Zlew

Wydawnictwo: Replika

Oto Franek Gałgan współczesny Don Kichot. Prowadząc krucjatę przeciwko banalności i płytkości życia w wielkich aglomeracjach, tworzy trzy wirtualne kobiety swoich marzeń Stają się one wkrótce bytami rzeczywistymi i co ciekawe, nienawidzą go równie mocno, jak i nienanwidzi była żona. Rozpoczyna się nieustający korowód pościgów, bójek, absurdalnych sytuacji, dialogów męsko-damskich i męsko-męskich. z całości emanuje świadomie wypaczona amacho-luzackośća, absurd goni absurd tworząc współczesną, miejską baśń.Książka kipiąc dowcipem, wyróżnia się doskonałą satyrą na współczesne społeczeństwo. Trochę w niej pikanterii, mnóstwo purnonsensu i sowizdrzalstwa.Czy niezbyt udane małżeństwo plus skłonność do wyskoków w życiu i napojach pomogą bohaterowi znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie jest granica pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistymaPaweł Oksanowicz (ur.1970) dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu łódzkiego. Pracował w rozgłośniach radiowych w łodzi i w Warszawie, obecnie dziennikarz RMF FM. Współpracował także z telewizją RTL7 i TVP2. Debiutował w 2004 powieścią aOstatnia prawdziwa historia miłosnaa.

Olina | 2014-02-19
Na półkach: Posiadam, Sprzedaż, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2014

Szkoda czasu na czytanie, jeśli ktoś liczy na jakiś morał, wyjaśnienie czy rozwiązanie to się grubo rozczaruje. Nadal nie wiem co autor miał na myśli i co chciał przekazać. Czyta się szybko, to fakt; są zwroty które nas rozbawią; sytuacje tak nierealne że aż zadziwia jak ta fabuła może się trzymać. Odradzam i zabraniam wręcz sięgania po nią bo to tylko strata czasu. Ja dotrwałam do końca chcąc wiedzieć, poczuć jakieś olśnienie i zrozumienie i na ostatniej stronie doznać opadającej szczęki, że autor tak to sprytnie wymyślił. Rozczarowałam się :/ brak sensu. Zastanawiające że ktoś to w ogóle wydał. Nie wiem, może się nie znam, może to literatura wyższa dla inteligentniejszych. Może ktoś ją zrozumie i będzie tak dobry wytłumaczyć mi o co chodzi i dlaczego nie można tego było prościej i lepiej napisać.

Buka | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Czytywałam gorsze!
Książka zasadniczo o niczym, ale nieźle się czyta (na pewno będzie dobrym pożeraczem czasu np. podczas długiej jazdy w pociągu czy autobusie). Specyficzny humor autora zaowocował oceną o jedną gwiazdkę więcej, niż wcześniej zakładałam ;)).

tito86 | 2013-02-05

kupiłem, bo była za złotówkę. przeczytałem, bo kupiłem... ale na pewno nie zostanie u mnie na półce...

nellanna | 2010-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2010

Co może wyniknąć ze stworzenia trzech wirtualnych piękności, które wymkną się spod kontroli kreatora?
Bez literackiej ekwilibrystyki, z poczuciem humoru, które nie każdemu może odpowiadać. Niechaj czytelnik sam sobie dopowie co w jego mniemaniu jest tytułowym zlewem.
Polecam do pociągu, zważywszy na częste opóźnienia w PKP. Nie obciąża umysłu a zabija czas, który i tak trzeba zabić.

Alicja Górska | 2015-01-06

Rozumiem i doceniam zabieg, ten prześmiewczy ton względem postmoderny i popkultury, ale ubolewam, że tekst jest niedostosowany do szerszego grona.

Matacz | 2012-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 września 2012

Straszny literacki bubel! Czytając miałem wrażenie, że książka jest napisana przez przedszkolaka, gdyż autora wyraźnie ponosi fantazja. Nie wiem dlaczego jest umieszczona w kategorii romans? Przecież to jakieś kiepskie science fiction. Wstyd, że tak poważne instytucje jak RMF czy interia.pl są patronem medialnym takiego kmiota. Jedynym jej atutem, jest to, że szybko się czyta i szybko można sięgnąć po kolejną książkę, żeby o tej zapomnieć. Serdecznie NIE polecam!

kiniamala | 2013-01-13
Przeczytana: 2012 rok

Przebrnęłam przez książkę, ale z wielkim bólem. Z opisu wydawała się ciekawą pozycją, ale już po kilku stronach miałam wrażenie, że czytam jeden wielki chaos.

Palaiologos | 2013-05-11

Książka pokręcona jak jej główny bohater, który, zagubiony między rzeczywistością i światem wirtualnym, stara się wyprostować ścieżki, które jakoś nie chcą się doń dostosować...

Radek | 2014-06-23

jak większość - bo za 1 zł- ale nie dałem rady....

Karina | 2016-02-05

Jedna, wbrew pozorom, z lepszych książek, które czytałam. I to nie ze względu na treść, bo ta jest raczej mierna, ale na język. W czasach, gdy mamy nadmiar wszystkiego trudno być oryginalnym, a dla mnie autor "Zlewu" wykazał się niezwykłym talentem i warsztatem pisarskim.