Relacje polskich uczestników wojny secesyjnej

Wydawnictwo: Napoleon V
historia, wojna secesyjna, XIX wiek
historia
palooh

Doceniając dotychczasowy dorobek polskiej i polonijnej historiografii, a także wartość prac Autorów amerykańskich, nie sposób nie zauważyć widocznego braku monografii źródłowej, obejmującej kilka, co podkreślmy, pełnych relacji polskich uczestników wojny secesyjnej. Brakuje zatem swoistego podbudowania dokonań naszych Rodaków na bazie źródeł. Niniejsze opracowanie Relacji polskich uczestników wojny secesyjnej stara się zapełnić tę lukę.
Dodatkowo widoczna jest z jednej strony potrzeba propagowania i upowszechnienia informacji na temat naszych rodaków służących w armii Unii w XIX wieku, a z drugiej strony potrzeba dydaktyczna - wydania takiego opracowania źródłowego - jako swoistej pomocy do powstających na Uniwersytecie w Białymstoku (chociaż nie tylko na nim) prac magisterskich i licencjackich z historii Polski i powszechnej XIX wieku i szeroko pojętej tematyki amerykanistycznej.

źródło opisu: http://napoleonv.pl/

źródło okładki: http://napoleonv.pl/