Diamentowa góra

2017-05-18
2017-05-18
Aleksandra Weksej
Aleksandra Weksej Chiny Hawaje klan klątwa

Okładka książki Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków Dylan Thuras, Cecily Wong
Atlas osobliwo... Dylan Thuras, Cecil...

Ta książka długo się rozkręcała i nawet chciałam przerwać czytanie i wtedy fabuła ruszyła i drugą część czytało się całkiem przyjemnie,a morał jest jeden każde kłamstwo kiedyś wyjdzie z ukrycia i może skrzywdzić wielu ludzi

Powiesc zabiera czytelnika w podroz do Chin i na Hawaje. Opowiada o losach rodziny, o przeznaczeniu i wyborach zyciowych dokonywanych nie zawsze z milosci ale jak to w zyciu bywa- z rozsadku. Nie jest to latwa ksiazka ale zdecydowanie polecam.

Historia rodu opatrzona pięknymi opisami życia, natury, rytuałów... Warto przeczytać...

Rzecz dzieje się na pogrzebie... A pogrzeb wiadomo - skłania do wspomnień, do rozważania... Kobiety rodu Leongów opowiedzą nam historię swoje klanu sięgającą dziesiątki lat wstecz... Historię która rozpoczyna się w odległych Chinach a przywiodła ich na Hawaje.. Historię piękną, tragiczną... Historię splecioną przez czerwoną nić przeznaczenia - razem z jej supłami......

Mam mieszane odczucia.
Na początku zniechęcił mnie chaos panujący w fabule. Zanim zorientowałam się kto z kim i o co chodzi, to już prawie miałam ochotę przestać czytać. Potem na szczęście wszystko zaczęło się układać w interesującą całość.
Warto przeczytać, i zastanowić się nad życiem. Polecam.

Mam mieszane odczucia.
Warto przeczytać, i zastanowić się nad życiem. Polecam.

Historia czterech pokoleń bogata w tradycję, wydarzenia pełne poświęceń, wzruszeń i krzywd. Piękny i barwny język opisujący panującą atmosferę i czas, w którym poznajemy kolejne zdarzenia. Poznajemy miłość do dziecka i walkę o jego szczęście. Poznajemy trud wyboru jakiego każdy z bohaterów musi dokonać, a który nie zawsze jest właściwy.
Poznajemy tradycje i poniekąd wplataną pomiędzy kolejnymi narracjami historię Chin.
Urzekła mnie ta historia, dopracowana w każdym szczególe. Nie odczułam żadnym niedociągnięć czy braków a wręcz się tą powieścią zauroczyłam. Ponadto powieść ta zmusiła mnie do zastanowienia się co w życiu jest ważne, za czym warto pójść i dążyć. Za swoim przeznaczeniem, którego nie da się oszukać. Ważni są ludzie, którzy są obok i piękno świata, który nas otacza.
Piękny język, barwy i historia. Polecam.

Poznajemy tradycje i poniekąd...

Magiczna, egzotyczna, nieprzewidywalna, pełna niespodzianek i zaskakujących historii opowieść o chińskiej rodzinie Leongów.
Diamentowa góra Cecily Wong od pierwszych stron wciąga czytelnika w swój niezwykły, trochę tajemniczy, nieco baśniowy świat.
Autorka opisuje losy poszczególnych członków rodziny Leongów. Są one bardzo zaskakujące, pełne zagadek i kłamstw, choć z drugiej stronny dla poszczególnych bohaterów miłość jest niezwykle ważna i to właśnie ona popycha ich do różnych czynów.
Książka ogromnie mnie poruszyła i wielokrotnie zaskoczyła.

2034

Diamentowa góra to egzotyczna powieść, która wciąga czytelnika jak bagno i przedstawia niezwykłą sagę rodzinną. Autorka przenosi nas do początków XX wieku i odmalowuje historię klanu Leongów, którzy opuszczają Chiny i wyruszają na Hawaje, na przepiękną wyspę Oahu. Ta bogata i szanowana rodzina ma swoje ukryte sekrety, których nie chcą ujawnić. Nad Leongami wisi bowiem klątwa, która pomimo zmiany miejsca zamieszkania podąża za rodziną jak cień, złowrogi cień.

Klątwa czerwonej nici mówi o tym, że każda osoba ma przeznaczoną swoją drugą połówkę, do której przywiązana jest czerwoną nicią. Inny wybór i przeciwstawienie się przeznaczeniu sprawia, że człowiek zostaje przeklęty. A przekleństwo dotyczy nie tylko tej osoby, ale również jej potomków. I z taką klątwą muszą zmagać się Leongowie, jest to ich starannie skrywana tajemnica.

Amy, młoda dziewczyna z biednej rodziny, musiała dokonać trudnego życiowego wyboru pomiędzy miłością a przeznaczeniem. Wybrała miłość i związała się z Bohaiem Leongiem. Jej wybór kładzie się cieniem na kolejnych pokoleniach tej rodziny. Młodziutka Theresa musi się zmagać z rodzinną klątwą. Czy jej podoła? Jak potoczą się jej losy?

Diamentowa góra to niezwykła opowieść o ludzkich losach, o miłości i przeznaczeniu, o konsekwencjach ludzkich decyzji i ich wpływie na losy całej rodziny. Cecily Wong napisała powieść, która zapada w pamięć. Egzotyczne obrazy z wyspy Oahu nadają jej kolorytu i nuty egzotyki, a zagmatwane losy rodziny Leongów intrygują czytelników. Akcja powieści stopniowo nabiera tempa, ale nie pędzi . Płynie swobodnie, można delektować się barwną historią i bogatym językiem, którego używa Autorka. To piękna opowieść, która pokazuje, co w życiu jest ważne. Polecam!

"Diamentowa góra" to książka niezwykle ciekawie napisana. Tragiczna historia rodziny Leongów opowiedziana jest przez trzy pokolenia kobiet do niej należących. Cecily Wong wprowadza niesamowity klimat tajemnicy poprzez ciekawy sposób narracji swojej powieści.
Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

Czerwona nić przeznaczenia
Stara chińska legenda mówi, że każdy mężczyzna i każda kobieta są ze sobą połączeni niewidzialną czerwoną nicią, która jest zawiązana wokół kostek ich obojga. Nić ta łączy kochanków niezależnie od miejsca, czasu i okoliczności. Jeśli nie odnajdą się od razu, a w trakcie swojego życia dokonywać będą błędnych wyborów partnerów, to z każdą taką niewłaściwą decyzją, na nici przybywać będzie jeden supeł. W konsekwencji, maleć też będzie szansa na odnalezienie tej właściwej osoby w doczesnym życiu. Co więcej, owe supły dziedziczony są przez kolejne pokolenia, w których dana osoba już na początku swojego życia ma niewielkie szanse na szczęście u boku ukochanego czy ukochanej.
Myślisz, że to tylko legenda? Losy rodziny Leong pozwalają przypuszczać, że kryje się w niej choć ziarno prawdy, bowiem błędne decyzje pociągają za sobą kolejne, których skutki widoczne są w kolejnych stuleciach i wyborach dokonywanych przez potomków. Tę wspaniałą, słodko-gorzką opowieść poznać możemy dzięki książce autorstwa Cecily Wong, pt. „Diamentowa góra”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego lektura to niemal baśniowa saga, pełna namiętności i niepewności, nadziei i rozczarowania, śmierci i narodzin. To powieść dla tych wszystkich wymagających czytelników, którzy lubią skomplikowane rodzinne historie, którzy pozwolą się porwać rytmowi fabuły, którzy pragną odbyć podróż przez pokolenia i przez różne podejścia do życia i otaczającego nas świata.
Przenosimy się do roku 1914, do Guangzhou, kiedy to Frank Leong, bogaty przedsiębiorca działający w branży transportowej, decyduje się wraz z żoną i synem opuścić Chiny. Powodem jest obawa przed nadchodzącą wojną i pragnienie zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa. Straciwszy wiarę w możliwość porozumienia się wrogów, jeszcze do niedawna będących jego klientami, Frank decyduje się przenieść na hawajską wyspę Oahu, gdzie zaczynają nowe życie. Tu też na świat przychodzi drugi syn pary, Kaipo, choć zostaje on uznany za pierworodnego. Pięcioletni Bohai zrodzony jest bowiem z konkubiny, młodziutkiej dziewczyny, skojarzonej z Frankiem przez żonę, która nie była w stanie dać mu syna. Nikt nie pamiętał wówczas o legendzie, nikt nie przypuszczał, że czternastoletnia Hailee stanie się takim supłem, błędem, który będzie pociągał za sobą daleko idące konsekwencje. Z roku na rok Bohai staje się też coraz większym rozczarowaniem ojca, chłopak nie ma w sobie bowiem nic z wojownika, bohatera, gotowego przejąć rodzinny biznes.

(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://www.qulturaslowa.pl/2017/08/cecily-wong-diamentowa-gora.html

Czerwona nić przeznaczenia

1931

Łatwo i szybko się czyta. Napięcie budowane stopniowo. Spokojne zakończenie.

Łatwo i szybko się czyta. Napięcie budowane stopniowo. Spokojne zakończenie.

• 2017
  • 2017