Chińska narzeczona

Wydawnictwo: Amber
The China bride
romans
Wanda

Troth Montgomery, córka Szkota i Chinki, podaje się za tłumaczkę, lecz jej prawdziwym zajęciem jest szpiegowanie cudzoziemców. Tak właśnie poznaje wicehrabiego Kyle’a, zapalonego podróżnika, dla którego będzie przewodniczką w pełnej niebezpieczeństw wyprawie do serca Chin. Ryzykowna, bo zakazana dla obcokrajowców podróż może kosztować Kyle’a życie. A za towarzystwo egzotycznej piękności może zapłacić sercem...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/613/chi%C5%84ska-narzeczona

Dobry romans historyczny.
Napisany w świetnym stylu, wciąga bez reszty, pochłonęłam od razu.
Super książka, lubię takie czytać co coś się dzieje i jak akcja jest ciekawa.
Przeczytałam z wielką przyjemnością, wciągnął mnie.

Karolina | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Lubię romanse Putney. W jej powieściach, oprócz uczuć możemy znaleźć też piękne krajobrazy, historię i akcję. Nie są nudne, chociaż do niesamowitych romansów im wiele brakuje. Ale przy niej się odstresowuję, zapominam i.. marzę.
Tym razem autorka zabiera nas w podróż do Chin i pokazuje, jak zbudować most pomiędzy Wschodem a Zachodem. Pokazuje nam cząstkę historii i społeczeństwa, zaciekawia. Chociaż zachowanie głównych bohaterów jest czasami irytujące, to z niecierpliwością i zapałem przewracałam kolejne kartki w oczekiwaniu co dalej. Jak to się wszystko potoczy, bo jak się skończy to wiadomo (bo przecież to romans, romanse kończą się przeważnie happy endem ;P). I tak, lektura na miły wieczór.

angela2046 | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Ciekawa książka, chodź muszę przyznać, że irytowała mnie pierwsza część napisana w dwóch czasach (przeszłości i teraźniejszości). Głównego bohatera za tą jego ślepotę i wielką, jedyną miłość do Konstancji to miałam ochotę bardzo często udusić, chodź wiem, że bez tego ta książka nie miałaby tej nutki dramatyzmu. Całość uważam za przyjemną

Szana | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 17 marca 2014

W dość rażący sposób pokazuje politykę i cechy Chin. Skupiona raczej na akcji, ma też momenty z cechami poradnika od psychologii. Jako romans ciekawe, lecz są lepsze.

LenaS | 2012-04-24
Przeczytana: 31 marca 2012

Książka podzielona jest na dwie części, bezsprzecznie łączące się ze sobą. W części pierwszej przeplatają nam się wydarzenia z Chin oraz te z Wielkiej Brytanii, mające miejsce jakiś czas po właściwej akcji, co jest bardzo ciekawym zabiegiem. Sam temat powieści, pomimo że książka jest w głównej mierze romansem, nie jest banalny, gdyż styka ze sobą bardzo odległe jak na tamten czas światy, nie tylko pod względem położenia geograficznego. Każdy opis chińskiej kultury i tradycji jest interesująco opisany, a także łatwy do zrozumienia. Jak na książkę o tematyce miłosnej, mamy tu całkiem sporo zaskakujących zwrotów akcji, nawet pod sam koniec, gdzie mogłoby się wydawać, że wszystko powinno pójść już gładko. Nie narzekam także na małą różnorodność bohaterów, ponieważ mamy tu całkiem sporą gamę różnych postaci, dopracowanych w większej lub mniejszej mierze.

Więcej na moim blogu: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2012/04/chinska-narzeczona-mary-jo-putney-bedac.html

integral87 | 2011-02-09
Przeczytana: 13 lutego 2011

Wciągająca akcja.Podobała mi się.

Rilla | 2016-10-08
Na półkach: Listopad 2016, Przeczytane