Charaktery : Jak poznać człowieka od pierwszego wejrzenia

Wydawnictwo: Świat Książki
Das grosse Lexikon der Charakterkunde
83-7227-503-3
Poetyka

Zewnętrzne cechy człowieka oraz zachowanie pozwalają na określenie jego charakteru. To znakomita umiejętność umożliwiająca ocenę człowieka niemal od pierwszego spojrzenia. Czy na pewno wiesz, co tkwi w człowieku, z którym właśnie rozmawiasz? Jaki jest jego charakter i temperament? Umiejętność trafnej oceny ludzi ważna jest dla każdego- dla szefa, który przyjmuje do pracy nowego pracownika, dla przyjaciela, który powinien wiedzieć, jaką ma przyjaciółkę, dla Ciebie, gdy poznajesz nowych ludzi. Dzięki temu poradnikowi możesz zostać doskonałym charaterologiem. Tu znajdziesz wskazówki, jak to zrobić!

[Bertelsmann Media, 2000]

Gustawsonek | 2014-07-08
Przeczytana: 09 lipca 2014

Od razu gdy zobaczyłam tytuł, pomyślałam, że jest to coś ciekawego i psychologicznego. Przyjemnie było się pobawić, choć myślę, że na pewno n ie wszystkie były na podstawie badań jakiś naukowców. na przykład tutaj; "szare oczy - twardy, zimny, wyrachowany, zdecydowany na wszystko, przenikający wszystko" chyba tylko według stereotypów.
Testy na końcu były chyba najbardziej wiarygodne. Mimo to jest bardzo ciekawa książką, w sam raz gdy się nudzi.

MMM | 2013-03-01

Książka nie odpowiada na pierwsze podstawowe pytanie-Jak poznać człowieka od pierwszego spojrzenia ? Spekuluje raczej nad charakterami na podstawie dziwnych dla mnie informacji. Psychotesty zawarte w ostatnim rozdziale są niedokładne i nie rozwinięte. Do wniosków wyczytanych w owej książce każdy może dojść sam lub znaleźć pojedyncze tematy w internecie pod hasłem : człowiek na podstawie horoskopu lub znaczenie kolorów w życiu człowieka. Może posłużyć jedynie jako zabawa ponieważ nic więcej z niej się nie wyciągnie.

Anka-55 | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Muszę przyznać że na początku mnie zaintrygowała (Sam początek czy np. to że jak człowiek patrzy w górę to myśli o przyszłości) potem to tylko kupa śmiesznych stereotypów i niczym popartych badań "profesorów".
Jak dla mnie najlepsze było stwierdzenie "człowiek który miesza mleko w kawie w drugą stronę osiągnie w życiu wszystko"...
Książke raczej przelciałam niż przeczytałam. Ogólna strata czasu.

Gabryella | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Wszystko raczej opiera się na stereotypach niż "badaniach" (brakuje jakiś naukowych odniesień). Stratą czasu jest czytanie całości chyba, że ktoś lubi np. horoskopy. Nie zaliczyłam bym książki do jakiegoś wiarygodnego źródła wiedzy, by opierać się na niej.

DeeM | 2012-07-01
Przeczytana: 13 czerwca 1988

często do niej wracam chociaż to bardziej horoskop z pani domu...

Karolina Chmielowiec | 2014-11-03

Może i dobrze bawiłam się przy czytaniu kolejnych rozdziałów, ale jakoś ciężko jest mi uwierzyć, że to, że ktoś ma odstające uszy, świadczy o tym, że jest taki,a nie inny. Książka jest jak horoskop. Jedni w niego wierzą, a dla innych jest tylko zabawą :)

Książka według mnie jest po części ogromną spekulacją. Po przeczytaniu jej nie doznałam żadnego olśnienia. Nie odpowiada na pytanie ze swojej okładki nawet.

Doroota | 2011-08-31

Ciekawa książka, ale za dużo informacji na raz, nie byłam w stanie prawie nic zapamiętać, dlatego z czasem książka nudziła

Łukasz | 2013-04-14
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Niektóre analizy są nieco naciągane jak na mój gust, ale i tak jest to ciekawa lektura.

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 26 marca 2011