ROZWIŃ ZWIŃ

2020-10-28
2020-10-28
Jacek Żuławnik

więcej Więcej

Trzy przyrodnie siostry w dzieciństwie padły ofiarą kidnaperów. Chwila nieuwagi, prosty błąd i ich życie już nigdy nie było takie jak przedtem. Każda z nich postarała się uporać z traumą we własny sposób. Bliźniaczki Marie i Leah uciekły w skrajności - obsesję czystości i powtarzalności rytuałów oraz używki, najstarsza Carly jest nad wyraz poważna i odpowiedzialna. Ale gdy...

Na półkach: , , , ,

Książka przegadana.Sppdziewałam się kryminału a dostałam dramar(koleny raz) ktps pomylił gatunki.Meczylam sie czytając tą książkę a siegnełam po nią gdyż ppdobała mi się wcześniej czytana "Rodzina" autorki.

Historia porwania trzech sióstr Sinclair. Poznajemy ją - i je - z dwóch perspektyw, obecnej, gdy są dorosłe, i Wtedy, gdy zostały uprowadzone.
Historia wydaje się dość prosta, tym bardziej że wiemy, że przeżyły ten dramatyczny epizod. Ale CO dokładnie się stało? Jak, kiedy i po przeżyciu czego odzyskały wolność - to właśnie składa się na całą historię.

Postaci są...

Trzy siostry Sinclair, młodsze bliźniaczki, oraz starsza, przyrodnia, w dzieciństwie zostały uprowadzone. Tamto przeżycie było dla sióstr dość traumatuczne, czy po latach są w stanie sobie z tym poradzić? Zwłaszcza teraz, dwadzieścia lat później, kiedy sprawca tego nieszczęścia wychodzi z wiezienia.
Co przeżyły Leah, Carly i Maria? Jak poradzą sobie teraz?

Całość jest...

Przyjemna pozycja, 3 siostry, porwanie, perspektywa z teraz i wtedy. Jednak nie zarwałam przez tą historie nocy, nie wracałam do niej myślami. Była dobra, czytało się ją w miarę lekko i szybko. Myślę, że gdyby część pierwsza była krótsza, moja ocena byłaby znacznie wyższa. Nie zmienia to jednak faktu, że na pewno jeszcze nie raz sięgnę po książki tej autorki.

9.5/10 - wybitna pozycja

Autorka szczegółowo dopracowała fabułę, wprowadzając tym czytelnika w zawiłą historię trzech sióstr. Sióstr, które w dzieciństwie zostały porwane. Wydarzenia , które miały miejsce w przeszłości bardzo mocno ukształtowały życie dziewczyn. Każda jest czemuś winna. Nawzajem czasem nieświadomie, czasem wręcz z konieczności, członkowie rodzin, wyrządzają sobie krzywdę, nie...

Książki tej autorki nigdy mnie nie zawiodły, tak też było i tym razem. Wciągająca, intrygująca, z dreszczykiem i gęsią skórką na ciele - według mnie bardzo dobry thriller.

Niby okej, wszytsko poprawnie, ale...nudno. Jakos sie to wszytsko ciagnelo i nieco przekombinowane.
Ale dobrze sie czytalo...szybko i tak samo szybko zapomne o tej ksiazce ;)
Taka butelka wody, ktra sie pije w ciagu dnia - daje troche ukojenia, ale brakuje smaku i ma sie ochote dorzucic cytryne, czy miete.

Sorry, ale... NUDA! A zakończenie przekombinowane na maksa. Słabo.

• 2021
  • 2020