Toksyczni ludzie

Wydawnictwo: Rebis
Toxic People - 10 Ways of Dealing with People Who Make Your Life Miserable
poradniki

Doktor Lilian Glass jest znaną w USA specjalistką w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej. Jest autorką wielu książek poswięconych tej tematyce. Prowadzi praktykę w Beverly Hills oraz podróżuje z odczytami po całym swiecie. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu ludzi, którzy sprawiają, że czuje się nieswojo, którzy obrażają nas lub denerwują. Może to być szef, przyjaciel, matka lub ukochana osoba. Niechętnie przyznajemy się do tego, aby nie naruszyć status quo lub nie narazić na szwank związku, na którym nam zależy. W książce Toksyczni ludzie Lilian Glass proponuje strategie i sposoby postępowania z toksycznymi ludźmi z naszego otoczenia. Udziela też wskazówek pozwalających rozpoznać związki, których uratować się nie da, i opisuje sposoby zdrowego i bezbolesnego ich zakończenia.

veinylover | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Książkę przeczytałem od początku do końca. Dla porządku.
Toksyczni ludzie istnieją i trzeba się bronić przed ich wpływem, to prawda. To chyba jedyna prawda tej książki. Zawiera ona (książka) zbyt dużo stereotypów i poprawności politycznej - dla mnie irytujące, miejscami wręcz infantylne i nieprawdziwe.
A już rozbawiło mnie do łez i jednocześnie zirytowało do żółci stwierdzenie, że wszyscy jesteśmy tacy sami i mamy te same potrzeby. Tu poprawność polityczna poszła więc krok dalej, aż do absurdu. Już nie jesteśmy równi, ale TACY SAMI. Durniejszego wywodu dawno nie czytałem. Moje potrzeby są zupełnie odmienne od Kuby Rozpruwacza i zupełnie nie przypominam Stalina, nie czuję się z nikim równy. Zresztą to, że nie jesteśmy równi, ani tym bardziej „tacy sami” stanowi o niezwykłości i atrakcyjności życia, spotykamy ludzi, którzy obdarzają nas wielką mądrością, wspaniałą sztuką na poziomie dla nas niedostępnym, jak też możemy dzielić się tym, co mamy i tworzymy: z ludźmi, którzy nie mają...

Agnieszka | 2012-10-16
Przeczytana: 16 października 2012

Toksyczni ludzie to jeden z cyklu poradników psychologicznych Lillian Glass specjalistki w dziedzinie komunikacji między ludzkiej. Zgodnie z tytułem książka ta przedstawia postać osoby toksycznej w naszym życiu.

Wielu z Was zapewne myśli,że problem toksyczności w Waszym życiu nie występuje, a co z tym się wiąże Was nie dotyczy.

Jeśli tak myślicie zapoznajcie się z definicją człowieka toksycznego.

*Toksycznym człowiekiem jest każdy,kto uprzykrza ci życie, obraża, denerwuje i lekceważy.Taki człowiek nie docenia twoich sukcesów i w istocie udaremnia twoje dążenia do szczęśliwego, twórczego życia. Może nim być kolega, brat, siostra, ojciec,mąż lub żona, szef.

Czy po przeczytaniu definicji przyszedł Wam na myśli ktoś z Waszego otoczenia, kto właśnie tak toksycznie wpływa na Wasze życie? Jeśli tak to w takim razie koniecznie musicie przeczytać prezentowany poradnik.

A może myślicie sobie,że jesteście ponad to i,że żadne negatywne emocje czy słowa innych nie są w stanie Was zranić?
...

Zuba | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Więcej szkody niż pożytku jest z tej książki. Autorka najpierw stara się sklasyfikować wszystkie typy toksycznych ludzi by później podać sposoby stawienia czoła zachowaniu tych typ(k)ów tak, żeby nas nie raniło. Moim zdaniem, mnoży te kategorie ponad miarę, do jednego worka wrzucając damskich bokserów, gaduły i snobów. Czyli okazuje się, że wszyscy są toksyczni. Racja, wszyscy są upierdliwi czasami ale nie wszyscy są destrukcyjni i trzeba mieć umiar w ocenach. Co gorsza, autorka w ramach swoich porad, każe czytelnikom na przykład żartowac z rozmówcy puszczając teksty typu: Nigdy nie męczy cię twoje własne towarzystwo? Powinieneś oskarzyć swój mózg o niewywiązywanie się z obowiązków. Ostatnim razem widziałam cię w koszmarze sennym. Do tego uważa je za dowód inteligencji i wyrafinowania (w pierwszym rozdziale uważała je za objaw toksyczności). Na koniec - główną poradą, jaką ma w zanadrzu jest - zmień pracę (jak szef wkurzający), rozwiedź się (jak mąż wkurzający), zerwij kontakty z...

Omnikoron | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Moje książki
Przeczytana: 03 lutego 2014

Każdy z nas ich zna.
To może być sąsiad za płotem, który codziennie rżnie drewno. To może być współpasażerka z porannego autobusu na widok której już nas skręca. To może być współpracownik, który codziennie siedzi naprzeciw nas w biurze. To może być w końcu nasza przyjaciółka, która zawsze gada tylko o sobie.

Toksyczni ludzie byli, są i będą. Nie radzisz sobie z nimi? Czujesz się osaczony i dobity? Możesz śmiało sięgać po tą pozycję.

Książka pomoże zdiagnozować, lub raczej "uświadomić" sobie problem i możliwe, że odnajdziesz w niej cenne wskazówki, które pomogą znaleźć Ci odpowiedz na pytanie - jak poradzić sobie z toksycznymi znajomościami i czemu czuje się tak cholerne źle?

Książka zaskoczyć może raczej kogoś, kto dopiero odkrywa "samego siebie i swoje mocne strony" niemniej, jest to pozycja warta przeczytania.

Co prawda autorka w sposób iście amerykański rozwiązuje większość problemów, wszak ogranicza się zazwyczaj do kategorycznego - "zerwij więzi i żyj szczęśliwie",...

Katrina | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Bardzo ciężko mi ocenić tą książkę.
Spodziewałam się po niej czegoś więcej, momentami jest zwyczajnie nudna i dłuży się strasznie. Przykłady czasem są bardziej irytujące niż pomocne. Oprócz tego stworzenie aż 30 typów toksycznych osób jest dla mnie sporo naciągane.

Jednak jest w niej kilka sensownych rad i sposobów uporania się z nieprzyjemnymi ludźmi czy trudnymi, stresującymi sytuacjami. Dla osób mało pewnych siebie będzie to świetny instruktaż :)Książka może też otworzyć oczy na pewne problemy i dać ludziom do zrozumienia, że dla własnego zdrowia i dobra niektóre relacje trzeba zakończyć.

Chociaż niektóre rady autorki są dla mnie zbyt drastyczne lub infantylne...

fiona | 2012-12-10
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Lillian Glass opisuje toksyczne typy ludzi i ich postępowanie, które zatruwa innym życie.Jeśli jest w twym otoczeniu ktoś , kto nieustannie uprzykrza ci życie, krytykuje cię,plotkuje na twój temat,podcina ci skrzydła, jest złośliwy, niemiły, kontroluje cię, chce mieć nad tobą władzę itp.koniecznie przeczytaj tę książkę!Jeśli jest jakaś osoba, która zatruwa cię swym jadem, złością, negatywną energią ,życzy ci źle i cieszy się z twoich porażek to dowiesz się z tej książki jak sobie z taką osobą radzić.Metody są bardzo proste choć wprowadzenie ich w życie wymaga sporo wysiłku i wewnętrznej odwagi( sama sprawdziłam!).
Najważniejsze aby złość i nienawiść na te osoby nie gromadziła się w nas i abyśmy nie dali się zatruć gdyż później sami stajemy się toksyczni dla innych.
Lillian Glass uczy jak bez emocji rozwiązywać problemy i reagować na każdy przejaw toksyczności.Nie możemy sobie odpuścić i udawać,że nic się nie stało gdyż to obróci się przeciwko nam a osoba toksyczna będzie nadal...

AnMar | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Książka ta nie wywróciła mojego życia czy światopoglądu do góry nogami. Może i wniosła kilka ciekawych treści do osobistych przemyśleń, ale w ogólnym założeniu jednak rozczarowała. Miejscami ma się wrażenie jakby autorka, mówiąc kolokwialnie po prostu "lała wodę". Przedstawione przez nią typy toksyczne wydają się trochę naciągane, a podawane przykłady nie są tak przejrzyste, jakby się można było tego spodziewać. Szczerze mówiąc, po przeczytaniu charakterystyk tych 30 typów toksycznych, poczułam się trochę zagubiona i przytłoczona chaosem myśli i informacji w mojej głowie. Podobnie było z technikami radzenia sobie z owymi trzydziestoma typami toksycznymi - a co ciekawe wydaje się, że jedynym i ostatecznym sposobem poradzenia sobie z toksycznym człowiekiem jest odcięcie się od niego (mało twórcze jak na znaną amerykańską panią doktor).

Pomimo tego, książka może być w pewnym sensie pomocna osobom nieśmiałym, zagubionym w relacjach z innymi ludźmi czy chociażby takim, którzy nie...

DżejSiBi | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Tak, istnieją toksyczni ludzie. Warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić, żeby z ich powodu nie wpaść w autodestrukcję. Co może się zdarzyć. Tylko, żeby się nie okazało (po przeczytaniu tej książki), że sami jesteśmy toksyczni...

MamaNaPetardzie | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Ciekawy poradnik o ludziach którzy zatruwają nam życie. O zazdrości i zawiści. Autorka przedstawia jak sobie z takimi ludźmi radzić. Polecam przeczytać :)

krawiec93 | 2016-06-01
Przeczytana: 2016 rok

niektóre fragemnty książki "opisy..np typy ludzi"....nawet fajnie się czyta.. mozna znaleźć odpowiednik naszych bliskich czy nawet nas samych..albo mieszanke kilku typów..
co do drugiej połowy książki..raczej ją przekartkowałam niz przeczytałam. nie wiem.. może komuś taktyki z postępowaniem z toksycznymi ludźmi się przydadzą, ale wg mnie opisane metody są raczej do przewidzenia typu odcięcie..ignorowanie.zadawanie pytań..
Duzo też opisanych toksycznych osób to raczej ludzie z dany typem charakteru..czy też z jakimiś problemami. Myślałam, że chodzi o bardziej toksycznych ludzi..jakiś psychopatów z rozdwojoną jaźnią itd..