Droga po dziecko

Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Wydawnictwo: Świat Książki
A Perfect Match

Perypetie małżeństwa, pragnącego zaadoptować sierotkę, humor, celne obserwacje obyczajowe realia współczesnej Irlandii, dalszy ciąg przygód bohaterów powieści Emma pragnie dziecka. Emma, trzydziestopięcioletnia wizażystka i jej mąż James, trener rugby, dwa lata bez sukcesu starali się o własnego potomka i zdecydowali się na adopcję. Droga po dziecko jest jednak długa i pełna zaskakujących sytuacji, a gdy wreszcie udaje się wszystko załatwić, okazuje się, że przybrany rosyjski synek będzie miał rodzeństwo, bo... Emma jest wreszcie w ciąży!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

Kontynuacja książki "Emma pragnie dziecka".

Po dwóch latach wsłuchiwania się w ogłuszające tykanie zegara biologicznego, gdy Matka Natura nie chce przyjść z pomocą i obdarzyć Hamiltonów upragnionym potomkiem, Emma postanawia rozwiązać problem najprostszym sposobem: zaadoptować rosyjską sierotę.
Musi jednak udowodnić, że jest odpowiednią kandydatką na matkę. Doprowadza męża do szału pomysłami, które mają z nich uczynić idealnych rodziców (kilka słów po rosyjsku dziennie i niedługo będziemy płynnie władali tym językiem).
Ale dobre chęci Hamiltonów to nie wszystko...

Druga część przygód Emmy zaczyna się mniej więcej takimi słowami głównej bohaterki: Witajcie. Mam na imię Emma i jestem trzydziestopięcioletnią wizażystką. Trzy lata temu poślubiłam Jamesa. W naszym małżeństwie wszystko szło jak po maśle, dopóki nie zdecydowaliśmy się na dziecko. To było dwa lata temu.
Od tamtej pory wypróbowałam już postkoitalne stójki na głowie i wszystkie inne możliwe pozycje do góry nogami, jakie...

Dowcipnie napisane losy małżeństwa,Emma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę i nie udaje się jej po dwóch latach,
Decyduje się na adopcję, pragnie zaadoptować rosyjskie dziecko z Rosji żeby dać bezpieczeństwo, otoczyć opieką i matczyną miłością.
Wspaniała, super książka!!!

DUSIA | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Olala... STRASZNIE TRUDNY TEMAT! Emma 35lat, stan posiadania - 1 kochający mąż, 1 nadopiekuńcza matka, 1 fajny ojciec, 1 super brat, 1 denerwująca młodsza siostra, grono prawdziwych przyjaciół i ZERO dzieci. Bilans wychodzi na plus? Być może, ale nie daje się zamknąć! Sinead Moriarty funduje nam tornado - Emmę, która postanawia zaadoptować dziecko, a co za tym idzie przejść przez cały proces adopcyjny, który wymaga od niej niejednokrotnie zmierzenia się "ze smokami" zarówno w ludzkiej postaci jak i tych w postaci własnych lęków. Tornado jak tornado, wciąga nas od samego początku, funduje niezłe obroty (w 99,99% wzbudzające nasz śmiech), po czym na ostatnich stronach bezpiecznie nas wypuszcza ze swoich objęć. To prawda, że zakończenie łatwo daje się przewidzieć już na początku książki, ale...czytając książkę bawiłam się świetnie! Temat adopcji pokazany w niesamowity sposób. Jest się nad czym zastanowić - co piata para w Europie ma dziś problem z poczęciem dziecka. Gorąco polecam!

Marta | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Pełna przezabawnych tekstów i postaci książka na odprężenie i poprawę nastroju. Poruszone są w niej poważne tematy: bezpłodność, relacje rodzinne, małżeństwo, narzeczeństwo, adopcja, ale czytając tę książkę nie ma się czasu ani ochoty na rozczulanie się nad trudnym życiem bohaterów.
Dzięki humorowi z jakim zostały przedstawione ich problemy, wyciągnęłam z książki wniosek, że nigdy nie warto tracić nadziei i zapominać o uśmiechu.
Polecam, można się nieźle uśmiać :D

Asia | 2014-05-12
Przeczytana: 14 lutego 2014

Zabawnie opisane perypetie małżeństwa starającego się o dziecko. Ubawiłabym się przednio, gdyby nie to, że wiem jaki to ból - chcesz mieć dziecko, stajesz na głowie (dosłownie), a tu ciągle nic... Długie miesiące, lata starań... coś strasznego. Ale warto pod każdym względem :)

Puma | 2012-06-27
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Ocena tej książki jest sumą moich uśmiechów podczas czytania, jak dla mnie świetne- już dawno tak szybko nie pochłonęłam całej lektury :) na nudny wieczór idealna. Bohaterka jest zakręcona bardzo, a momentami odnajduję w niej i jej działaniu siebie. Swoją drogą bardzo lekko przedstawiony poważny problem jakim jest niepłodność, a w konsekwencji decyzja o adopcji i to międzynarodowej :) śmiało mogę polecić jako literaturę w spódnicy z pewnością was nie zdąży zmęczyć :)

JoAnNa | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Siegnelam po ta ksiazke, nastawiona na lzy, smutek i ludzkie nieszczescie... alez sie rozczarowalam:D:D:D Ksiazka co prawda opowiada o tym, ze glowna bohaterka nie moze miec dzieci i usilnie z mezem staraja sie o adopcje, co w cale nie jest latwe. Nastawienie ludzi, tez nie pomaga... Ale wszystko jest opisane fantastycznie, sa momenty kiedy poleci nam lezka ze wzruszenia, ale pamietam wiecej chwil kiedy poprostu nie moglam powstrzymac smiechu... i bylo ich naprawde wiele;)
Dawno sie tak nie usmialam przy ksiazce:D
POLECAM!

Paulina | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013

Emma, która nie może zajść w ciążę jest w stanie zrobić wszystko aby zaadoptować dziecko. Dla jednych może to się wydawać głupie, a dla niej... MA wszystko: dobrą pracę, kochającego męża i rodzinę, tylko jeszcze brakuje jednej osoby... Zakończenie i inne postacie są świetne!

Książkę czyta się szybkko i przyjemnie! Polecam :)

Zaczytana | 2013-05-06

Druga część przygód Emmy.Po wielu nieudanych próbach zajścia w ciążę, w końcu Emma z mężem decydują się na adopcję...i tu zaczynają się problemy.Nie jest to wcale takie proste jakby mogło się wydawać...
Napisana w zabawny sposób.Dostarczy wzruszeń,ale i uśmiechu, a nawet i śmiechu na głos:)

Rose92 | 2011-11-01
Przeczytana: 31 października 2011

rewelacyjna książka, poruszająca nie tylko temat związany z chęcią posiadania dziecka ale również przedstawiająca życie rodziny głównych bohaterów. idealna na jesienne wieczory. zabawna, uszczypliwa, wzruszająca. =]