Jeść aby schudnąć tajemnice naszego pożywienia nowa edycja

Wydawnictwo: Artvitae
zdrowie, medycyna

Michel Montignac udowadnia opinię, że ilość spożywanych kalorii nie ma żadnego wpływu na obfitość tuszy. Dzięki tej książce zrozumiemy, dlaczego dietetycy optujący za dietami niskokalorycznymi są w błędzie i dlaczego stosowane wg ich zaleceń kuracje muszą zakończyć się niepowodzeniem. Polskie wydanie książki zostało uzupełnione i wzbogacone o kolejne rady dotyczące odżywiania się.

Przeczytana: 28 lutego 2014

Super ksiazka super dieta
POLECAM !!

Idea zaproponowana przez Michela Montignaca w książce "Jeść, aby schudnąć" bardzo przypadła mi do gustu. Może nie jest to najprostsza dieta w realizacji, biorąc pod uwagę polską tradycję i dostępność różnych produktów na rynku, ale jej zasady wydają mi się bardzo racjonalne i aż kuszą, by je wprowadzić w życie.
W skrócie, Metoda Montignaca opiera się na jedzeniu w zrównoważony sposób produktów o niskim indeksie glikemicznym. Z naszego polskiego jadłospisu należy zatem wykreślić m.in.: biały chleb, ziemniaki, gotowaną marchewkę i buraki, zwykły ryż, słodycze i słodkie napoje oraz gotowe dania (w szczególności fast foody). Chodzi o to, by wyeliminować z naszej diety tzw. złe węglowodany, czyli głównie cukry, którym obecnie przypisuje się odpowiedzialność za epidemię otyłości (nie tłuszczom, jak do niedawna sądzono). Zaletą tej metody jest to, że nie musimy liczyć kalorii i możemy jeść praktycznie do woli produkty o niskim indeksie glikemicznym, czyli nie chodzimy głodni, co jest...

teresa82 | 2017-03-20
star_witness | 2017-03-14