Zasada trzech dni

Wydawnictwo: Muza
The three day rule
literatura angielska, rodzina
Agussiek

Kiedy cała, bliższa i dalsza, rodzina Thorne'ów przybywa do domu na wyspie, aby wspólnie spędzić święta Bożego Narodzenia, wszyscy mają nadzieję, że ta uciążliwa sytuacja potrwa zaledwie kilka dni, a potem każde z nich spokojnie wróci do normalnego życia. Nieoczekiwanie pogoda płata im figla i okazuje się, że będą znosić swoje towarzystwo nieco dłużej. Za oknami szaleje śnieżyca, zmuszając uwięzionych w domu członków rodziny do stawienia czoła skrywanym uczuciom i wzajemnym konfliktom. "Zasada trzech dni" to poruszająca, zabawna i skłaniająca do refleksji opowieść o rodzinnych relacjach i sekretach. które sprawią, że jej dowcipna i wartka akcja wciąga bez reszty, a sympatyczni i wiarygodni bohaterowie na długo zapadają nam w pamięć.

Katherina87 | 2015-01-05

Kiedy cała, bliższa i dalsza, rodzina Thorne'ów przybywa do domu na wyspie, aby wspólnie spędzić święta Bożego Narodzenia, wszyscy mają nadzieję, że ta uciążliwa sytuacja potrwa zaledwie kilka dni, a potem każde z nich spokojnie wróci do normalnego życia. Nieoczekiwanie pogoda płata im figla i okazuje się, że będą znosić swoje towarzystwo nieco dłużej. Dochodzą do głosu długo skrywane uczucia i urazy, którym uwięzieni w domu członkowie rodziny muszą stawić czoło.
Zasada trzech dni to poruszająca, zabawna i skłaniająca do refleksji opowieść o rodzinnych relacjach i sekretach. Dowcipna i wartka akcja wciąga bez reszty, a sympatyczne i wiarygodne postacie na długo zapadają w pamięć.

Święta te na długo pozostaną w pamięci bohaterów, bo dla wielu przyniosą sporo zmian, dla jednych dobrych dla innych złych. Ale na pewno przyniosą zmiany.

Książka bardzo fajna i odpowiednia na czas okolic Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza w nastrój świąteczny, ale także pokazuje jak mogą wyglądać...

Meggi | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Książeczka w sam raz na okres listopad/grudzień. Bardzo mnie ujęła. Historia rozgrywa się w czasie Gwiazdki, kiedy to do domu rodzinnego ojca przyjeżdża jego syn i córka z własnymi rodzinami. Tymczasem nieopodal czai się kochanka, osamotniony przystojniak a także skrywane urazy, zawiedzione oczekiwania, zdrada, ból straty dziecka, zbuntowane nastolatki. Po prostu bogactwo osobowości i emocji. W którymś momencie zaszkliły mi się oczy. Napięcie nie ustaje aż do końca lektury :)
Święta to czas, który zazwyczaj zacieśnia więzy rodzinne, ale relacje między członkami rodziny bywają trudne. Dlatego właśnie wyzwaniem jest, by w tych chwilach trzymać się zasady trzech dni, która zaleca żeby powstrzymać się od wszelkich kłótni we Święta. W tym wypadku to się nie sprawdza. Zbyt wiele się dzieje...
Dodaję do "ULUBIONYCH"

karjola | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 lutego 2012

Piękna książka. We wzruszający a zarazem prosty sposób opisuje różne portety ludzkie. Pięknie opisana historia rodziny, która boryka sie ze swoimi problemami. Lektura lekka, mądra i dająca do myślenia.

aannaa | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Ciekawa historia. Nie myślałam, że tak się skończy. Na początku mnie wciągnęła ,potem zaczęła nudzić, a potem znowu wciagala.

HollyShort | 2014-08-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Opowieść jest lekka, fajna i miejscami śmieszna. Dobra pozycja na rozluźnienie.

Snafu | 2015-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2015

"Zasada trzech dni" to książka, która długo czekała na półce na przeczytanie, a ponieważ jej akcja rozgrywa się w okresie świątecznym, chciałam ją przeczytać właśnie w grudniu, ale jakoś zawsze miałam coś ciekawszego. Kiedy wreszcie przyszła jej kolej nie żałuję, że tyle zwlekałam.
Książka Josie Lloyd i Emlyn Rees nie jest niczym ciekawym co mogłabym wam z czystym sercem polecić, a jedynie czytadłem. Choć może to tylko przez to, że to nie moje klimaty i komuś innemu bardzo by się spodobała?
Od czego by tu zacząć... Może od bohaterów, bo w tym względzie były jakieś zgrzyty. Książka opowiada między innymi o świętach rodziny Thorne'ów. Stephanie i Isabelle to dwa typy kobiet, które każdy zna. Ta pierwsza to wiecznie narzekająca cierpiętnica (chociaż ma powód), a druga to kobieta perfekcyjna w (niemal) każdym calu. Kellie, nienależąca do rodziny bohaterka drugiego wątku książki, to błyskotliwa prawniczka (tak można wywnioskować z jej kariery).
A teraz moje spojrzenie na...

Agussiek | 2010-10-24
Przeczytana: 23 października 2010

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Szczególnie piękny, jeśli spędza się go w gronie kochającej rodziny, przy suto zastawionym stole i z radością towarzyszącą odpakowywaniu prezentów od najbliższych. To wersja idealna.

Problem pojawia się wtedy, gdy członków rodziny łączą jedynie negatywne emocje i uczucia i gdy absolutnie nikt z zebranych nie ma najmniejszej ochoty na wspólne świętowanie. Dorośli (dwójka rodzeństwa i ich partnerzy) żywią do siebie niechęć, nienawiść, głęboko skrywane urazy lub, w najlepszym wypadku, obojętność. Do tego dochodzi trójka zdezorientowanych dzieciaków, walczących o miłość i uwagę dorosłych oraz senior rodu, dla którego najważniejsze jest stwarzanie pozorów. Jeśli do tego dodać kochankę jednego z mężczyzn, przystojnego właściciela łodzi oraz śnieżną burzę, która uwięziła osoby dramatu na małej wyspie - to mamy wszystkie elementy, z których panie Lloyd i Rees stworzyły swoją powieść. Dodać do tego można jeszcze mieszankę uczuć i...

ksiazkoholiczka | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2015

Książka jest lekko mdła i przewidywalna. Romans- mąż zdradzający żonę z koleżanką z pracy, skonfliktowane dzieci i do tego świąteczny czas, który wszyscy ( chcąc czy nie ) powinni spędzić razem. Taki gniotek.

smile | 2015-12-13
Przeczytana: 2015 rok

Książka jest przeciętna - w każdym tego słowa znaczeniu. Nic mnie nie porwało, ale też nic nie zniesmaczyło. Fabuła jest przewidywalna. Jednakże szybko mi się ją czytało, a za to duży plus! ;)

Elena | 2010-10-01
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Przeczytana: 01 października 2010

Przyznam szczerze, że książka została w ciekawy sposób napisana. Możemy na sytuację spojrzeć z różnych stron. Książka na jeden raz :)