Pożyczona miłość

Wydawnictwo: Otwarte
The Pretend Wife
978-83-7515-129-9
Lucy

Zgodziłabyś się udawać żonę byłego chłopaka? Gwen się zgodziła, a jej mąż nawet ją do tego zachęcił. Z wielką tremą wkroczyła na nową drogę życia. Wkrótce dowiedziała się, czyją żonę tak naprawdę udawała...

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2010

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/pozyczona-milosc-pocket/

gwiazdka | 2015-10-28
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2015

No i po zakończonej lekturze zaczynam się zastanawiać, czym jest „Pożyczona miłość". Ni to romans, ni powieść obyczajowa. A może jeszcze coś innego. I po co powstała? Żadnego bohatera nie udało mi się polubić, najmniej zaś lubiłam bohaterkę- narratorkę, Gwen ni mniej ni więcej tylko mnie złościła i irytowała. A sama treść też jakaś niepozbierana. Początek wręcz chaotyczny, potem trochę się uporządkowało ale to chyba jedyna zaleta. Może główną wadą książki jest to, że mnie nie przekonała. To tak jakby promować w życiu kierowanie się egoizmem, egocentryzmem i kaprysami bez względu na uczucia innych. Tyle z tej powieści do mnie dotarło. W dodatku nie bardzo podobał mi się styl. Nawet nie wiem, kto i dlaczego mi ją polecił, bo miałam ją na liście książek koniecznych do przeczytania, ja na pewno nikomu nie polecam. Rozczarowałam się.

wiejskifilozof | 2016-08-21

Książka opowiada według mnie przedziwną historię.Mąż mówi,żonie by udawała żonę kogoś innego.Swojego byłego faceta,przyznam zaskoczenie.
Z reguły faceci tego nie robią.

No ale w książkach,różnie bywa./Historia według mnie jest ciekawa.
Poznajemy pewną sympatyczną rodzinę.Z umierającą babcią i mądrą dziewczynką.
Książka może nie na Nobla,ale jakoś nawet dobra.

Tajemnica | 2010-10-01
Przeczytana: 01 października 2010

Dosłownie przed chwilą skończyłam czytać .... dosłownie przed chwilą otarłam łzę z oka i zapaliłam papierosa a w uszach nadal brzmią mi słowa Vivian "Widzisz, kiedy nie masz wyboru, musisz wierzyć w cuda". Wiem, że to fikcja literacka, ale mimo wszystko dzięki tej książce odzyskałam wiarę w cuda. Odzyskałam wiarę w marzenia i w to, że prawda istnieje, trzeba być tylko albo aż na tyle odważnym aby móc ja odkryć.

Nie czytałam do tej pory pani Asher ale po tych paru dniach, które spędziłam z Jej bohaterami na pewno sięgnę po następną Jej książkę, z wielką przyjemnością i ciekawością, o czym tym razem mi przypomni?
Takie książki lubię, budzące wyobraźnię, uśmiech, tęsknotę wszystkie te emocje, które najczęściej są głęboko schowane.

książek: 2022
julietta70 | 2011-05-28
Przeczytana: 2011 rok

Rozczarowana jestem i to bardzo.Przez cały czas czytania książki miałam wrażenie,że czegoś brakuje.

Anna | 2012-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Historia zaczyna się całkiem niepozornie, jednakże im dalej czytamy, tym bardziej wciąga i pokazuje, że nie jest tylko lekką lekturą na zabicie nudy, ale książką, którą po przeczytaniu będziemy musieli w ciszy przemyśleć. Myślę, że warto poświęcić czas na tę książkę.Polecam.

lulamae | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Jestem rozczarowana. Od jakiegoś czasu chciałam przeczytać tą książkę i miałam pewne oczekiwania.
Forma ujęcia historii nie urzeka. Miałam jakieś takie wrażenie, że treść jest jakaś..."płaska".
Pierwsze 100 stron bardzo mnie nudziło, potem było trochę lepiej.
Z głównych postaci najbardziej przypadła mi do gustu Gwen, Peter i Elliot nie do końca.
Jednak jak dla mnie najmocniejszym punktem książki jest Bib - świetna. Potem jeszcze Vivien i to imię/przydomek dziecka - Jeżozwierz (uwielbiam)!
Nie lubię takich zakończeń - dla mnie troszkę urwanych w pół zdania. Według mnie lekko rozbudowane byłoby lepsze.
Sumując - niestety książka zostawia wiele do życzenia.

książek: 1989
kryptonite | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Nie spodziewałam się po tej lekturze czegoś wyjątkowego - wzięłam ją, aby móc odprężyć się podczas trwania sesji letniej. I powiem szczerze - powieść jest słaba. Autorka użyła takiego stylu i opisów, że od razu nasuwa nam się pogląd na danych bohaterów i całe rozwiązanie fabuły. Poza tym niezbyt nowy pomysł, oklepany w wielu innych obyczajówkach (głównie w komediach romantycznych). Jednak mogę stwierdzić, że 'Pożyczona miłość' idealnie odmóżdża.

Martyna | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, Wymienię
Przeczytana: 01 czerwca 2011

W ogóle mi się ta książka nie podobała.Jakiś pseudo romans z rozterkami głównej bohaterki,która cały czas wspomina swoją tragicznie zmarłą matkę.Nie udało mi się dotrwać do końca,ale wiem,że to na pewno nie dla mnie.

slowo_daje | 2013-07-08

W swoim gatunku absolutny majstersztyk - do połknięcia na plaży, działce, czy innych wakacyjnych okolicznościach przyrody :) Emily giffin niech się schowa ;)

mileena __ | 2010-09-03
Przeczytana: 03 września 2010

Bardzo przyjemnie się czyta. Troszkę zakręcona historia miłosna, której główną bohaterką jest Gwen. Muszę przyznać, że do pewnego momentu sama nie byłam pewna jak się zakończy ta historia, kogo wybierze. Jedyne co mnie troszkę uwiera to zakończenie. Myślę, że autorka mogła się bardziej postarać. Ogólnie, dobra na deszczowe wieczory, dla chwili relaksu :)