- dziewczyna pochodząca z biednej i wielodzietnej rodziny staje przed trudną decyzją. Musi...

Caroline | 2017-08-04
Na półkach: 2017
Przeczytana: 27 lipca 2017

OD NOWA NA WYSPIE

Pod koniec XIX wieku bogaty przedsiębiorca Frank Leong wraz ze swoją rodziną decyduje się na opuszczenie Chin i przeprowadzkę na hawajską wyspę. Jednak wraz z nimi podąża cień klątwy o czerwonej nici, która według wierzeń na zawsze łączy przeznaczonych sobie ludzi i przeklina tych, którzy wybrali inaczej. Wraz z nią przyjdzie się zmagać Amy, która stanie przed wyborem pomiędzy miłością, a stabilizacją finansową i dobrem rodziny. Klątwa może dotknąć nawet najmłodszej członkini rodziny – Theresy i wnuczki Franka. Czy uda im się pokonać przeznaczenie i zerwać wiążące ich supły?

Muszę przyznać, że sama do końca nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej książce. Opis z tyłu okładki nie powiedział mi zbyt wiele; co najwyżej trochę skomplikował moje wyobrażenia na temat tej lektury. Jednak w gruncie rzeczy oczekiwałam od niej tylko dwóch rzeczy– chciałam jeszcze lepiej poznać kulturę, obyczaje, tradycje oraz obrzędy w Chinach i nie zanudzić się przy okazji na...

MarionetkaLiteracka | 2017-06-16
Na półkach: Egzemplarz recenzencki
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Wyobraź sobie, że jesteś związany z konkretną osobą za pomocą niewidzialnej nici. Ta nić, choćby była niewyobrażalnie mocna i wytrwała – zawsze może zostać zerwana. Gdy tylko tak się stanie, na osoby połączone uczuciem, lecz nie czerwoną nicią przeznaczenia – spada klątwa, która może zniszczyć całe ich dotychczasowe życie.

Powieść „Diamentowa góra” to zawarte w książce obyczajowej historyczne fakty, głównie opowiadające o dziejach Chin oraz Hawajów. Zawarta jest tutaj stara, wywodząca się z Chin legenda o czerwonej nici, głosząca, że każda osoba jest przywiązana do konkretnego człowieka, natomiast Ci, którzy zerwali tę niewidzialną więź – zostaną przeklętymi. W języku mandaryńskim tytuł legendy brzmi „紅線” (hóng xiàn). Obecnie opowieść o nitce, używana jest w kinematografii, lecz duże uznanie zyskała, będąc zawartą w popularnych japońskich mangach i anime, na literaturze kończąc. „Potężna baśń o magicznej miłości, szokujących kłamstwach i dotkliwej stracie opowiedziana przez...

Cantata | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Wprost uwielbiam sagi rodzinne, dlatego nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po "Diamentową górę". Praktycznie od samego początku zakochałam się w samej historii i jej bohaterach. Razem z nimi przepłynęłam ocean, by znaleźć dom na Hawajach. Razem z nimi przeżywałam zawody miłosne, bolesne rozczarowania, cierpiałam w biedzie i nurzałam się w bogactwie. Jest to książka która porusza do głębi, jedna z tych które trącają najczulsze struny naszej duszy. Pomimo powolnej narracji i mnogości opisów czytało się bardzo szybko a pod sam koniec pozostał niedosyt. Koniecznie chcę więcej Cecily Wong.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/06/diamentowa-gora-cecily-wong.html