Babyville

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-212-0

Julia i Mark tkwią w pozbawionym miłości związku. Julii wydaje się, że pomogłoby im dziecko, ale może to jednak nie jest rozwiązanie problemów... Maeve z kolei unika odpowiedzialności - na widok wózka ucieka w popłochu. Jednonocna przygoda skutkuje niechcianą ciążą. Ale na ile ta ciąża naprawdę jest niechciana? Samantha jest zauroczona swoim dzieckiem, jednak jak jej mąż Chris poradzi sobie z...

Julia i Mark tkwią w pozbawionym miłości związku.
Samantha jest zauroczona swoim dzieckiem, jednak jak jej mąż Chris poradzi sobie z faktem, że nagle żona jest nieosiągalna, poza tym czy obsesja Samanthy jest naprawdę zdrowa?

"Ciepła, żywa, mądra i wyjątkowo wciągająca książka".

"Hello"

"Kolejny pewny bestseller autorstwa Jane Green".

"The Times"

"Od "Babyville" nie można się oderwać".

"Mirror"

"Wciąga czytelnika od razu, nawet jeśli jest on jak najdalszy od myśli o dziecku".

"Company"

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2008

"Babyville" to trzy historie, a raczej historie trzech kobiet, oscylujące wokół motywu dziecka. Macierzyństwo będzie tu postrzegane odmiennie przez każdą z bohaterek, bo znajdują się one na różnym etapie w tym względzie.
Julia usilnie stara się zajść w ciąże, mimo iż zdaje sobie sprawę, że jej drogi z partnerem zaczynają się rozchodzić po czterech wspólnie spędzonych latach. Czy dziecko może stanowić spoiwo i za wszelką cenę przedłużać związek? Zresztą czy aby nasza bohaterka nr 1 na pewno jest przekonana do macierzyństwa, skoro zamiast zasięgać porady u lekarzy odprawia czary. I to dosłownie. Czasem niewłaściwy partner lub nieodpowiedni czas albo nasze nastawienie stają na przeszkodzie w osiągnięciu celu.
Drugą bohaterką jest Maeve. Singielka z wyboru, za wszelką cenę unikająca zaangażowania w związki oraz kłopotów w postaci dziecka będzie musiała zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy okaże się, że jest w ciąży. Tylko czy pozwoli...

Malwina | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 30 listopada 2014

Ta książka to świetne studium psychologiczne człowieka - jego oczekiwań i marzeń w perspektywie sytuacji, w jakiej się aktualnie znajduje. Lekko się ją czyta, jest to przyjemna lektura na długi wieczór. Nic więcej o niej nie napiszę, bo i cóż tu pisać? Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, ale i takie są potrzebne, choćby dla chwili relaksu. Polubiłam autorkę za styl pisania i na pewno sięgnę po inną książkę jej autorstwa.

baranka | 2011-02-23
Przeczytana: 03 lutego 2011

Książkę przeczytałam w ciągu jednego dnia, jak zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać, wszędzie z nią chodziłam i wiedziałam, że jej nie odłożę dopóki jej nie skończę czytać. Myślę, że każdy z nas na pewno odnajdzie chociaż cząstkę siebie w odbiciu każdej z bohaterek. Polecam i na pewno sięgnę jeszcze po jeszcze inne książki tej autorki.

knigoholiczka | 2014-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2014

Książka ot tak, do poczytania wieczorem, dla odstresowania się. Lubię książki, które wzruszają, ta zdecydowanie do nich nie należy. W ogóle dochodzę do wniosku, że niektóre amerykańskie powieści są bardzo płytkie i nie warte przeczytania. Tytuł mi zgrzyta, nie wiem skąd pomysł na właśnie taki.
'Babyville" to opowieść trzech kobiet. każda z nich ma inne wartości i inne zdanie. Dzieli je wszystko, ale ostatecznie okaże się, że ich losy się łączą.
Julie- chce mieć dziecko, robi wszystko, żeby zajść w ciążę. Starania o dziecko staja się jej obsesją i jej sposobem na uratowanie związku. Maeve nigdy nie chciała mieć dzieci, ale życie ją zaskakuje. Gdy dowiaduje się o ciąży jest bardzo zaskoczona i przerażona. Nawiedzają ją przeróżne myśli, łącznie z usunięciem ciąży. Samantha jest matką i nad życie kocha swego synka. Bycie matką trochę przesłania jej świat i oddala się od męża, zwłaszcza, że w pobliżu pojawia się przystiojny mężczyzna...
Jak potoczą się losy bohaterek?
Nie wiem jak...

Rose92 | 2011-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2011

podoba mi się sposób, w jaki została napisana ta książka. to ciekawe, że połączono trzy historie w jednej książce, dzięki czemu można poznać losy każdej bohaterki. każda z nich zmaga się z innym problemem, który oczywiście dotyczy dziecka, każda podejmuje ważne życiowe decyzje, które mają duży wpływ na ich dalsze życie, i w końcu każda dokonuje właściwego wyboru.
naprawdę miło się czyta wszystkie historie-a co ciekawsze-losy bohaterek są ze sobą ściśle powiązane.
wspaniała, z przesłaniem życiowym, obowiązkowa lektura dla kobiet!:)

inga | 2011-01-26
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2011

książka pogodna i bardzo przyjemna do czytania. nic ambitnego, ale czy wszystko musi takie być? ;)

Orlica | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

"Babyville" to bardzo sympatyczna opowieść, składająca się z trzech historii trzech różnych kobiet, których losy w jakiś sposób się przeplatają. Najbardziej ujęła mnie historia Maeve, a najmniej Samanthy, która od początku strasznie mnie irytowała.
Powieść napisana jest w lekkim stylu, przyjemnym, prostym językiem, czytało się szybko i z przyjemnością, choć bywały też monotonne fragmenty. Zdarzyło mi się kilka razy uronić łezkę nad stronami książki, w końcu w powieści o dzieciach, ciąży i macierzyństwie nie może zabraknąć wzruszających scen.
Nie jest to może arcydzieło literatury, ale naprawdę przyjemna książka, którą warto przeczytać, gdy jest się na etapie zainteresowania taką tematyką ;)

Szyszka | 2015-12-21
Przeczytana: grudzień 2015

Książka bardzo przyjemna, choć przedstawiane w niej problemy do łatwych nie należą. Jeśli ktoś akurat rozpoczyna swoją "przygodę życia" z rodzicielstwem i nieważne, czy jest na razie w fazie planów czy już jest rodzicem, ta książka może być "przewodnikiem" z naciskiem na kwestie "czego nie robić". Niby o wielu rzeczach się już słyszało, niby wiemy i rozumiemy, ale książka pokazuje jak łatwo wpaść w pułapkę paranoi. Książka opowiada o 3 kobietach, których ścieżki życiowe się przeplatają i każda z nich boryka się z problemami związanymi z macierzyństwem, ale każda z innymi. Osobiście książka dała mi sporo do myślenia na przyszłość. Ciekawa pozycja :)

zaczytAnna | 2012-10-06

Świetna dla każdej "ciężarówki", ale nie tylko..

Pepper | 2015-02-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2015

Mila lekka i przyjemna :)