Straszny smok

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Syn zdrajcy (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
The Dread Wyrm
Miles Cameron, Czerwony Rycerz
aspolski

NIEKTÓRZY SPRAWUJĄ WŁADZĘ Z URODZENIA NIEKTÓRZY JĄ PRZEJMUJĄ A NIEKTÓRZY SĄ NA TYLE MĄDRZY, ŻEBY NIGDY O NIĄ NIE ZABIEGAĆ Czerwony Rycerz bez wahania występował przeciwko rycerzom, armiom i potędze cesarstwa. Walczył na rzeczywistych i magicznych polach bitewnych, a obecnie ma przed sobą największe wyzwanie. Radosne wiosenne wydarzenie, kiedy kwiat rycerstwa będzie kruszyć kopie, walcząc o...

NIEKTÓRZY SPRAWUJĄ WŁADZĘ Z URODZENIA
NIEKTÓRZY JĄ PRZEJMUJĄ
A NIEKTÓRZY SĄ NA TYLE MĄDRZY, ŻEBY NIGDY O NIĄ NIE ZABIEGAĆ

Radosne wiosenne wydarzenie, kiedy kwiat rycerstwa będzie kruszyć kopie, walcząc o królewskie względy i uznanie. To rywalizacja polityczna, a Czerwony Rycerz ma odpowiednie umiejętności, żeby zwyciężyć. Ale stawka może być wyższa, niż sądzi. Na dworze Alby panoszy się niebezpieczna grupa wojowniczych rycerzy, którym przewodzi największy rycerz na świecie: Jean de Vrailly – i nagrodą, o którą walczy, jest nie królewskie uznanie, ale tron samej Alby.

Gdzie istnieje rywalizacja, tam nadarza się okazja; pytanie, czy Czerwony Rycerz z niej skorzysta? A może zrobią to stworzenia Dziczy?

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: www.mag.com.pl

Syginn | 2018-12-14
Przeczytana: 08 grudnia 2018

To już trzecia część cyklu Syn Zdrajcy i jak zawsze podczas przygody z twórczością pana Camerona miałam mieszane odczucia. Ocena książki, po raz kolejny, stwarza mi wiele problemów. Czytanie generalnie sprawiło mi wiele przyjemności, ale momenty, gdy książka przyprawiała mnie o złość były równie liczne.
Trzecią część przygód Czerwonego Rycerza czyta się szybko i napewno z zainteresowaniem. Fabuła jest wciagająca, do tego stopnia, że ciężko się od lektury oderwać. Nie ma też problemu z nużącymi wątkami, przy których łatwo stracić koncentrację, co miało niestety miejsce w poprzednich tomach. Mam tutaj głównie na myśli długie opisy bitw, które dla kogoś kto nie jest pasjonatem stawały się uciążliwe. Chociaż bitew nadal jest wiele, tym razem długość ich opisów jest rozsądnie dozowana i to jest zdecydowanym plusem.
Ponadto w Strasznym Smoku wszytskie, do tej pory pozornie nie związane ze sobą wątki zaczynają tworzyć jedną, wspólną całość, co w zasadzie można już było zauważyć w...

Michał | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Czy wszyscy wrogowie czerwonego mogą sobie ot tak po prostu zginąć? Sztylet w oko bełt w oko.

konvers | 2018-03-09
Przeczytana: 09 marca 2018

Najlepsza pozycja z pośród dotychczasowych części. Nie była nudna a autor nie skakał chaotycznie między wątkami jak miało to miejsce w przypadku poprzednich części

Fantasy-Bestiarium | 2017-10-16

„Straszny smok” autorstwa Milesa Camerona wciągnął mnie już od pierwszej strony i z wypiekami na twarzy chłonąłem kolejne losy niesztampowych bohaterów. Trzeci tom jest równie ciekawy co poprzednie i nie pozwala się nudzić ani przez moment. Jest to kawał porządnego fantasy, gdzie szybka akcja miesza się z licznymi niezwykłościami. Czerwony Rycerz nie zwalnia tempa i po raz kolejny wplątuje się w liczne niebezpieczeństwa i zwariowane przygody. Czy Czerwony Rycerz wyjdzie z nich zwycięsko, a może wejdą mu w paradę stworzenia Dziczy?

Czerwony Rycerz brał udział już w wielu potyczkach i zmaganiach. Walczył przeciwko magicznym wrogom, jak i przeciwnikom z krwi i kości. Jednak tym razem będzie musiał sprostać zupełnie innemu wyzwaniu. Na dworze Alby dochodzi do zakrojonych na szeroką skalę zmagań, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Liczne spiski i intrygi pochłoną wiele ofiar, a najbardziej znany rycerz na świecie, Jean de Vrailly będzie starał się o zdobycie tronu samej Alby....

Janusz Szewczyk | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Po lekturze poprzedniego tomu wydawało mi się, że spokojnie zdołam doczekać aż do momentu wydania w Polsce trzeciej powieści z cyklu "Kroniki syna zdrajcy" (wedle zapewnień redakcji wydawnictwa MAG powinien on ukazać się w I kwartale 2017 roku). Niestety dość szybko okazało się, że nie dam rady dłużej wytrzymać i śmiało zignorowałem przyglądające mi się z wyrzutem ze swoich półek sterty rozlicznych zaległości czytelniczych. Kończąc lekturę muszę stwierdzić, że trzeci tom jest znacznie ciekawszy od drugiego a chyba i od pierwszego. Nie spodziewajcie się jednak jakiejś nagłej rewolucji i innowacji. "Dread wyrm" jest bardzo solidnie przygotowanym, dobrze napisanym i wciągającym przygodowym fantasy. Nic więcej i nic mniej. Autor konsoliduje w tym tomie wątki z poprzednich dwóch i łączy je w jeden, nieomal liniowy ciąg wydarzeń.

"Straszny smok" (o ile taki będzie polski tytuł) nie ustępuje objętością poprzednim tomom i jest bezpośrednią kontynuacją tomu drugiego. Czerwony Rycerz,...