Szóste okno

Okładka książki Szóste okno Rachel Abbott
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Szóste okno
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 6) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 6)
Mroczna strona
The Sixth Window
Filia
2017-05-24
2017-05-24
Joanna Gabarek
literatura angielska niebezpieczeństwo porwanie przestępstwo relacje rodzinne strach szantaż śledztwo thriller ucieczka zagadka kryminalna zaginięcie

Zacznij bać się.. teraz!

Zastanawiasz się czasem idąc po ulicy i patrząc w okna ludzkich mieszkań co się za nimi dzieje. Jakie historie tam się dokonują? Tym razem poznamy niejako historię dwóch rodzin. Pierwsza zmaga się ze śmiercią córki uznanym za samobójstwo. Druga zmaga się ze śmiercią w wypadku ojca, męża, policjanta i z problemami w powtórnym związku. Na skutek zbiegu okoliczności te historie połączą się ze sobą bardzo mocno splatając. A... i oczywiście... kluczową rolę odegrają tu niektóre okna bloku zdradzając pewne tajemnice. To kolejna część przygód policjanta Toma Douglasa. Ale spokojnie, może być czytana bez znajomości poprzednich.

Zdałam sobie sprawę z tego, że stałam się dosyć wymagającym czytelnikiem. Oczekuję zaskoczenia i totalnego pochłonięcia. Niestety wg mnie książka była dosyć przewidywalna. Choć muszę zaznaczyć, że pewnie wielu osobom to nie będzie przeszkadzać i będą czerpali przyjemność z samego czytania.

Super

Super

Dzień Dobry

Od samego początku byłam oczarowana a książka trzymała mnie w swoich sidłach. Nawet dzisiaj gdy jestem już jeden dzień po przeczytaniu tej książki nadal chciałabym ją móc czytać. A mowa tutaj o kolejnej książce z serii z Tomem Douglasem autorki Rachel Abbott „Szóste okno”. Jak dla mnie to jest najlepsza książka z tej serii, a przeczytałam prawie wszystkie. Żałuje tylko, że nie mam tej książki która powinna być przed tą, ponieważ nie wiem co wydarzyło się w życiu Toma Douglasa. A akurat tutaj jest to istotne.

Książka porusza jeden z ważnych tematów, jakim jest wykorzystywanie nieletnich.
W tych czasach w dobie rozwijającej się technologii, dla takich sprawców jak ten jest to duże ułatwienie. Dlatego jeszcze bardziej należy być czujnym zarówno
w Internecie, jak i na spacerach po zmroku. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść.. Najczęściej wykorzystywane są dziewczyny samotne i nie kochane, które cieszą się gdy ktoś okaże im zainteresowanie. Może to być bardzo złudne i dla nich nie bezpieczne. Możecie się przekonać sami czy Jenifer i Scarrlet były w podobnych tarapatach? A może przechytrzyły sprawce i udało im się zapobiec tragedii? Tylko dlaczego jedna z nich ginie?

Tym razem troszeczkę inaczej przedstawiam wam tą historię. Dla tych którzy są
wtajemniczeni w losy Toma, wiedzą że wszystko to jest otoczenie tajemniczym śledztwem. Prowadząc to śledztwo razem z Becky, dowiadujemy się naprawdę wielu ciekawych rzeczy. I to co z pozoru wydawało nam się rozwiązaniem sprawy zabójstwa policjanta, okazuje się być jednak całkiem mylne.

Jedyną uwagę jaką bym miała do tej książki, to proces wyjaśniania obu dochodzeń. Łączenie przez Toma faktów było dla mnie mocno naciągane. Ale może to tylko złudzenie? Jeśli ktoś czytał już tą książkę chętnie usłyszę o niej opinie.

Dzień Dobry

Świetna książka, wciągająca i trzymająca w napięciu.
Polecam.

Świetna książka, wciągająca i trzymająca w napięciu.
Polecam.

Myślę, że jak na możliwości autorki jest to jedna ze słabszych jej pozycji. Nie mniej autorkę dalej uwielbiam i czekam na jej kolejne książki.

Takiej galerii idiotek to ja dawno nie widziałem (czytałem?).

Takiej galerii idiotek to ja dawno nie widziałem (czytałem?).

Obniżona ocena za zakończenie, niedpowiedziane...

Obniżona ocena za zakończenie, niedpowiedziane...

Uwielbiam książki Rachel Abbott za to, że są wielowymiarowe, pełne wątków pobocznych i przede wszystkim wciągające. Autorka pokazuje nam akcję ze strony nastoletniej dziewczyny, jej matki, śledczych i jeszcze paru osób, przez co czyta się ekspresowo. Sposób, w jaki autorka buduje napięcie i kreuje postaci, zasługują na dużą pochwałę. Może trochę za wolno było tu budowane napięcie, ale końcówka książki rekompensuje nam przydługi wstęp.

Autorka jak zwykle porusza trudny temat i przestrzega przed ufaniem nieznajomym. Więcej jednak Wam nie powiem, bo ta tajemnica jest długo nierozwiązana i nie chcę Wam psuć zabawy! Autorka jak zwykle zostawiła dla nas coś specjalnego na koniec książki, co naprawdę uwielbiam! Im bardziej jestem zaskoczona, tym lepiej, a w tej książce autorka podrzuciła całkiem sporo mylnych tropów i zrobiła ze mnie wariatkę… polecam

W tej książce również możemy spotkać policjantów z wcześniejszych części. Te wątki są jednak na tyle marginalne, że bez przeszkód można czytać Szóste okno, nie znając pozostałych książek.

podeszłam do lektury nieprzygotowana, nawet nie wiedziałam, że to część cyklu, a w trakcie były nawiązania do wydarzeń z przeszłości. gubiłam się w postaciach, . niezła i wciągająca

• 2017

Rachel Abbott Szóste okno Zobacz więcej