Trollhunters. Łowcy trolli

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Galeria Książki
Trollhunters
limonkaie

Jim Sturges jest typowym nastolatkiem z przedmieść San Bernardino. Ma żenująco opiekuńczego ojca oraz najlepszego kumpla imieniem Tubby, z którym łączy go nienawiść do wszelkiej udręki (na przykład do lekcji WF). Na dodatek podkochuje się w dziewczynie, która nawet nie wie o jego istnieniu. Jednak wszystko zmienia się, kiedy tajemnica sprzed lat powraca, zagrażając każdemu w tym pozornie sennym miasteczku. Wkrótce Jim dołącza do grupy niezwykłych (i trochę nieludzkich) bohaterów, by podjąć walkę z potworami, o których istnieniu nie miał pojęcia.
W wyobraźni dwóch geniuszy horroru, Guillermo del Toro i Daniela Krausa, zrodziła się ilustrowana powieść o grozie, która czai się w niewidocznych kryjówkach, idealna dla nastoletnich czytelników i fanów "Labiryntu fauna".

źródło opisu: https://galeriaksiazki.pl

źródło okładki: https://galeriaksiazki.pl

stangres | 2019-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2019

Dziwny narrator, pierwszoosobowy ale jednak wszystkowiedzacy, bohater pierwszy raz spotyka jakieś dziwne stworzenia i od razu wie, że to trole mało tego od razu wie, że mają po kilka serc i takie tam. Ja się pytam skąd skoro pierwszy raz widzi? Pominąć ten fakt to całkiem znośna pozycja nie czytslem z zapartym tchem ale jakąś rozrywkę mi to dało.

Avenoth | 2019-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Urzeczona Netflix'ową produkcją o Łowcach Trolli, nie mogłam przejść obojętnie obok powieści służącej jej za fundament, za całe 4,99. Po lekturze zaś orzekam: warta ona zdecydowanie więcej :).

Przede wszystkim cieszy mnie, że książka i serial odznaczają się pewnymi różnicami. Pozwala to na odświeżenie sobie tego przyjemnego klimatu bez nieustannego poczucia deja vu. A istotnie, klimat jest on bardzo przyjemny. Tollhunters: Łowcy Trolli to powieść młodzieżowa, która zawiera wszystkie te wątki, które w ramach tego gatunku uwielbiam najbardziej: przyjaźń, przygodę, pierwsze romanse, pokonywanie własnych słabości... a wszystko to w różowej bańce mydlanej. To taka bańka, w której dobro zawsze zwycięża, przyjaciele gotowi są oddać za siebie życie, a nieudacznicy kończą, jako bohaterowie i chociaż w zderzeniu z rzeczywistością te bańki z reguły (żeby nie powiedzieć zawsze) pękają, to świetne, że mamy takie powieści!

Co prawda książki te rzadko unikają pewnej naiwności i nie mogę...

ksiazkowy_psotnik | 2019-05-05
Przeczytana: 04 maja 2019

Co byście zrobili gdyby pewnej nocy porywały was nieznane istoty i okazało się , że jesteście potężnym wojownikiem ?
Dokładnie takie coś przytrafiło się Jimowi Sturgesowi , zwykłemu nastolatkowi mieszkającemu na przedmieściach San Bernardino wraz z nadopiekuńczym ojcem. Jedynym jego przyjacielem jest Tobiasz. Na dodatek podkochuje się w dziewczynie, która nawet nie wie o jego istnieniu. Pewnej nocy zostaje porwany i wszystko się zmienia, kiedy tajemnica sprzed wielu lat powraca zagrażając każdemu w miasteczku. Jim musi dołączyć do grupy bohaterów, by podjąć walke z potworami.
Powiem szczerze, że sięgnełam po tą książkę z czystej ciekawości, ponieważ istnieje serial, który uwielbiam i jest o takim samym tytule. O tym, że istnieje książka dowiedziałam się przypadkowo na instagramie. Książka od początku mnie wkręciła , choć widać tu duże różnice między serialem, ale wkońcu twórcy animacji wzieli tylko z tej książki inspiracje i zrobili kolorowszą swoją wersje animacji , co jest...

ira | 2019-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Bardzo mi się to podobało!
Podkradzione z półki syna, gorąco zresztą przez niego polecane - spodziewałam się czegoś w rodzaju Riordana czy Stelmaszyk, a to jest mięsne, zabawne, nastoletnie fantasy z odrobiną flaków tu i ówdzie.
Kreskówka jest dla dzieciaków, książka być może dla 10+. Starsi też się ubawią, więcej zrozumieją. Poleciłam mojemu synowi przeczytać po raz kolejny (na ten moment czwarty...?) za kilka lat.
Jestem zaskoczona, ale naprawdę żałuję, że to nie pierwszy tom serii.
Brawo dla tych panów!

Arizu Velville | 2019-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Przyznaję, że o książce nie słyszałam, nawet po obejrzeniu serialu, dlatego gdy zobaczyłam ją w księgarni, to po prostu zapłaciłam i poszłam czytać.
Prolog - cudo.
Początek książki... no cóż, przestawione postacie, zarysowanie miejsca akcji, a także normalnego życia bohaterów. Nie ukrywam, że przez początek musiałam przebrnąć.
Ale jak już to się przetrwa... fakt, że różnice w stosunku do serialu były spore, ale to tylko zachęcało mnie do przeczytania całej reszty jak najszybciej, by się dowiedzieć, co jeszcze innego się tam dzieje. A działo się, oj działo. Drastyczne sceny? Oh, tylko flaki, papki, wypalanie-przebijanie-rozszarpywanie skóry, brakujące kończyny, zniekształcone czaszki, wnętrzności i krew.
Ogólnie - no może nie jest to książka dla 20-paro-latków - bardziej dla młodzieży, które wyrosły już z koszmarów, ale zdziecinniałym 20-paro-latkom, jak moje ja, powinna się spodobać.
Efekt? Przeczytać warto, nawet po obejrzeniu serialu. A może nawet zwłaszcza po obejrzeniu...

Kryanka | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu obsypanego nagrodami serialu Netflixa i del Toro "Łowcy Trolli". Seria bije rekordy popularności, ma rzesze fanów, 96% na Rotten Tomatoes, jest przepiękna wizualnie, wciągająca, mądra, wzruszająca i zabawna, więc gorąco polecam. Na jej podstawie powstają kolejne książki, komiksy, oraz seriale umiejscowione w tym samym miasteczku. Z "Labiryntem Fauna" jednak nie ma nic wspólnego, może poza słodko-gorzkim zakończeniem.

Natomiast książeczka, która zainspirowała serial i to, co z niego wyrosło, jest raczej niepozorna. Dosyć typowa przygodówka dla chłopców z okropnie amerykańskim hurra-zakończeniem w typie, którego absolutnie nie trawię. Eskapistyczna rozrywka, którą pewnie oceniłabym surowiej, gdyby bohaterowie nie przypominali mi swoich serialowych odpowiedników. Dobra dla chłopców, którzy już wyrośli z koszmarów nocnych.

Arlene84 | 2018-08-29

Łatwa, szybka i przyjemna literatura pisana raczej dla młodzieży. Nieskomplikowana historia, prosta fabuła, szybka akcja i czarno-biali bohaterowie to główne cechy tej książki. Była dla mnie przyjemną przerwą pomiędzy trudnymi, poważnymi pozycjami. Szkoda, że akcja osadzona jest w oklepanych do bólu realiach amerykańskiej szkoły z typowymi dla niej sytuacjami, problemami i postaciami. Przyznam, że po del Toro spodziewałam się czegoś bardziej wyszukanego.
Całość niezła, choć zdecydowanie nie jestem już w wieku docelowego odbiorcy tej książki.

Podplomyk225 | 2018-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Zmarnowany potencjał

Matt | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Rewelacja, o ile pierwsza połowa książki była trochę nudna, tak druga mi to w pełni wynagrodziła.
Ogromnie polecam i zachęcam, by nie zrażać się lekko usypiających niektórych momentach,tylko doczytać do końca.

Sakamae-Shiro | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Kupiłam tę książkę za 5 zł w Biedronce. I szczerze jestem dumna z tego zakupu.
Powieść wciąga niemal od samego początku i ciężko się od niej oderwać. Jest dobra zarówno dla młodszych wiekiem, jak i dla tych starszych. Choć nie polecam dawać jej maluchom przed 11 rokiem życia — ze względu na kilka nieco makabrycznych scen.
Jeśli chodzi o głównych bohaterów, byłam mile zaskoczona. Naprawdę barwne postacie, dzięki którym nie brakowało w książce humoru.
Serdecznie polecam tę książkę każdemu, kto lubuje się w klimatach przedziwnych stworów i nocnych akcji.