Zanim pozwolę ci wejść

Okładka książki Zanim pozwolę ci wejść Jenny Blackhurst
Okładka książki Zanim pozwolę ci wejść
Jenny Blackhurst Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Before I Let You In
Albatros
2018-05-09
2018-05-09
2016-09-08
Anna Dobrzańska
kłamstwo manipulacja przestępstwo przyjaciółka przyjaźń strach szantaż tajemnica thriller wspomnienia

Napiszę krótko - bardzo wciągająca pozycja autorki. Cały czas trzyma w napięciu. Nie mogłam się od niej oderwać, a o to chodzi ;)

Znając inne książki autorki- ta mnie wyjątkowo nie porwała.

Znając inne książki autorki- ta mnie wyjątkowo nie porwała.

Nawet nie będę się specjalnie rozpisywać ,po prostu rewelacja.Czytałam jednym tchem,coś wspaniałego

Świetny thriller psychologiczny !
Nie mogę więcej powiedzieć, żeby niczego nie zdradzić, po prostu trzeba przeczytać!

Świetny thriller psychologiczny !

Ciekawa, spodziewalam sie innego zakonczenia. Ba! nawet bylam pewna ze mam racje. Wiec efekt zaskoczenia był 🙂

Podobała mi się historia, fajnie ze napisana z perspektywy 3 przyjaciółek. Na początku można poznać już wiele tajemnic jakie zachowały dla siebie przyjaciółki, pomimo tego z ciekawością czytało się skupiona byłam bardziej na relacjach między nimi niż oczekiwaniu na rozwój wydarzeń w książce.

Później wszystko stało się jasne:
Karen prze­ży­ła w dzie­ciń­stwie silną trau­mę z po­wo­du utra­ty bli­skiej osoby, przez co ob­wi­nia się o śmierć sio­stry. Choć ma świa­do­mość, że od­po­wie­dzial­ność za to, co się stało, spo­czy­wa wy­łącz­nie na matce, wy­da­rze­nia te spo­wo­do­wa­ły u niej trwa­ły uraz zwią­za­ny z po­czu­ciem winy. Chcąc od­po­ku­to­wać, po­świę­ci­ła całe swoje życie chro­nie­niu in­nych. Nie­mal sym­bio­tycz­na re­la­cja łą­czą­ca ją z przy­ja­ciół­ka­mi utwier­dzi­ła ją w prze­ko­na­niu, że musi je „chro­nić”, dlatego spowodowała wiele nieszczęść...

A córka żo­na­te­go ko­chan­ka Karen oka­zu­je się tylko po części nie­bez­piecz­ną psy­cho­pat­ką. Tak na prawdę wszystkiemu winna jest Karen.

Później wszystko stało się jasne:
Karen prze­ży­ła w dzie­ciń­stwie silną...

Ten drobny druk trochę mnie zniechęcał do czytania.
Wzdrygałam się na jego widok prawie tak jak mój syn, gdy widzi cebulę, pieczarki i kukurydzę😁. I w sumie niepotrzebnie, bo mimo tej niedogodności książkę pochłonęłam w dwa wieczory.

Rozdziały krótkie acz treściwe, z dobrym wątkiem obyczajowym.
Mamy trzy kobiety, których łączy wieloletnia przyjaźń. Od zawsze wzajemnie się wspierają, pomagają sobie w trudnych sytuacjach i wciąż pozostają sobie bliskie, mimo że każda z nich prowadzi inny styl życia.
Pierwsza Eleanor- pozornie szczęśliwa mężatka wychowująca dwoje dzieci-marzy o spokoju i dużej dawce snu;
druga Bea- singielka ciesząca się życiem, pozująca na femme fatale-pragnie przestać się bać;
trzecia Karen-kobieta koncentrująca się na swoim sukcesie zawodowym jako psycholog oraz na swym idealnym związku- chce tylko jednego być tą,która ma nad wszystkim kontrolę, być tą silną, na którą przyjaciółki zawsze mogą liczyć.
Wszystkie są z pozoru szczęśliwe, spełnione i zadowolone ze swojej codzienności.
Jednak to się zmienia, gdy do gabinetu Karen trafia na terapię Jesicca. Dziewczyna, której rola nie jest jasna i która jak się okazuje wie więcej niż powinna. "Nie naprawi mnie pani"- to słowa skierowane do terapeutki. Jessica nie oczekuje, że terapia jej w jakiś sposób pomoże. Za to ma zamiar sporo namieszać.
Nie ma tu trupów ścielących się gęsto- chociaż nie wszyscy zostaną przy życiu , nie ma krwi lejącej się wiadrami, ale za to są sekrety, niedopowiedzenia i dziwne, niepokojące zdarzenia przytrafiające się trzem przyjaciółkom.
Ta książka to nie dzieło na miarę Pulitzera, ale wkręciłam się w tę historię. I mnie ona wciągnęła.

Ten drobny druk trochę mnie zniechęcał do czytania.

Rozdziały krótkie acz treściwe, z dobrym wątkiem obyczajowym.

Zaskakująca. Szybko się czyta. Bardzo mnie wciągnęła

Zaskakująca. Szybko się czyta. Bardzo mnie wciągnęła

Bardzo ciekawa pozycja z wartką akcją i zaskakującym zakończeniem! Na początku może nie wciąga, ale w pewnym momencie nie możesz się od niej oderwać.

Mam mieszane uczucia co do tej książki, nie jest to moja ulubiona propozycja od tej autorki (zdecydowanie lepsze sa „córka mordercy” i „noc kiedy umarła”. Akcja toczy się dość wolno, momentami nawet się dość dłuży, ale końcówka jest zaskakująca. Ostatecznie nie żałuje przeczytania :)