Plaga mieczy

Cykl: Syn zdrajcy (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
The Plague of Swords
aspolski

Pokonawszy jedną armię, Czerwony Rycerz musi znów walczyć, przy czym każdy z jego sprzymierzeńców ma swojego wroga. Wszystko sprowadzi się do ostatniej gry – i do tego, czy Czerwony Rycerz odgadnie prawdziwe zamiary nieprzyjaciela.

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: katedra.nast.pl [prowizorka]

Michał | 2019-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2019

Tak nudne, że aż nie warto czytać

nocnyczytelnik | 2019-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2019

Jedyne co mnie zawiodło to to że książka jest taka krótka chce więcej!!!!!!

konvers | 2018-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

4 tom przygód Czerwonego rycerza zaskoczył mnie najbardziej tym, że nie był ostatnim :)
Po wielkiej bitwie z Popiołem w 3 tomie miałem nadzieję, że tym razem poznamy ostatecznie zakończenie. Już od początku "Plagi mieczy" na to się nie zanosiło: Gabriel odzyskał utracona w walce dłoń i pojawili się nowi przeciwnicy - Odyni. Tym razem jeszcze większe siły ludzi i dziczy zjednoczyły się by pokonać siły Ciemności.
Narracja została podzielona pomiędzy 3 braci Murien, którzy oddzielnie ale jednocześnie wspólnie próbują pokonać wspólnego wroga.
Akcja toczy się w szybkim tempie, nie brakuje również poczucia humoru obecnego w poprzednich częściach.
Podczas lektury nieustannie miałem ochotę sięgnąć po mapę niestety takowej brakuje i to chyba największa wada tej pozycji.

Fantasy-Bestiarium | 2018-10-05

„Plaga mieczy” autorstwa Milesa Camerona wciągnęła mnie już od pierwszej strony w fantastyczny świat, gdzie z wypiekami na twarzy chłonąłem kolejne losy dobrze już znanych bohaterów. Czwarty tom jest równie ciekawy co poprzednie i nie pozwala się nudzić choć przez chwilę. Jest to kawał porządnego fantasy, gdzie szybka akcja miesza się z rewelacyjnym humorem. Czerwony Rycerz po raz kolejny wplątuje się w liczne tarapaty i zwariowane przygody. Czy szalony awanturnik wyjdzie z nich obronną ręką, a może liczni nieprzyjaciele okażą się sprytniejsi?

Czerwony Rycerz zakończył jedną wojnę, lecz na horyzoncie widnieje już kolejna. Mężczyzna brał już udział w wielu bitwach, walczył przeciwko licznym magom oraz smokom. Jednak jak to zwykle bywa, najgorsi są spiskowcy i intryganci. Na dworach królewskich dochodzi do licznych spisków i intryg, które mogą się skończyć krwawym rozlewem krwi wielu niewinnych mieszkańców. Czerwony Rycerz nie byłby sobą, gdyby nie postarał się jak zwykle namieszać...

Janusz Szewczyk | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Przeczytałem oryginał, ale nie sądzę by tłumaczenie zmieniło cokolwiek w mojej opinii, więc zamieszczam ją i tutaj.

Czwarty tom cyklu fantasy Milesa Camerona jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego, zakończonego nie do końca rozstrzygniętą bitwą z udziałem zjednoczonych sił ludzi i części Dziczy przeciwko sprzymierzeńcom Popioła (najlepiej będzie nazywać go ascendentem lubiącym przybierać postać smoka), który wykorzystał góry trupów z pola bitwy do pozyskanie siły życiowej niezbędnej do powrotu do świata żywych. Popiół pozostaje głównym wrogiem Czerwonego Rycerza, Gabriela Muriensa - dowódcy najemników, potężnego maga i przywódcy ludzi sprzymierzonych z innym smokiem, najczęściej występującym pod postacią niejakiego Pana Smythe. Początkowo wydawało mi się, że akcja w tej części cyklu będzie dreptała w miejscu, gdyż Cameron zastosował tu nieco niemiłą technikę konstruowania fabuły, polegającą na wprowadzeniu nowego zagrożenia, którego wielkość i zasięg mogły z łatwością zamienić...

Janusz Szewczyk | 2016-10-30
Na półkach: Safety, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 30 października 2016

Czwarty tom cyklu fantasy Milesa Camerona jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego, zakończonego nie do końca rozstrzygniętą bitwą z udziałem sprzymierzonych sił ludzi i części Dziczy przeciwko sprzymierzeńcom Popioła (najlepiej będzie nazywać go ascendentem lubiącym przybierać postać smoka), który wykorzystał góry trupów z pola bitwy do pozyskanie siły życiowej niezbędnej do powrotu do świata żywych. Popiół pozostaje głównym wrogiem Czerwonego Rycerza, Gabriela Muriensa - dowódcy najemników, potężnego maga i przywódcy ludzi sprzymierzonych z innym smokiem, najczęściej występującym pod postacią niejakiego Pana Smythe. Początkowo wydawało mi się, że akcja w tej części cyklu będzie dreptała w miejscu, gdyż Cameron zastosował tu nieco niemiłą technikę konstruowania fabuły, polegającą na wprowadzeniu nowego zagrożenia, którego wielkość i zasięg mogły z łatwością zamienić dotychczasową walkę z Dziczą i Popiołem w mało istotne potyczki. Autorzy fantasy często korzystają z takich,...