Stalowe Szczury: Stille Nacht

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Piotr

Michał Gołkowski przygotował niezwykły świąteczny prezent dla czytelników 🙂

Jeśli nie znajdziecie pod Waszą choinką wymarzonej lektury, posilcie się opowiadankiem, które powstało specjalnie dla Was.

Stille Nacht – opowiadanie możecie pobrać za darmo pod linkiem: http://fabrykaslow.com.pl/wp/wp-content/uploads/2016/12/Stille_Nacht_ebook.zip

Wybornej uczty!

źródło opisu: Fabryka Słów

źródło okładki: Fabryka Słów

Tversky | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Opowiadanie napisane bardzo przyjemnym stylem, który chyba jest znakiem rozpoznawczym Pana Gołkowskiego. Czyta się je bardzo szybko, a fabularne clou kojarzy się wyraźnie z jedną ze scen powieści „W księżycową jasną noc” Whartona. Tych, którzy tej powieści nie znają, fabularny zakręt może zaskoczyć. W przeciwnym wypadku pojawia się poczucie pewnej wtórności.

Jakub | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 06 maja 2017

Dziełko przedstawia historię żołnierzy francuskich oraz niemieckich podczas I WŚ. Opowiadanie opisuje fortel, którego podjęli się Francuzi by zdobyć przewagę. Bardzo dobrze przedstawione są ówczesne realia, autor trzyma czytelnika w napięciu. Zakończenie jest dość nieprawdopodobne, ale wzrusza i zmusza do refleksji, nad sensownością tamtej wojny oraz wysuwa wniosek, że święta Bożego Narodzenia potrafią łączyć całą Europę mimo różnic religijnych czy politycznych.

bastek497 | 2017-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam

Super opowiadanko, szczerze mówiąc po lekturze tego minął miesiąc/dwa i kupiłem pierwszą książkę z cyklu. Polecam Stalowe Szczury

LEGOMANIAK | 2017-02-06

Świetnie się czytało. Niesamowity klimat. Najlepsze jest to że opowieść jest oparta na faktach. Warto

GroszeQ | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, FANTASY