Czarujący Mężczyzna

This Charming Man
978-83-7508-238-8
kobiety
Ag2S

Cztery bardzo różne kobiety. Jeden niezwykle czarujący mężczyzna. I mroczna tajemnica, która łączy ich wszystkich… Powieść pełna śmiechu, pełna łez, pełna otuchy i pełna życia… Kiedy okazuje się, że stanowiący najlepszą partię irlandzki polityk, Paddy de Courcy, postanowił zawiesić stan kawalerski i wreszcie się ustatkować, media, prasa i serwisy plotkarskie rzucają się na temat jak sępy. Dla...

Cztery bardzo różne kobiety. Jeden niezwykle czarujący mężczyzna.
I mroczna tajemnica, która łączy ich wszystkich…
Powieść pełna śmiechu, pełna łez, pełna otuchy i pełna życia…

Kiedy okazuje się, że stanowiący najlepszą partię irlandzki polityk, Paddy de Courcy, postanowił zawiesić stan kawalerski i wreszcie się ustatkować, media, prasa i serwisy plotkarskie rzucają się na temat jak sępy. Dla czterech konkretnych kobiet te doniesienia o rychłym ślubie też mają szczególnie wielką wagę…

Stylistka Lola ma wszelkie powody ku temu, by się interesować tym, z kim żeni się Paddy choćby dlatego, że chociaż jest jego dziewczyną, to z całą pewnością nie ona ma z nim stanąć przed ołtarzem.

Dziennikarka Grace gorączkowo pragnie poznać wszystkie szczegóły związane z zaręczynami de Courcy’ego. Kieruje ją nie tylko zawodowa ciekawość. Grace dawno temu znała Paddy’ego i nie do końca udało jej się wymazać go z pamięci.

Siostra Grace, Marnie też nie umie pozbyć się wspomnień związanych ze swoją pierwszą miłością: niejakim Paddym de Courcy. Co będzie się musiało wydarzyć, by Marnie ruszyła do przodu z własnym życiem?

A jeśli chodzi o przyszłą panią de Courcy… Alicia uczyni wszystko, by stać się idealną żoną znanego polityka. Ale czy zna prawdziwego Paddy’ego de Courcy? Czy którakolwiek z nich tak naprawdę go zna?

Beata | 2013-03-31
Przeczytana: 31 marca 2013

Wiadomość, że Paddy się żeni szczególnie zelektryzowała cztery kobiety. Ostatnia "zdobycz" Paddego Lola, popularna stylistka, nie mogąc pogodzić się z tym faktem wyjeżdża do małego miasteczka, by tam szukać ukojenia. Dziennikarka Grace, która od dawna zna Paddego pragnie za wszelką cenę poznać szczegóły jego nowego związku. Z Marnie, siostrą Grace, Paddego łączyła wielka miłość, gdy byli oboje nastolatkami. I w końcu Alicia, wybranka Paddego, zrobi wszystko, by być idealną żoną dla sławnego polityka. Każda z nich widzi w Paddym czarującego, choć zdradzieckiego mężczyznę.
Keyes znakomicie buduje napięcie towarzyszące tajemniczej przeszłości łączącej każdą z kobiet z Paddim. Doskonale potrafi oddać nastrój i uczucia doznanej zdrady przez każdą z kobiet, ale w szczególności Loli i Marnie. Mimo, że powieść jest obszerna (liczy 868 stron!) ani przez chwilę nie nuży czy nudzi. Smutna, wstrząsająca opowieść o dramatach porzuconych kobiet, ale zarazem z optymistyczną nadzieją na lepsze jutro.

Nobilia | 2010-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: sierpień 2010

Właściwie sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że potrzebowałam chwili z lekką, łatwą i przyjemną lekturą. I jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam coś cenniejszego - dobrze napisaną, głęboką i pełną przemyśleń książkę. Cztery bohaterki, cztery różne światy, cztery różne a jakże podobne historie z jednym mężczyzną w tle. Warto było przeczytać, warto było wczuć się w historie tych kobiet i zastanowić się nad nimi.

Okurasei | 2013-12-25
Przeczytana: 09 listopada 2013

Czarująca książka! O miłości do toksycznego męzczyzny z perspektywy kilku kobiet. O zyciu w rodzinie i problemach o życiu singielki i jej problemach. POlecam każdemu! POmijając to że zabawna to zmuszająca do refelksji !

FragariaSilvestris | 2016-11-02

Erotyki o mężczyznach, zabawiających się kobietami i na zasadzie sado-maso mają się dobrze. Bohaterki wydają się zachwycone takim traktowaniem...
M. Keyes spojrzała na to głębiej. Jej bohaterka to ofiara takiego wspaniałego mężczyzny z kasą, wpływami i fantazją. Jak się okazuje, niejedna ofiara.
Świetna książka i bohaterowie.
Jedno, co trochę zepsuło wrażenia, to ten motyw o kobietach z "Europy wschodniej".

bevis | 2013-04-27
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Książkę czyta się lekko i łatwo, styl Keyes jak zawsze świetny, fabuła wciąga. Bohaterki są dość sympatyczne i na tyle się różnią, że każda z czytelniczek może się z którąś zidentyfikować.
Co do tematyki...hmm...nieco publicystyczna i wychowawcza. Autorka skleiła razem niemal wszystkie popularne obecnie w mediach problemy dotyczące kobiet. Mamy tu zatem odrobinę feminizmu (w wydaniu light, bo bez faceta jednak ani rusz), dużo mody, miłość, seks (nawet trans), alkoholizm kobiet, toksyczne związki, męską przemoc, kobiety w polityce, pracę zawodową kobiet...uff. Chwilami jednak książka bywa naprawdę przejmująca, szczególnie gdy opowiada o życiu Marnie - alkoholiczki i matki dwojga dzieci oraz o Loli - ofierze toksycznej miłości. Zakończenie optymistyczne i nieskończenie naiwne, ale dzięki temu pozwala ono uporządkować naruszony w trakcie lektury obraz świata i pomyśleć, że "wszystko będzie dobrze".

Sylwia | 2014-09-07
Przeczytana: 06 września 2014

Książka łącząca w sobie zarówno komedię jak i dramat. Momentami śmiałam się z przygód Loli, innym razem czułam wściekłość z powodu Marnie i jej nie-alkoholizmu. "Czarujący mężczyzna" zmusił mnie też do tego, by się zastanowić na ile ja bym pozwoliła mężczyźnie, z którym bym była. Czy miłość wszystko usprawiedliwia i na wszystko pozwala?

Zakończenie jednak trochę mnie rozczarowało. Miałam nadzieję na coś więcej niż tylko "odejście" z polityki Paddy'ego. Chociaż może dla niego to był właśnie największy cios.

en202 | 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Bardzo dobra,lekka książka!
Opowiada o czterech obcych dla siebie kobietach,które łączy jeden mężczyzna.Jest on bardzo znanym politykiem,jednak mimo swej poprawności politycznej,dobrego wychowania i bogactwa kryje w sobie mroczną tajemnicę-nie szanuje kobiet.Każda jego partnerka niestety nie wspomina go zbyt dobrze,wspomnienia jakie są z nim związane są bolesne,krwawe i pełne nienawiści.
Polecam,bardzo mądra lektura dla wszystkich;-)

patrycja_59 | 2011-07-08
Przeczytana: lipiec 2011

Przygotowałam się na lekki romans, bez wielkich oczekiwań na zawiłą fabułę. A jednak 'Czarujący mężczyzna' to coś więcej. To wciągająca historia czterech dziewczyn, które łączy jedno - Paddy de Courcy. Opowieść o ślepej miłości, która wybacza nawet najgorsze upokorzenia. I ból. Jednak wszystko do czasu. Aż wzrok wróci i wtedy wreszcie nadejdzie ten moment.. moment zemsty. Polecam.

Ewcia123450 | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Oceniam książkę bardzo wysoko ponieważ czytać się ją rewelacyjnie, lekko i szybko. Historia jest interesująca, już na pewno jest bardzo zabawna. Są oczywiście momenty kiedy poruszany problem jest bardzo poważny. Ale bohaterki są tak urocze i zabawne że powieść nabiera lekkości.

Majgonia | 2013-01-05
Przeczytana: 24 października 2012

Myślałam, że to kiepska pozycja "o niczym"... Jednak w miarę upływu kartek byłam coraz bardziej zauroczona! Książka opisuje sytuacje, które każdy z nas może mieć we własnym otoczeniu nawet o tym nie wiedząc. Lekki humor autora sprawia, że książke czyta się niesamowicie lekko.