Atlanta 1864. Marsz Shermana na Południe

Wydawnictwo: Napoleon V
historia, wojna secesyjna, XIX wiek
historia
palooh

3 września 1864 generał-major Unii, William Tecumseh Sherman, telegrafował do Departamentu Wojny w Waszyngtonie: „Atlanta jest nasza, ostatecznie zdobyta”. Zdobycie klejnotu Południa dzień wcześniej zakończyło zaciętą, czteromiesięczną kampanię na zachodnim teatrze wojny secesyjnej i spowodowało wybuch radości na całej Północy. Co ważniejsze, zapewniło ono prezydentowi Abrahamowi Lincolnowi reelekcję dwa miesiące później.
W poniższej pracy James Donnell przedstawia cała kampanię Atlanty, od pierwszych starć Shermana z Armią Tennessee Josepha E. Johnstona do końca konfederackiego oporu pod dowództwem generała Johna Bella Hooda. Doskonale uzupełniona przez specjalnie przygotowane grafiki i szczegółowe mapy, książka ta poprowadzi czytelnika od granicy Georgii i Tennessee do Atlanty, gdzie Sherman zaczął przygotowywać swój sławny „Marsz do Morza”.

źródło opisu: http://napoleonv.pl/

źródło okładki: http://napoleonv.pl/