Czas wojny, czas pokoju: Stany Zjednoczone Ameryki od niepodległości do współczesności. Tom IV

Wydawnictwo: Napoleon V
historia, Stany Zjednoczone
historia
palooh

Niniejszy tom publikacji pt. „Czas wojny, czas pokoju”, to już czwarta pozycja z tej serii. Na jego treść składają się artykuły stanowiące rezultat naukowych dociekań młodych adeptów nauki, którzy za cel swoich badań objęli dzieje USA. Warto przy tym zauważyć, że wśród autorów opracowań, tradycyjnie już, silną grupę stanowią osoby reprezentujące Uniwersytet w Białymstoku, a w sposób szczególny Koło Naukowego Amerykanistów UwB.
Publikacja ta, podobnie jak i poprzednie tomy, łączy w jedną całość teksty młodych adeptów historii i stosunków międzynarodowych (głównie ze specjalizacji amerykanistycznej), z różnych ośrodków uniwersyteckich, z artykułami przygotowanymi przez pracowników naukowych.
W niniejszym tomie umieszczone zostały artykuły opisujące dzieje USA od niepodległości do czasów współczesnych. Podobnie jak w poprzednich publikacjach, warta podkreślenia jest różnorodność tematyczna tekstów w niej zamieszczonych, obejmujących artykuły z zakresu historii, prawa, kultury, politologii i sportu.

źródło opisu: http://napoleonv.pl/

źródło okładki: http://napoleonv.pl/