WOODWARD

Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-373-6
literatura polska
magicznam

Mrożąca krew w żyłach opowieść o starcu, który używając rzadkiego leku, dociera do umysłu dzieci przebywających w śpiączkach. Czytając napisane przez siebie fragmenty – dzieci wykonują wszystko co im każe, przebywając w pewnej przestrzeni zwanej Krainą. Po wybudzeniu okazuje się, że dzieci przeżyły wspólnie wszystko to, co zostało im przeczytane podczas śpiączki… mimo, że przebywały w innych...

Po wybudzeniu okazuje się, że dzieci przeżyły wspólnie wszystko to, co zostało im przeczytane podczas śpiączki… mimo, że przebywały w innych szpitalach i nie miały ze sobą żadnego kontaktu.

Miss_Jacobs | 2010-02-23

Kraina pomylonego dzieciństwa... Tak bardzo chciałabym, żeby była jedynie zamknięta w tej książce. Jednak ilu jest na świecie „rodziców”, którzy takie krainy tworzą dla swoich dzieci?
Historia prawdziwa, lecz nieprawdopodobna, na potrzeby powieści dodatkowo sfabularyzowana.
Zaczyna się niepozornie, choć boleśnie. Poznajemy młodzieńca imieniem Max. Wychowywany przez ojca alkoholika i matkę, które strach jest silniejszy od miłości do dziecka. Autor wiernie opisał związki, jakie „wydzielają” się w patologicznych rodzinach. Dziecko nigdy nie jest należycie dobre dla swoich rodziców, nigdy nie zasługuje na ich miłość a jednak ono zawsze ich kocha, zawsze broni. Tak się dzieje szczególnie w przypadku uczuć dziecka do matki. Rodzina Woodwardów wynajmuje wille u Bobera Banarego. Rzeczy, które mają miejsce po tym fakcie przechodzą najśmielsze pojęcia. Max popełnia samobójstwo i trafia do szpitala, gdzie zapada w śpiączkę. Następuje część sfabularyzowana, choć nie do końca. Nie będę opisywać...

McRap1972 | 2014-01-20

Przyznam się, że mam problemy z oceną tej książki. Początek świetny ba doskonały. Wszystko dobrze do momentu przejścia Maxa do innego świata ... tam szczerze mówiąc nie odnalazłem się. Cóż jak widać Kraina Pomylonego Dzieciństwa nie jest łatwa ;). Po książe sięgałem dwa razy. Efekt ten sam ... do połowy zachwyt a potem stopniowo coraz gorzej. Mimo wszystko uważam, że książka warta jest przeczytania

Henry Rackham | 2011-11-09

TRAGEDIA, Niby intrygująca historia, ale miałem wrażenie, że cała rzecz nie dzieje się na Wyspach Brytyjskich, ale w naszej ludowej ojczyźnie. Rozłożyła mnie jednak na łopatki Wigilia na wskroś polska w środku protestanckiego kraju, gdzie autor próbuje tuszować swoją niewiedzę(?) wkładając w usta bohatera tekst typu "to nic, że Wigilia słowiańska, ale nam z mamą to odpowiada, ojcu nie" Poza tym, jak mi wydaje, Anglosasi nie obchodzą Wigilii, świętować zaczynają w pierwszy dzień świąt. Dodam jeszcze, że bohaterowie są na wskroś angielscy, bez oszałamiającego wykształcenia. NIE POLECAM

Catharine Eddowes | 2011-06-28

Ogółem książka świetna, jedna z lepszych, jaką do tej pory czytałam. Niestety, nie mogę przyznać pięciu gwiazdek, ponieważ mam dwie uwagi: momentami robiło się po prostu za słodko (jeśli chodzi o fragmenty z Malwą, "Wielką Miłością" głównego bohatera); zakończenie - porównując z resztą książki, napisanej bardzo szczegółowo, dokładnie, ostatnie dwa rozdziały (moim zdaniem oczywiście) napisane są zbyt powierzchownie.

Siostra_Kopciuszka | 2016-12-03
Przeczytana: 26 listopada 2016

Uwiodła mnie okładka , cóż za szkic , jaka wspaniała kreska i jaka dbałość o szczegóły , nie mogłam się na nią w księgarni napatrzeć , każda zmarszczka każde załamanie na twarzy oddane perfekcyjnie , a ja bardzo lubię takie czarno białe grafiki . Do tego opis i inne szkice w środku książki przekonały mnie całkowicie do jej zakupu . Tomiszcze opasłe , bo aż ponad 700 stron , ale uznałam że warte i swojej ceny i czasu poświęconego na przeczytanie . Tym bardziej że materiały i zdjęcia sugerowały swoją autentyczność zapowiedzią że pochodzą z policyjnych kartotek . No więc moja silna wola by nie kupować nic nowego dopóki nie przeczytam tego co już mam w domu , legła całkowicie pokonana i zwyciężona , a nowy nabytek w postaci pozycji o tytule '' Woodward '' powędrował ze mną do domu . Od razu zabrałam się za czytanie , tak mnie kusiła ta głowa na okładce . Początek bardzo ciekawy i zajmujący , historia Maxa i jego życie z bezdusznym jak się wydawało ojcem który nadużywa alkoholu i...

Hantom | 2012-02-18
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Siegajac po ta ksiazke spodziewalam sie czegos bardzo intrygujacego i faktycznie mrozacego krew w zylach. Tymczasem jest to calkiem sprawnie skonstruowana, ale raczej niczym niezaskakujaca powiesc.

Isdes | 2011-03-05

Intrygujący problem został przedstawiony, jednak materiały udostępnione w książce nie zostały skupione na tym, czym mi najbardziej zależało: śledztwie, próbie wytłumaczenia.
Przyznam, że ominęłam kawałek książki ponieważ zwyczajnie mnie nudziła. Nie polecam, jeżeli ktoś szuka próby wytłumaczenia zjawiska a nie opowieści fantasy.

Mateusz | 2014-10-12
Przeczytana: 12 października 2014

Historia ciekawa ale za bardzo rozwleczona i język momentami mnie irytował, w połowie miałem ochotę rzucić o ścianę... pod koniec nabiera tempa. Nie zastanawiam się czy historia prawdziwa czy nie bo nie o to w tym chodzi. Czy możliwa? jasne wszak każdy z nas podróżnikiem jest...

czteryporyrokuija | 2013-05-04

najgorszy niewypał jaki kupiłam! strata nie tylko kasy ale przede wszystkim czasu!

Monika | 2012-02-13
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cudowna podróż dla mojej wyobraźni. Do ostatniej strony jedna z moich ulubionych.