Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
Before I Let You In
Marczewek

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice. Nawet ta, która od lat łączy Karen, Beę i Eleanor. Chociaż zawsze mogły na siebie liczyć, każda z nich ma niezamknięte sprawy z przeszłości. I pozornie idealne życie, które mimo to udało im się zbudować. Wszystko jednak zaczyna się sypać, kiedy do drzwi doktor Karen Browning puka nowa pacjentka, Jessica Hamilton. I kiedy z jej ust padają słowa: Nie naprawi...

Każda przyjaźń ma swoje tajemnice.
Nie naprawi mnie pani.
Skoro Jessica nie chce się wyleczyć, po co tak naprawdę przyszła? I skąd wie o Karen i jej najbliższych to, co wydaje się wiedzieć?
Wkrótce życie Karen, Bei i Eleanor zamienia się w koszmar. Nagle trzy silne kobiety stają się osaczone i bezbronne. A demony, o których przez lata starały się nie pamiętać, atakują z najbardziej nieoczekiwanej strony.
Dokąd doprowadzi gra, w którą zostały zmuszone zagrać? I kto rozdaje karty?

źródło opisu: Albatros 2018

źródło okładki: Albatros 2018

Piotr | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Wydawnictwo Albatros przyzwyczaiło mnie do tytułów, gwarantujących doskonałą rozrywkę. Tym razem mój wybór padł na "Zanim pozwolę ci odejść". Książkę wybrałem ze względu na elementy terapeutyczno - psychologiczne.
Okładka przykuwa uwagę. Trzy kobiety, tańczące o wschodzie słońca nad wodą. Wyglądają na szczęśliwie, a może upojone alkoholem? Sielanka trwa, ale czy oby na pewno?
Książkę przeczytałem błyskawicznie, a to za przyczyną krótkich rozdziałów, które są niezwykle ciekawe i zawierające wszystko, czego oczekiwałem. Kilka wątków, w tym sesje terapeutyczne, historie opowiadane przez kobiety, będące w zażyłych związkach przyjacielskich.
Autorka pokazuje nam, jak życie może zweryfikować nasze odczucia i przekonania, a co za tym idzie, ludzi, których uważamy za bardzo bliskich. Trzy kobiety, które mają wiele do ukrycia. Na pozór prowadzą normalne życia, nazywają się przyjaciółkami, ale czas weryfikuje ich poczynania.Związki, w których tkwią, nie zawsze są idealne, a nawet...

I znowu jestem po kolejnym pseudo thrillerze, którego goni pseudo bestseller, auć, znowu zabolało. :(

Historia jakich wiele. Chociaż szybko się czytało, to była jakaś taka wyprana z emocji, stale utrzymywana i napisana na tym samym płaskim poziomie, nudna, rozwleczona - całość zmieściłaby się w połowie stron a nie w prawie 500. Potwierdzająca powiedzenie, że "najciemniej jest pod latarnią" a "cicha woda brzegi rwie". ;)Tak tacy ludzie istnieją naprawdę - uhhh aż strach się bać. ;) Obśmiałam się sama z siebie, że chyba powinnam pracować jako detektyw, bo już po około 50 stronach zaczęłam się domyślać kto jest kim i o co tak właściwie w tej historii chodzi. Moje przypuszczenia potwierdziło samo zakończenie.

Czy polecę? Niekoniecznie, gdyż ja się ponudziłam czytając ją, nie zaskoczono mnie w żaden sposób. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż nie sięgnę w przyszłości więcej po książki autorstwa tej pani. Cytując klasyka: "Nuda........, nic się nie dzieje, proszę pana"....

Joanna | 2018-09-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2018

"Zanim pozwolę ci wejść" to jeden z cieszących się popularnością thrillerów psychologicznych łączących intrygę kryminalną z ciekawie rozbudowanym tłem obyczajowym. Nie trudno zauważyć, że w tym gatunku literatury kobiety są głównymi bohaterkami, ich emocje, problemy z jakimi borykają się w życiu rodzinnym i społecznym są odzwierciedleniem przeżyć prawie każdej kobiety . Podobny schemat wybrała autorka thrillera, w którym czytelnik poznaje trzy kobiety, których łączy trzydziestoletnia przyjaźń.
Od dzieciństwa zawsze wzajemnie wspierały się, pomagały w trudnych sytuacjach , mimo że każda z nich prowadziła inny styl życia.
Pozornie szczęśliwa mężatka wychowująca dwoje dzieci, singielka ciesząca się życiem i kobieta koncentrująca się na sukcesie zawodowym. Wszystkie pozornie szczęśliwe, jednak skrywające dawne sekrety i niedomówienia.
Co do intrygi kryminalnej, to wydaje się prawie niezauważalna, w tle rozgrywają się niepokojące zdarzenia, dziwne przypadki czy wspomnienia z...

Od dawna czekałam na taką książkę. Taką, przez którą będę zarywać noce, nosić ze sobą wszędzie, by przeczytać choć kilka stron w wolnej chwili... Muszę przy tym przyznać, że to już kolejna pozycja z serii wydawnictwa "Albatros", która idealnie trafiła w mój gust.
Fabuła dotyczy życia trzech przyjaciółek: niezastąpionej i odpowiedzialnej Karen- psychoterapeutki, wiecznie zmęczonej Eleanor, która przed trzema miesiącami urodziła drugie dziecko i ponad wszystko stawia szczęście rodzinne oraz singielki Bei, zawsze modnie ubranej, rozrywkowej, bezpruderyjnej. Kobiety znają się "od zawsze", wiedzą o sobie wszystko. Ale czy na pewno? A jeśli ktoś postanowi zburzyć tę idyllę? Jaki mógłby mieć powód? Do czego by to doprowadziło?
Jeżeli szukacie książki, od której nie będziecie w stanie się oderwać- z całego serca polecam Wam tę powieść. Nie zabraknie tu mroku, ale będzie to mrok, który każdy z nas nosi w sobie. Suspens? Będzie niejeden. Jeżeli jest to debiut Autorki- nie mogę się doczekać...

Izabela Pycio | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

"Obsesja. Zaczyna się powoli. Jest niczym pociąg, który rusza ze stacji... Potem nabiera rozpędu."

Pierwsze spostrzeżenie, jakie nasunęło się po zamknięciu książki, było takie, że rewelacyjnie i szybko się ją czytało. Mkniemy po stronach wiedzeni ciekawością jak potoczy się akcja. Autorka umiejętnie przyciąga uwagę czytelnika, łapie go w sieć zastawionych pułapek, mających utrudnić snucie prawdziwych domysłów. Jednocześnie, zdaję sobie sprawę, że książka nie proponuje wielowarstwowej przygody czytelniczej, nie ma w niej głębi czy intensywności, lecz to naprawdę dobry materiał, aby złapać chwilę relaksu z dreszczykiem. Krótkie rozdziały, przyjazna narracja, wsparta urozmaiconą perspektywą docierania do prawdy, stopniowego odkrywania kart kłamstw i manipulacji, we wciągająco prowadzonej rozgrywce. Podobało mi się, bo angażowało, nawet jeśli domyślałam się, w którym kierunku zmierza fabuła, to w niczym mi to nie przeszkadzało. Zakończenie zgrabnie powiązało wszystkie elementy, nie...

Moi kochani wspólnie z wydawnictwem Albatros chcę zaprosić Was dziś na mojego bloga na przedpremierową recenzję książki Jenny Blackhurs „Zanim pozwolę ci wejść”, której premiera odbędzie się już 9 maja 2018 roku.

Moi drodzy, dziś porozmawiamy o przyjaźni. Takiej prawdziwej, wieloletniej. Na pewno większość z Was ma w swoim życiu osobę, z którą łączy Was długotrwała przyjaźń. Czasami mówimy „Mam w życiu przyjaciółkę/przyjaciela od serca. Zawsze możemy na siebie liczyć, wspieramy się, pomagamy sobie. Nie mamy przed sobą żadnych tajemnic, zwierzamy się sobie i mówimy sobie o wszystkim, co dzieje się w naszym życiu”. Prawda, że pięknie to brzmi? Jednak, czy jesteście pewni, że rzeczywiście znacie się aż tak dobrze i wiecie o sobie wszystko? Już teraz mogę ostrzec Was, że w każdej chwili może zdarzyć się coś, co w bardzo bolesny sposób pokaże Wam, jak bardzo się mylicie. Tę trudną lekcję życia...

yaola | 2018-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Nie wiem dlaczego, ale książka klimatem przypomina mi "Dziewczynę z pociągu", albo w sumie wiem - jest tutaj dużo destrukcyjnych zachowań i jakieś szaleństwo, które wydobywa się spod słów. Generalnie bardzo dobrze się czyta, napięcie jest, nie ma nudy. Do jednej rzeczy do jakiej mogę się przyczepić to trochę "płaski" i prosty styl. Muszę przyznać, że w połowie mniej więcej książki domyśliłam się kto pociąga za sznurki jeśli mogę tak napisać nie zdradzając fabuły.
Gdyby książkę wydrukować w trochę inny sposób, tzn. bez pustych stron i mega rozstrzelonych wierszy na pewno zmieściłaby się na ponad 200 stronach. To tylko złudzenie, że jest taka gruba. Ale teraz wiele wydawnictw tak robi, nie wiem tylko po co, bo potem zajmują tylko niepotrzebnie dużo miejsca w bibliotece.

Beata | 2019-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Powieść godna uwagi.Logicznie skonstruowana fabuła, której tematem przewodnim jest przyjaźń trzech kobiet -Karen pani psycholog,Eleanor matki wychowującej dwójkę dzieci i Bea singielki pracującej w księgowości.Umawiają się na kawkę,zwierzają się ze swych życiowych wyborów,wspierają się w ciężkich chwilach ,dzielą radą i troską.Pewnego razu na terapię do pani psycholog przychodzi młoda dziewczyna, która zwierza się,że ma romans w żonatym mężczyzną.Od tego momentu życie trzech kobiet zostaje wywrócone do góry nogami. Na jaw wychodzą skrywane dotychczas tajemnice,i dotychczasowe pozornie szczęśliwe życie sypie się jak domek z kart. Zostaje zachwiane zaufanie,pojawiają się niedomówienia i zarzutu,zdarzenia nabierają realnego zagrożenia,a odkrywając tajemnice bohaterek aż trudno uwierzyć w całą tę manipulację.Czy cel został osiągnięty , czy przyjaźń i zaufanie przetrwa próby, na które zostały wystawione?Czy można uwolnić się od demonów przeszłości?Warto sięgnąć po tę powieść,...

joaśka | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Miałam nadzieję na książkę - petardę, a dostałam... nie, nie książkę - kapiszon ;) Książkę - świeczkę. Ale wymyśliłam :D Jeżeli tak, to właśnie jak ta świeczka akcja toczyła się dość niespiesznie, ale z widocznym napięciem. Czasami płomień ożywał i strzelał w górę, a potem opadał. Na koniec świeczka zgasła spokojnie zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Były trzy przyjaciółki, mnóstwo sekretów, zadr, dramatów i ta czwarta, co nie wiadomo kim jest. Rozwiązanie nie zaskakuje, ale jakby do ekranizacji wziąć sprawną ekipę to kto wie... Może by fajny film powstał.

Beza | 2018-06-24

Czyta się dość szybko ale nie zachwyciła mnie w żaden sposób. Opowiastka o kilku przyjaciółkach z naciąganą fabułą w tle. Wiało nudą i czymś wtórnym. Nie polecam.