Kochając Większą Kobietę

Good in Bed
83-914585-1-2
kobieta, nadwaga
footprints

Kuszącym z początku - aczkolwiek niezbyt rozsądnym - byłoby przypuszczać, że główna bohaterka, Candace Shapiro, jest po prostu kolejną Bridget Jones. Silna, zabawna i mniej nienawidząca siebie niż swoja poprzedniczka, 28-letnia dziennikarka Philadelphia Examiner zaprzątnięta jest swoją nadwagą i mężczyznami, ale potrafi dostrzec humor w najbardziej niemiłych aspektach życia. Nawet wówczas, gdy jej były chłopak, Bruce, na łamach popularnego magazynu kobiecego wyznaje, że "Miłość do Dużej Kobiety to akt odwagi w dzisiejszym świecie". Poruszona do głebi tym publicznym poniżeniem, Cannie znajduje ukojenie w tequili i swym ukochanym psie, Nikfinie. Bruce rozczarowuje ją tak samo jak własny ojciec, który w dzieciństwie emocjonalnie ja poniżał, po czym zostawił całą rodzinę, znikając bez śladu. Mimo wszystko Cannie pozostaje silna dla swojej rodziny i przyjaciół, przyłącza się do grupy osób walczących z nadwagą, odnosi sukces zawodowy i dojrzewa do sytuacji, w której to ona musi prosić o pomoc, by stawić czoła poważnym problemom. Debiut Weiner to oryginalna, dowcipna i poruszająca opowieść z sympatyczną bohaterką, solidną fabułą, błyskotliwymi dialogami i wzruszającym przewrotem akcji.

godsmaczka | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, Fintowa
Przeczytana: 19 lipca 2014

Dziwi mnie wysoka nota. Początek książki a dorosła dzielna samodzielna pracująca kobieta, uprawiająca chętnie i namiętnie seks oralny, na wieść o napisaniu w gazecie pośrednio na jej temat tylko tego, że jest "większą kobietą", powtarza jedynie "ZABIJĘ GO", "ZABIJĘ GO" "ZABIJĘ!"; po czym pyta kolegów jak zdobywa się broń... Żenada i dziecinada. Zachowanie dziecka totalnie emocjonalnie rozedrganego. Stronę dalej obecny jest dialog z jej chłopakiem, w którym on "bąka" i "przemawia" w kółko za pomocą... "OCH". Jaki facet tak się wypowiada?! To jeszcze nic - kolejna strona i bohaterka "patrzała"! na przedmioty. No, kto to u licha tłumaczył?! "Popatrzał", "wymyśleć", "nienawidzieć", "za wyjątkiem", "przekonywujący", itd. Żenua goni żenadę od pierwszych stron. Może Amerykańce i quasi-amerykańskie-umysły to doceniają, jak i książki o Greyach, ale to nie jest dla mądrych młodych Polek... Chwalenie tego mi urąga. A tu takie dobre opinie o tej pisaninie... Opowieść nie jest wiarygodna, nie...

MoznaPrzeczytac | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

Trafiłam na tę książkę przypadkiem, właściwie szukając czegoś innego. Nie przemówiła do mnie okładka ani szumna opinia o kolejnej Bridget Jones, ponieważ muszę przyznać, że nie czytałam książek o tej pani, więc nic mi to nie mówiło. Sądzę, że najbardziej kuszący okazał się sam tytuł. W czasach kontrastów, gdzie waga piórkowa nabrała nowego znaczenia, a w sieci są zarówno modelki ‚XS’ jak i ‚XXXXL’ wszystko jest przyjmowane i chyba nic nie jest w stanie zaskoczyć. Jednak, w życiu przeciętnej kobiety, gdy patrzy na piękne, szczupłe kobiety z obrobionych okładek, pojawia się myśl o oponce czy nadprogramowych centymetrach. Kochać większą kobietę? Czemu nie.

28-letnia dziennikarka Philadelphia Examiner, Candace Shapiro, nie należy do wagi piórkowej. I nigdy tak nie było. Dziewczyna od zawsze była świadoma swoich kilogramów, jednak próby zmienienia tego, zwykle kończyły się efektem jojo. Jednak mimo wszystko, a może właśnie przez swoją wagę, dziennikarka jest silną, niezależną kobietą z...

marta_s_z | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

książka sama w sobie fajna ,
zgadzam się z innymi opiniami apropo jakości tłumaczenia - masakra

Zizu | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Całkiem niezła, zabawna, trochę mało wnikliwa, "American style", raczej polecam!

Beata | 2011-11-14
Przeczytana: 25 listopada 2011

Nawet całkiem niezła książka. Z początku nie czytało mi się jej dobrze, ale później się wciągnęłam :) Optymistyczna opowieść o kobiecie z krwi i kości, która po wielu przemyśleniach akceptuje swój wygląd, swoje ciało i jego wielkość. Godzi się z tym, że nigdy nie będzie mieć rozmiaru zero i jest jej z tym dobrze. Bo to nie rozmiar ubrania świadczy o szczęśliwym życiu pełnym miłości, tylko to, jacy jesteśmy w środku i jakie mamy do siebie nastawienie.

książek: 2006
janka_agh | 2011-06-19
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: lipiec 2010

Historia puszystej dziewczyny, która musi sobie dać radę w dość okrutnym świecie. Jest tu miłość i przyjaźń, jest zawód miłosny i prawdziwa miłość. Poruszająca i mądra książka o akceptacji siebie, o sile życia, a czasami o braku sił. Przy tym napisana lekkim, zabawnym językiem, dobrze się czyta i nie zapomina. Warto.

BetiFiore | 2013-01-12

Czytadło na wakacje. Wiele takich książek jest na rynku, jednak przy tej ubawiłam się wiele razy.

Ewa | 2011-02-23
Przeczytana: luty 2011

Myli się ten, kto utożsamiłby Candance Shapiro, główną bohaterkę "Kochając Większą Kobietę" z Bridget Jones. Jedyne, co łączy obie kobiety, to przedział wiekowy oraz stan cywilny. Poza tym - są od siebie tak odmienne, jak tylko mogą być dwie bohaterki książkowe. Cannie jest dojrzalsza. Potrafi dokonywać wyborów, zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich zachowań i ma ironiczne podejście do otaczającej ją rzeczywistości. Ponadto jej problemy z wagą nie są kwestią dwóch czy trzech przybranych podczas sezonu zimowego kilogramów. Ona jest po prostu potężna, z tuszą zmaga się w zasadzie już od okresu młodzieńczego. Jednakże żyje, ma wielu przyjaciół i jest spełniona zawodowo - generalnie, nie narzeka. Wszystko jednak zmienia się, kiedy po zerwaniu z dotychczasowym partnerem staje się główną bohaterką jego felietonów, opatrzonych tytułem "Kochając większą kobietę". Wściekłość i upokorzenie spływają na nią z wielką siłą, toteż postanawia całkowicie odmienić swoje życie...

Tyle fabuła....

Good in Bed - oto książka, która mnie pozytywnie zaskoczyła swoja treścią, przebiegiem akcji, zakonczeniem.
Na początku myślałam, ze to będzie to jedna z tych książek co to mają z wierzchu kolorową krzyczącą okładkę a w środku literacki bełkot, którego się już nie pamieta w parę dni po przeczytaniu. A jednak - Jennifer Weiner zaskakuje. Tytuł nieco sugestywny ale w rzeczywistości okazuje się, że Good in bed to nie to o czym każdy myśli - to tytuł kolumny magazynu z poradami seksalnymi, która na początku książki ma punkt rozruchowy tzn nakreca akcje ale potem nie odgrywa juz w książce większej roli.
W książce jest i humor i sarkazm a i łezka w oku może też sie może czasami zakręcić.
Najbardziej poruszyły mnie opisy relacji ojciec-córka miedzy Cannie Shapiro a Dr Shapiro oraz depresja w jaką wpada bohaterka w wyniku wydarzeń decydujących o jej życiu. Wątek z ojcem pozostaje otwarty, nierozstrzygniety.
Polecam, ciekawa powieść. Można posympatyzować z bohaterką. Na pewno sięgnę po...

nina19 | 2016-06-09

Francusko-, niemiecko-, hiszpańsko-, włosko-, a już zwłaszcza polskojęzyczni niech, broń Boże, nie zaczynają czytać Weiner od "Kochając większą kobietę"! Angielskojęzyczni zaś powinni sięgnąć po oryginał, a wydanie Soni Dragi omijać bardzo szerokim łukiem. Całkiem zgrabną historię, z sympatyczną bohaterką zamordowało tłumaczenie. Podobno na polski, choć tam na każdej niemal stronie są rzeczy, których gramatyka polska i polska składnia nie widziały. Nigdy.