Beztroskie jedzenie. Dlaczego jemy więcej, niżbyśmy chcieli?

Tłumaczenie: Janusz Stawiński
Wydawnictwo: MIND
Mindless Eating
978-83-62445-01-1
Tomek

"Tradycyjne książki o dietach odchudzających są pisane przez dietetyków lub lekarzy. Ta książka jest czymś innym. Brian Wansink, nazywany Sherlockiem Holmesem zachowań żywieniowych, to światowej renomy psycholog. W swojej książce pokazuje, że odchudzanie zależy nie tylko od diety, ale również od naszego myślenia i odpowiedniego nastawienia. Z książki tej można dowiedzieć się, jak to się dzieje, że mimo postanowień często jemy za dużo. Autor wyjaśnia ukryte mechanizmy przejadania się i pokazuje, jak wyeliminować bodźce, które nas do niego popychają. Radzi, jak urządzić swoje otoczenie i jak zmienić złe nawyki, żeby osiągnąć zamierzony skutek: zmniejszenie liczby zjadanych kalorii. Jest to książka, która znakomicie wspomaga stosowanie każdej diety. "

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: http://www.wjemy.pl/co-czytac/nie-wiemy-ile-jemy-r...»

Kamil Nebula | 2013-12-23

Intrygujące podejście do odchudzania. Okazuje się, że w świetle nauki nie potrzeba do tego wielkich wyrzeczeń, wystarczy kilka drobnych zmian. Warto przeczytać.

emilia | 2014-06-24

Książka podchodzi do jedzenia z czysto psychologicznej strony. Pokazuje jak oszukać nasz mózg by mniej lub więcej jeść. Co prawda nie ma w niej nic odkrywczego, ale warto przeczytać. Ja np. nie wiedziałam paru rzeczy i teraz będę nieco ostrożniejsza w beztroskim jedzeniu ;)

karla | 2014-01-15

W książce są zawarte w miarę przydatne rady, aczkolwiek można to było ująć w dużym skrócie!

justka | 2016-01-07

SZUKAM tej książki - czy ktoś chciałby mi odsprzedać? Nie widzę jej w księgarniach :)

Nieśka | 2012-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Wymaga dłuższej recenzji. Narazie wkleję tylko to. Moje pisanie na temat pewnego jej wycinka czyli o tym czy nazwa potrawy ma znaczenie. http://www.polska-gotuje.pl/artykul/jemy-glowa-czyli-bursztynowy-rosol-uperfumowany Znajdziecie tam sporo rad i sposobów, jak jeść mniej, a nawet o tym nie myśleć.

Andrzej | 2016-06-02
Przeczytana: 20 października 2016