Nieuchwytny książę

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Runaway Duke

Inne wydania

Connor Riordan, książę Dunbrooke, gardzi życiem arystokraty. Dlatego ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i pracuje jako stajenny w posiadłości zamożnej rodziny szlacheckiej. Jednak gdy Rebeka, siedemnastoletnia córka pracodawców, ma wbrew swej woli wyjść za mąż i prosi go o ratunek, Connor pomaga jej po kryjomu opuścić rodzinny dom. Szybko okazuje się, że nie tylko Rebeka, ale i książę musi przed kimś uciekać...

Córka bogatego ziemianina Rebeka siedemnastoletnia ma wyjść za mąż wbrew własnej woli.
Connor Riordan to książę Dunbrooke gardzi życiem arystokraty pewnego razu prosi go o ratunek Rebeka która nie chce wyjść za mąż wbrew własnej woli swojego ojca.
Spotyka się ze stajennym, który pomaga jej opuścić rodzinny dom.
Rebeka zakochuje się w Connorze dwoje zaczyna łącztć silne, prawdziwe uczucie.Chcą być razem oboje....akcja świetna, obsada doskonała przyjemny, wspaniały romans historyczny zachwycona jestem urzekający.

Doomisia | 2013-12-01

Roarke Edward Connor Riordan Blackburn ma dość apodyktycznego ojca, dlatego chcąc mu się sprzeciwić i posmakować wolności, wybiera się na wojnę. Szczęśliwym (lub nieszczęśliwym) zbiegiem okoliczności zostaje uznany za zmarłego. Dla niego jest to wymarzony krok do wolności.
Pod zmienionym imieniem i nazwiskiem przyjmuje pracę stajennego u Henry'ego Tremaina.
Poznaje tam Rebekę Tremaine- siedemnastoletnią córkę swojego pracodawcy, z którą od razu nawiązuje nić porozumienia.

Dziewczyny nie interesuje haftowanie, granie na fortepianie, bale czy inne rzeczy które powinna robić. Jej pasją jest nauka, a dokładniej medycyna, której powoli uczy się z książek swojego ojca.
Jest buntowniczką i daleko jej do dworskiego ideału.

Niestety Rebeka zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z lordem Edelstonem, więc jej rodzice chcąc zapobiec skandalowi- zmuszają dziewczynę do poślubienia go. Jednak młoda kobieta, jest wystarczająco inteligenta, aby nie wychodzić za mąż za lorda,...

Fiona Dzierucha | 2014-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Od samego początku książka wydawała mi się ciekawa. Myślałam tylko,że główna bohaterka Rebeka jest dziecinna, ale gdy przeczytałam dalej zmieniłam zdanie.Jednak moją ulubioną postacią był Anthony-zakochany poeta;D.

milla | 2013-05-25
Przeczytana: 23 maja 2013

„Nieuchwytny książę” to kolejna sympatyczna powieść historyczna, którą czyta się przyjemnie, ale później bardzo szybko się o niej zapomina.

Głównymi bohaterami powieści Julie Anne Long są Rebeka Tremaine oraz Connor Riordan. Siedemnastoletniej pannie Tremaine daleko do ideału. Dziewczyna w ogóle nie przypomina dobrze ułożonej damy. Bohaterkę fascynuje nauka, a w szczególności medycyna – temat, o którym dama żyjąca na początku XIX wieku nie powinna mieć większej wiedzy. Ze względu na swą buntowniczość, nadmierną śmiałość i niekonwencjonalne zainteresowania, Rebeka stanowi czarną owcę w rodzinie Tremaine’ów. Dziewczyna ma do tego niesamowitego pecha i w wyniku nieszczęsnej pomyłki zostaje skompromitowana. Rodzice zmuszają ją do poślubienia hulaki i hazardzisty, któremu bardzo potrzebne są środki na spłacenie długów. Samodzielna, inteligentna Rebeka ani myśli wychodzić za lorda Edelstona. Dziewczyna planuje ucieczkę, w której pomóc ma jej stajenny ojca.

Connor Riordan, a właściwie...

Sakarya | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Bardzo przyjemnie się czyta, lekka, bez dramatów, miła "obsada". Córka bogatego ziemianina ucieka ze stajennym (który jest tak naprawdę księciem i od pięciu lat się ukrywa udając zmarłego na polu bitwy) żeby uniknąć małżeństwa z przystojnym arystokratą, który jest zwykłym fircykiem i łowcą posagów. Ona: młoda, szalona, szczera, wesoła. On: przystojny, dobry, inteligentny i doskonale ją zna i rozumie.

nela36 | 2016-10-20

Książka niewątpliwie nie oddała tego czego spodziewałam się po przeczytaniu opisu. Nie mogę powiedzieć jednak, że jest absolutnie nie warta przeczytania. Nie znajdziemy w niej scen wyciskających łzy, wzbudzających napięcie i niepokój, dogłębnie wzruszających...nic z tych rzeczy. Przez cały czas czytając książkę naprawdę miałam wrażenie, że czytam o bracie i siostrze, i choćbym nie wiem jak się nie starała nie umiałam w Rebece dostrzec kobiety. Napięcie u mnie wzrosło dopiero w momencie kiedy Rebeka usłyszała wróżbę od Marty, bo myślałam, że to naprawdę wniesie coś do fabuły, że zakończenie może być inne niż się tego spodziewałam od początku, jednak przeliczyłam się i trochę mnie to zawiodło.

Agnieszka | 2015-09-11
Przeczytana: 10 września 2015

W sumie to się zawiodłam. Po opisie fabuły spodziewałam się czegoś lepszego. Za dużo przeskakiwania z bohatera na bohatera... Takie dość naiwne i niby miało być intrygujące, ale nie było... Zwłaszcza, że główny bohater traktował główną bohaterkę jak dziecko.

LoveJung | 2016-09-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2016

Ciekawa, wciągająca i lekka lektura. Wartka akcja sprawia że czyta się ją szybko i przyjemnie.

Gosia9101 | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Przyjemna książka z bardzo żywiołową główną bohaterką.:)

Dziki_tymianek | 2013-09-01
Na półkach: Przeczytane, Przed 2013, Romanse

Taki sobie zwykły zapychacz czasu.