Beztroskie jedzenie. Dlaczego jemy więcej, niżbyśmy chcieli?

Tłumaczenie: Janusz Stawiński
Wydawnictwo: MIND
Mindless Eating
978-83-62445-01-1
Tomek

"Tradycyjne książki o dietach odchudzających są pisane przez dietetyków lub lekarzy. Ta książka jest czymś innym. Brian Wansink, nazywany Sherlockiem Holmesem zachowań żywieniowych, to światowej renomy psycholog. W swojej książce pokazuje, że odchudzanie zależy nie tylko od diety, ale również od naszego myślenia i odpowiedniego nastawienia. Z książki tej można dowiedzieć się, jak to się dzieje, że mimo postanowień często jemy za dużo. Autor wyjaśnia ukryte mechanizmy przejadania się i pokazuje, jak wyeliminować bodźce, które nas do niego popychają. Radzi, jak urządzić swoje otoczenie i jak zmienić złe nawyki, żeby osiągnąć zamierzony skutek: zmniejszenie liczby zjadanych kalorii. Jest to książka, która znakomicie wspomaga stosowanie każdej diety. "

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: http://www.wjemy.pl/co-czytac/nie-wiemy-ile-jemy-r...»

Abda | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Od bardzo dawna interesuję się zdrowym odżywianiem i staram się zapanować nad tym co jem oraz, dlaczego to robię. Książka o beztroskim jedzeniu i pytanie "Dlaczego jemy więcej niżbyśmy chcieli?" od razu mnie zaintrygowały. Przed przystąpieniem do czytania całości, pozwoliłam sobie przejrzeć kilka przypadkowych stron i przeczytać parę nagłówków. Przez wstępne badania książka ta zaczęła przedstawiać się w mojej wyobraźni zaskakująco dobrze. (Nie)stety pierwsze wrażenie poszło w niepamięć, gdy zaczęłam czytać od początku. Okazało się bowiem, że całość nie jest aż tak zadowalająca. Liczne przedstawione przez autora badania i "cenne" rady w niektórych momentach są ciekawe i nowe, ale w większości są to znane już wszystkim informacje. Książka ta może służyć jako luźny poradnik, który otwieramy w wolnej chwili na przypadkowej stronie. Gwarantuję, że wtedy wyda się ciekawsza, niż gdybyśmy postanowili przebrnąć przez całość.
Nie czytałam wcześniej literatury tematycznie związanej z...

Kamil Nebula | 2013-12-23

Intrygujące podejście do odchudzania. Okazuje się, że w świetle nauki nie potrzeba do tego wielkich wyrzeczeń, wystarczy kilka drobnych zmian. Warto przeczytać.

emilia | 2014-06-24

Książka podchodzi do jedzenia z czysto psychologicznej strony. Pokazuje jak oszukać nasz mózg by mniej lub więcej jeść. Co prawda nie ma w niej nic odkrywczego, ale warto przeczytać. Ja np. nie wiedziałam paru rzeczy i teraz będę nieco ostrożniejsza w beztroskim jedzeniu ;)

karla | 2014-01-15

W książce są zawarte w miarę przydatne rady, aczkolwiek można to było ująć w dużym skrócie!

Justyna | 2016-01-07

SZUKAM tej książki - czy ktoś chciałby mi odsprzedać? Nie widzę jej w księgarniach :)

Nieśka | 2012-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Wymaga dłuższej recenzji. Narazie wkleję tylko to. Moje pisanie na temat pewnego jej wycinka czyli o tym czy nazwa potrawy ma znaczenie. http://www.polska-gotuje.pl/artykul/jemy-glowa-czyli-bursztynowy-rosol-uperfumowany Znajdziecie tam sporo rad i sposobów, jak jeść mniej, a nawet o tym nie myśleć.

Andrzej | 2016-06-02
Przeczytana: 20 października 2016