Zdrada na trzy głosy

Okładka książki Zdrada na trzy głosy Tess Stimson
Okładka książki Zdrada na trzy głosy
Tess Stimson Wydawnictwo: Amber literatura obyczajowa, romans
The Adultery Club
Amber
2007-01-01
2007-01-01

Bardzo dobra książka. Dlaczego? bo jest o rzeczach ważnych dla każdego związku i dla partnerów w życiu. Nie jest to komiczna opowieść jak w opisie. To jest o nas, kobietach i mężczyznach, o naszych ego o pogubieniu przy łamaniu zasad. Również o tym, że pozwalamy sobie na przyzwolenie robienia świństw bliskim tłumacząc to zakochaniem i erekcją na widok młodego, chętnego ciała. O niechęci do dojrzałości ale również o cenie za błędy. Lektura dla każdego i o każdym. Bardzo polecam.

Książkę czyta się lekko, choć poruszony w niej temat do łatwych nie należy. Autorka w ciekawy sposób podchodzi do wątku zdrady w małżeństwie. W poszczegolnych rozdziałach oddaje głos na przemian zdradzanej żonie, mężowi, który zdradza oraz kochance.
Podobało mi się to, że nie wartościuje ona postaci. Przedstawia po prostu na chłodno trzy różne punkty widzenia tej samej sytuacji, dając tym samym czytelnikowi możliwość zrozumienia każdej z nich.
Gdy 43- letni prawnik, zajmujący się zawodowo głównie sprawami rozwodowymi, zaczyna przez głupie decyzje komplikować sobie życie, jego cały świat staje na głowie. Może się okazać, że żona to nie tylko szara myszka zajmująca się domem, kochanka to niekoniecznie wyrachowana kobieta bez uczuć, a mąż być może wcale nie chce rezygnować z rodziny.
Książka ta, mimo swej ogólnej lekkości, stanowi obraz ciężkich doświadczeń trojga pogubionych ludzi.
Czy zwycięży wieloletnia, stabilna miłość, czy górę weźmie szalone pożądanie. Czy można podchodzić do relacji z drugim człowiekiem czysto seksualnie,bez żadnych głębszych uczuć. Odpowiedzi na te pytania przybliży nam zakończenie "Zdrady na trzy głosy".

Rewelacyjne przedstawienie punktu widzenia każdej ze stron. Jak fantastycznie zatopić się w te wszystkie namiętności, uczucia, myśli ... by na końcu z ulgą stwierdzić, że uczyć najlepiej jest się na cudzych błędach. Niedopowiedzenia, gra pozorów, strojenie piórek i... codzienność, ktora zawsze nadchodzi... w książce pokazane perfekcyjnie etapy w związku. Cóż każdy chce się poczuć pożądany, wielbiony, kochany a to zaślepia i nie doceniamy tego co już mamy.

Książka wypożyczona z biblioteki, która tak bardzo mi się spodobała, że zaopatrzyłam się we własny egzemplarz.
Zdrada ukazana z trzech stron, bez moralizatorstwa, gotowych recept. Wzruszająca i do bólu prawdziwa.

Fajna. Różne punkty widzenia zdrady. Sytuacja nierzadko spotykana w moim otoczeniu. Tylko tu fajnie są opisane punkty widzenia wszystkich osób, czyli jak było na prawdę. Fajna, mogę polecić :)

Rewelacyjnie napisana rzecz. Trzy punkty widzenia tej samej sprawy: mąż, zdradzana żona i kochanka. Piękne ujęcie emocji, pożądania (opisy scen erotycznych robią wrażenie!!!),oczekiwań, dylematów, wybaczenia. ( 5 / 52 )

Nawet nie pamiętam co było powodem że zamówiłem tę książkę w bibliotece i gdy przyszło powiadomienie że jest do odbioru zaniemówiłem a że byłem na urlopie to pomyślałem że gdzies się jeszcze zmieści. I nie żałuję. Całkiem fajna, dobry humor, za dużo tylko tego "ptaka" :) jakby autorka nie znała żadnych synonimów, dobry pomysł na narracje. Tylko to zakończenie...

Kiedy jedno z partnerów dopuszcza się zdrady to nie ma wątpliwości kto jest winien. Ale czy na pewno cała odpowiedzialność spoczywa na jednej stronie? Ta powieść próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Bo tutaj zdradę oglądamy z perspektywy zdradzanej żony, niewiernego męża i kochanki, która jakimś cudem nie wzbudziła we mnie antypatii.

Głównymi bohaterami powieści są Nicholas Lyon i jego żona Mel. Żyją ze sobą już dość długo. Mają dzieci, piękny dom i pozornie oboje są bardzo zadowoleni z życia jakie wiodą. Nicholas jest wziętym prawnikiem. Mel to mistrzyni kuchni wydająca własne książki kucharskie. Mamy tu więc do czynienia z dwojgiem osób będących w najlepszym momencie życia, kiedy kariera się rozwija, a i życie rodzinne kwitnie. Ale tak naprawdę bohaterów powoli dopada rutyna.

Wszystko zmienia się w dniu, w którym do kancelarii prawniczej zatrudniającej Nicholasa zostaję przyjęta nowa pani adwokat- Sara. Pomiędzy nią a Nicholasem szybko nawiązuje się romans. Sara jednak nie jest kochanką jakiej się spodziewamy. Nie oczekuje od Nicholasa, że porzuci rodzinę i zwiąże się z nią. Wie, że w gruncie rzeczy jego przywiązanie do rodziny jest bardzo silne, a romans jest spowodowany chwilowym kryzysem.

Zakończenie okazało się dla mnie bardzo zaskakujące i muszę to zaliczyć jako kolejny plus na koncie tej historii. Jeśli oczekujecie nietuzinkowej opowieści o zdradzie to jest to dokładnie to czego szukacie. Serdecznie polecam jako powieść na jeden lub dwa nudne wieczory.

Głównymi bohaterami powieści są Nicholas...

Tytuł i okładka nie skusiłyby mnie po sięgnięcie po tę książkę, ale po przeczytaniu opinii na lc postanowiłam dać jej szansę i nie żałuję.
Mamy tu dramat rozpisany na trzy osoby. I każda z tych osób przedstawia nam swój punkt widzenia, swoje motywacje, oczekiwania, marzenia, tęsknoty....
Zdrada była, jest i będzie. Większość z nas otarła się o zdradę, pomyślała o zdradzie, zdradziła lub planuje zdradę. Zdrada różne ma oblicza: fizyczne, wirtualne, mentalne, kiedy fantazjujemy o innej osobie.... Dla każdego co innego oznacza zdrada. Tak czy siak, zdrada zawsze jest dramatem i tragedią. Nie tylko dla trzech osób, które biorą w niej udział. Cierpią także osoby postronne.
Warto sięgnąć po tą książkę. Ku przestrodze.....

Rewelacyjna, powinien przeczytać każdy kogo dzieli jeden krok od zdrady.

Rewelacyjna, powinien przeczytać każdy kogo dzieli jeden krok od zdrady.

• Domowa biblioteczka
  • Przeczytane 2012