Kelnerka na Manhattanie

Wydawnictwo: Świat Książki

zabawna, lekka i optymistyczna powieść o ambicjach, harcie ducha i a miłości, w klimacie „Diabeł ubiera się u Prady”, choć niektórym zapewne przyjdą na myśl nasze sławne „Zaklęte rewiry”. Erin, menadżerka w dobrej firmie, traci pracę i zostaje kelnerką w ekskluzywnej restauracji na nowojorskim Manhattanie. Elegancja, miły nastrój na sali i wykwintne menu to jednak tylko fasada. Od kuchni wszystko wygląda zupełnie inaczej: robota jest mordercza, przyjaciele mogą okazać się wrogami, a szefowa, krewka Włoszka Gina, nie ma litości dla nikogo...

Kominek | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Grupa, którą polecam i do której zapraszam:

Doskonała, nie tylko do podróży!

Przed tobą trzy godziny w pociągu, w bagażu nie masz książki, a nie lubisz patrzeć w okna przez cały czas podróży. Jakiś czas można, ale trzy godziny? Nie, to nie dla ciebie. Musisz mieć lekturę, książkę, która wciągnie cię bez reszty i pozwoli się ocknąć dopiero wtedy, gdy pociąg zatrzyma się na stacji końcowej.

Nie pozostaje nic innego, jak udać się do jednej z kilku dworcowych księgarni i pośpiesznie coś znaleźć. Bierzesz do ręki jedną książkę, drugą, później trzecią. W każdej z nich coś ci się nie podoba. Wreszcie twój wzrok odkrywa okładkę, równocześnie tytuł i już wiesz, że być może właśnie trafiłeś na swoją doskonałą lekturę do podróży.

Po kilku zdaniach na różnych stronach wiesz już, że to jest Ta książka. Ta, a nie żadna inna. I nie ma to znaczenia, czy jest to wydanie kieszonkowe, czy podstawowe, tytuł jest ten sam – ‘Kelnerka na...

Natalia M | 2012-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Książka mnie specjalnie nie zachwyciła. Początek jest trochę nudno. Mimo ciekawych wątków powieści specjalnie nie wciąga. W niektórych momentach chciało mi się nawet ziewać. Jednakże kilka sytuacji mnie ubawiło. Powieść dobra, lecz bez większych euforii.

Polubiłam Erin, ale były (o ile się nie mylę) dwa momenty, w których mnie trochę zdenerwowała. Z początku z natłoku bohaterów czytelnik jest trochę przytłoczony i musi się przyzwyczaić do ich ilości. Dużo postaci, których czasami nie można sobie przypomnieć (np. kim są? co robią?).

Powieść mówi o niełatwym życiu, które zaczyna się sypać. Erin (prawie) dosłownie wszystko leci z rąk. Nie ma już siły na nic, gdy nagle rzeczy zupełnie zmieniają swój obrót. Na końcu książki dowiadujemy się, że właściwą drogę do szczęścia i przeznaczenia nie jest łatwo znaleźć. Trzeba przetrwać wszelkie trudności spotykane po drodze. Na nudę książka wręcz idealna. Polecam.

Magda | 2014-01-30

Fajna książka, ciekawa, miło się ją czyta. Czasami zabawna;)

Szyszka | 2016-01-13
Przeczytana: styczeń 2016

Ot lekka historia o dziewczynie, która startując w dorosłość musi zacząć robić coś na czym się nie zna, czego nie lubi i czego się wstydzi przed ludźmi. Niespodziewania właśnie taka nieopatrzność losu sprawia, że dziewczyna poznaje siebie i swoje granice, a przy okazji serce zaczyna bić szybciej. Przyjemna lektura o pędzącym życiu Nowego Jorku. A jeśli ktoś potrzebuje głębszej refleksji, to warto postawić się choć na chwilę w sytuacji kelnerki i być może w przyszłości ułatwić i uprzyjemnić jej/jemu pracę. Sama miałam w życiu podobny epizod i łatwo było mi się wczuć w rolę bohaterki. Oczywiście nie była to restauracja na tym poziomie, ale wiele piekielności ze strony personelu i klientów były podobne. Wychodzi na to, że bez względu na to czy zjemy w Nowym Jorku czy w jakimś polskim mieście, mentalność ludzi bywa podobna ;)

Karolina | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Sympatyczna, lekka lekturka, w sam raz na jeden dzień, do kawy. Mnie się podobała, bo przypomniała mi moje perypetie, kiedy byłam kelnerką. Nie jest to jakieś wow, nie jest szczególnie wybitna, jest po prostu książką na odstresowanie. Bardzo szybko się czyta, chociaż miejscami główna bohaterka Erin jest bardzo wkurzająca. Opisy bohaterów nie są szczególne, opisy dań też nie, ale najwięcej ma do powiedzenia tempo, w jakim trzeba pracować, kiedy pracuje się z ludźmi. I jacy ludzie są. Od tego typu literatury nie oczekuję niczego specjalnego, więc i nie ma rozczarowań. Ja tam miło spędziłam czas przy tej książce, nie wiem jak wy ;) Ale musicie przekonać się sami.

| 2014-01-29
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła ta książka. Na początku czułam się trochę jakbym oglądała jakiś nieco nudnawy serial, pod koniec akcja trochę się rozkręciła i zaczęło być ciekawie. Książka nie jest zła ale na pewno nie zapadnie na długo w pamięć. :)

magika78 | 2011-11-07
Przeczytana: 25 października 2011

Szału nie ma. Lekka opowiastka o kelnerowaniu. Można przeczytać z nudów.

janet | 2011-09-07
Przeczytana: 06 września 2011

Na świeżo, bo skończyłam ją wczoraj. Pożyczyła mi ją przyjaciółka, na tak zwane zabicie nudy. Na początku zapowiadało się dość interesująco, ale szybko książka stała się nudna, przewidywalna i lekko przesadzona. Autorka najprawdopodobniej chciała zabłysnąć znajomością podstaw języków obcych. Męczyłam się z dobrnięciem do końca. Ogólnie da się przeczytać, ale książka jest cienka.

Kasia | 2011-03-08
Przeczytana: 08 marca 2011

Czyta się przyjemnie, książka lekka, dobra na spokojne wieczory. Fabuła ma ręce i nogi, w miarę wciąga. Miejscami nie rozumiem żartów, miejscami trochę wulgarna, ale i tak jestem za :)

| 2013-11-07

Historia lekka i przyjemna, kupiłam z myślą o nudnych wykładach i nawet nie pamiętam o czym jest ta książka, wiem tylko że spełniła swoje zadanie ;P