Zanim pozwolę ci wejść

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
Before I Let You In
Marczewek

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor Karen Browning puka nowa pacjentka, Jessica Hamilton. I kiedy z jej ust padają słowa: Nie naprawi...

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE.
Nie naprawi mnie pani.
Skoro Jessica nie chce się wyleczyć, po co tak naprawdę przyszła? I skąd wie o Karen i jej najbliższych to, co wydaje się wiedzieć?
Wkrótce życie Karen, Bei i Eleanor zamienia się w koszmar. Nagle trzy silne kobiety stają się osaczone i bezbronne. A demony, o których przez lata starały się nie pamiętać, atakują z najbardziej nieoczekiwanej strony.
Dokąd doprowadzi gra, w którą zostały zmuszone zagrać? I kto rozdaje karty?

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Piotr | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Wydawnictwo Albatros przyzwyczaiło mnie do tytułów, gwarantujących doskonałą rozrywkę. Tym razem mój wybór padł na "Zanim pozwolę ci odejść". Książkę wybrałem ze względu na elementy terapeutyczno - psychologiczne.
Okładka przykuwa uwagę. Trzy kobiety, tańczące o wschodzie słońca nad wodą. Wyglądają na szczęśliwie, a może upojone alkoholem? Sielanka trwa, ale czy oby na pewno?
Książkę przeczytałem błyskawicznie, a to za przyczyną krótkich rozdziałów, które są niezwykle ciekawe i zawierające wszystko, czego oczekiwałem. Kilka wątków, w tym sesje terapeutyczne, historie opowiadane przez kobiety, będące w zażyłych związkach przyjacielskich.
Autorka pokazuje nam, jak życie może zweryfikować nasze odczucia i przekonania, a co za tym idzie, ludzi, których uważamy za bardzo bliskich. Trzy kobiety, które mają wiele do ukrycia. Na pozór prowadzą normalne życia, nazywają się przyjaciółkami, ale czas weryfikuje ich poczynania.Związki, w których tkwią, nie zawsze są idealne, a nawet...

I znowu jestem po kolejnym pseudo thrillerze, którego goni pseudo bestseller, auć, znowu zabolało. :(

Historia jakich wiele. Chociaż szybko się czytało, to była jakaś taka wyprana z emocji, stale utrzymywana i napisana na tym samym płaskim poziomie, nudna, rozwleczona - całość zmieściłaby się w połowie stron a nie w prawie 500. Potwierdzająca powiedzenie, że "najciemniej jest pod latarnią" a "cicha woda brzegi rwie". ;)Tak tacy ludzie istnieją naprawdę - uhhh aż strach się bać. ;) Obśmiałam się sama z siebie, że chyba powinnam pracować jako detektyw, bo już po około 50 stronach zaczęłam się domyślać kto jest kim i o co tak właściwie w tej historii chodzi. Moje przypuszczenia potwierdziło samo zakończenie.

Czy polecę? Niekoniecznie, gdyż ja się ponudziłam czytając ją, nie zaskoczono mnie w żaden sposób. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie sięgnę w przyszłości więcej po książki autorstwa tej pani. Cytując klasyka: "Nuda........, nic się nie dzieje, proszę pana"....

Joanna | 2018-09-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2018

"Zanim pozwolę ci wejść" to jeden z cieszących się popularnością thrillerów psychologicznych łączących intrygę kryminalną z ciekawie rozbudowanym tłem obyczajowym. Nie trudno zauważyć, że w tym gatunku literatury kobiety są głównymi bohaterkami, ich emocje, problemy z jakimi borykają się w życiu rodzinnym i społecznym są odzwierciedleniem przeżyć prawie każdej kobiety . Podobny schemat wybrała autorka thrillera, w którym czytelnik poznaje trzy kobiety, których łączy trzydziestoletnia przyjaźń.
Od dzieciństwa zawsze wzajemnie wspierały się, pomagały w trudnych sytuacjach , mimo że każda z nich prowadziła inny styl życia.
Pozornie szczęśliwa mężatka wychowująca dwoje dzieci, singielka ciesząca się życiem i kobieta koncentrująca się na sukcesie zawodowym. Wszystkie pozornie szczęśliwe, jednak skrywające dawne sekrety i niedomówienia.
Co do intrygi kryminalnej, to wydaje się prawie niezauważalna, w tle rozgrywają się niepokojące zdarzenia, dziwne przypadki czy wspomnienia z...

Izabela Pycio | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

"Obsesja. Zaczyna się powoli. Jest niczym pociąg, który rusza ze stacji... Potem nabiera rozpędu."

Pierwsze spostrzeżenie, jakie nasunęło się po zamknięciu książki, było takie, że rewelacyjnie i szybko się ją czytało. Mkniemy po stronach wiedzeni ciekawością jak potoczy się akcja. Autorka umiejętnie przyciąga uwagę czytelnika, łapie go w sieć zastawionych pułapek, mających utrudnić snucie prawdziwych domysłów. Jednocześnie, zdaję sobie sprawę, że książka nie proponuje wielowarstwowej przygody czytelniczej, nie ma w niej głębi czy intensywności, lecz to naprawdę dobry materiał, aby złapać chwilę relaksu z dreszczykiem. Krótkie rozdziały, przyjazna narracja, wsparta urozmaiconą perspektywą docierania do prawdy, stopniowego odkrywania kart kłamstw i manipulacji, we wciągająco prowadzonej rozgrywce. Podobało mi się, bo angażowało, nawet jeśli domyślałam się, w którym kierunku zmierza fabuła, to w niczym mi to nie przeszkadzało. Zakończenie zgrabnie powiązało wszystkie elementy, nie...

Moi kochani wspólnie z wydawnictwem Albatros chcę zaprosić Was dziś na mojego bloga na przedpremierową recenzję książki Jenny Blackhurs „Zanim pozwolę ci wejść”, której premiera odbędzie się już 9 maja 2018 roku.

Moi drodzy, dziś porozmawiamy o przyjaźni. Takiej prawdziwej, wieloletniej. Na pewno większość z Was ma w swoim życiu osobę, z którą łączy Was długotrwała przyjaźń. Czasami mówimy „Mam w życiu przyjaciółkę/przyjaciela od serca. Zawsze możemy na siebie liczyć, wspieramy się, pomagamy sobie. Nie mamy przed sobą żadnych tajemnic, zwierzamy się sobie i mówimy sobie o wszystkim, co dzieje się w naszym życiu”. Prawda, że pięknie to brzmi? Jednak, czy jesteście pewni, że rzeczywiście znacie się aż tak dobrze i wiecie o sobie wszystko? Już teraz mogę ostrzec Was, że w każdej chwili może zdarzyć się coś, co w bardzo bolesny sposób pokaże Wam, jak bardzo się mylicie. Tę trudną lekcję życia...

joaśka | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Miałam nadzieję na książkę - petardę, a dostałam... nie, nie książkę - kapiszon ;) Książkę - świeczkę. Ale wymyśliłam :D Jeżeli tak, to właśnie jak ta świeczka akcja toczyła się dość niespiesznie, ale z widocznym napięciem. Czasami płomień ożywał i strzelał w górę, a potem opadał. Na koniec świeczka zgasła spokojnie zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Były trzy przyjaciółki, mnóstwo sekretów, zadr, dramatów i ta czwarta, co nie wiadomo kim jest. Rozwiązanie nie zaskakuje, ale jakby do ekranizacji wziąć sprawną ekipę to kto wie... Może by fajny film powstał.

Beza | 2018-06-24

Czyta się dość szybko ale nie zachwyciła mnie w żaden sposób. Opowiastka o kilku przyjaciółkach z naciąganą fabułą w tle. Wiało nudą i czymś wtórnym. Nie polecam.

Bzibzioh | 2018-10-06
Na półkach: Legimi, Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 06 października 2018

Dla mnie nuda, dłużyzna i poniekąd męczarnia. Autorce wydaje się, że jak stworzy chaos narracyjny i czytelnik pogubi się w tym bałaganie, nie wiedząc, o co chodzi, to podsyci jego ciekawość. Mnie to tylko zniechęciło. Mnóstwo wątków, tajemnic z przeszłości i teraźniejszości, wszystko to splątane, rozwijane i urywane na przemian, z wielu perspektyw, a czasem nie wiadomo, czyja to perspektywa! Wszystkiego trzeba się domyślać, mozolnie łączyć podrzucane raz tu, raz tam elementy. Męczarnia! Bzdurna fabuła! A jeszcze do czytania wzięli zmanierowaną Baar-Kochańską , która pieści się jak dziecko i wywołuje swoim delikutaśnym głosikiem tylko antypatię i odrazę. Nie polecam.

Matylda Saresta | 2018-05-10

Mam wrażenie ostatnio, że niechcący /albo chcący/ 500+ przeniknęło magicznie do sfery literackiej, bo non stop natykam się na bliźniacze historie... Napchane reklamami i bardzo ładnymi okładkami - jedynie one są różne.
W środku?
Szału nie ma.
Mogę spokojnie zaśpiewać: Ale to już było... i z pewnością nie dokończę:... i nie wróci więcej...:/
Bliźniacze treści. Bliźniacze klimaty. Bliźniaczy sposób narracji - jakby matką była jedna i ta sama osoba.

Odrzucając jednak to wszystko na bok, napiszę tak - dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z ogromną ilością thrillerów z jednej półki, opowieść powinna się podobać, ponieważ narracyjnie tragedii nie ma i jest chwilami dość intrygująca.

Słabsze 6.

Kotkad | 2018-08-01
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2018

Niestety słaba książka. Nie porwała mnie. Trzy przyjaciółki. Każda z problemami. Jedna z nich Pani psycholog. Podczas jednej z wizyt pacjentka opowiada o związku z żonatym mężczyzną. Chwile później p. Doktor widzi pacjentkę z mężem jednej z przyjaciółek i... No właśnie więcej nie mogę zdradzić ale zapowiadało się ciekawie a wyszło słabo.