Świadomość samego siebie

Tłumaczenie: Anna Bender
Wydawnictwo: Świat Książki
Selbstbewußtsein. Sensibel bleiben, selbstsicher werden
psychologia, samoocena

Znany niemiecki psycholog Peter Lauster zajmuje się od 1971 r. diagnostyką i poradnictwem psychologicznym (...) dzieli się z czytelnikami głęboką wiedzą i spostrzeżeniami oraz przekazuje im praktyczne rady, torujące drogę do lepszego poznania i wykształcenia w sobie głębokiej świadomości samego siebie.

virginia75 | 2013-12-03

Jedna z lepszych książek psychologicznych jakie przyszło mi czytać. Okazuje się, ze tylko wtedy, kiedy jesteśmy naprawdę świadomi własnych wad, zalet i cech charakteru możemy zbudować właściwe poczucie własnej wartości które nie będzie ani zawyżone ani zaniżone. Ile razy w naszym otoczeniu spotykamy ludzi niepewnych swoich umiejętności, przestraszonych i niezaradnych jak i takich którym wydaje się, ze zjedli wszystko rozumy i czuja się zobowiązani by dyktować innym jak maja postępować czy wręcz atakujących wszystko co mzoe stanowić dla nich potencjalne czy wręcz wyimaginowane zagrożenie, nie licząc masy osób które maja potrzebę poniżenia kogoś słabszego tylko dlatego, żeby sami poczuli się lepsi czy ważniejsi. Dla takich własnie osób jest adresowana ta książka jak i dla tych którzy chcą nauczyć się radzić sobie z wyżej wymienionymi zachowaniami u innych.

margot_caro | 2013-11-18
Przeczytana: 11 listopada 2013

Nie studiuję psychologii,nie czytam czasopism poświęconych temu zagadnieniu ani też nie zajmuje się nim na co dzień. Jednak w każdym człowieku jest coś, co każe się zastanawiać nad czynami drugiej osoby - i czasem - naszymi. Ta książka poświęcona jest własnie temu - ma nam pomóc zrozumieć samych siebie. Dlaczego jesteśmy tacy, dlaczego na daną sytuację reagujemy w taki a nie inny sposób, dlaczego coś nas drażni a coś cieszy. Uzbrojono ją w mnóstwo barwnych przykładów co ułatwia i uprzyjemnia jej lekturę. Książkę mogę polecić "człowiekowi współczesnemu", który jak pisze autor: "jest zainteresowany przede wszystkim światem zewnętrznym". Natomiast osoba, która lubi obserwować ludzi a przede wszystkim samego siebie i umie wyciągać ze swojego zachowania wnioski, musi przygotować się na to, że książka niczego przed nią nie odkryje, a być może jedynie potwierdzi wyniki jej "badań" natury ludzkiej. Warto jednak ją przeczytać - jest krótka - aby wyrobić sobie własną opinię na temat...

pozytywka_1605 | 2014-07-28
Przeczytana: 22 lipca 2014

Książka opisująca fakt, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa świadomość samego siebie. Autor w swój wykład wplata interesujące ćwiczenia, czyniąc z lektury angażującą pracę nad sobą :)

westalka | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016