Najlepsze, co może się przydarzyć rogalikowi

Seria: Złota Seria
Wydawnictwo: Amber

Trzydziestopięcioletni Pablo, cynik, utracjusz i obibok, żyje byle jak, byle gdzie i za byle co. Jego ulubione zajęcia to jedzenie, picie, palenie trawki, filozoficzne dyskusje przez Internet, od czasu do czasu akcik seksualny bez zbędnych zobowiązań. Jest czarną owcą w rodzinie, w przeciwieństwie do Sebastiana, który pewnego dnia znika. a społeczny pasożyt ma odnaleźć brata... Tak zaczyna się wędrówka przez podejrzane lokale, zakamufklowane ekskluzywne domu publiczne, po tajemnicze lochy, gdzie więziony jest Sebastian. Pablo może go uwolnić, ale musi przystać na układ, na który nikt inny nie odważyłby się zgodzić...

Nimmo | 2013-10-31
Przeczytana: 30 października 2013

Oj, słabiutkie to to, słabiutkie.
Ani to kryminał, ani sensacja ani nawet "przygodówka". Najbliżej książce P.Tusseta do pamiętnika, choć tak naprawdę najbardziej pasuje określenie "czytadło". Akcja toczy się niespiesznie; bohater tu coś wypije, tam coś wciągnie lub wypali, a jeszcze gdzie indziej kogoś bzyknie; a gdy już akcja zaczyna się rozkręcać nie wiedzieć dlaczego autor przechodzi z czasu teraźniejszego na czas przeszły, dając jasno do zrozumienia jak zakończy się ta historia.

Chwytliwy tytuł i "posypanie czoła popiołem" przez autora w ostatnim zdaniu ("Tak czy inaczej wiadomo, że mam kiepską głowę do skomplikowanych fabuł") to trochę za mało by z czystym sumieniem polecić książkę P.Tusseta innym czytelnikom.

Czwarta gwiazdka za zdiagnozowanie przypadłości która trapi mnie od lat i nadanie jej konkretnej nazwy - hipochondria wewnątrzżebrowa :)

MagdaMirabelles | 2015-03-16

Czytanie tej książki sprawiło mi dużo przyjemności i pomimo, że było to kilka lat temu, nadal ją wspominam. Fabuła jest trochę jak główny bohater- rozlazła, leniwa i piekielnie ironiczna. Mam wrażenie, że autor ma dość anarchistyczne podejście do tradycyjnego sposobu opowiadania historii. Ale ponieważ opowiedziana jest ona przez bohatera, którego polubiłam od pierwszego posmarowania rogalika masłem, zupełnie mi ten brak struktury nie przeszkadzał. Dobra, krwista i bardzo zmysłowa książka.

kinga | 2011-09-09
Przeczytana: 09 września 2011

" - Bo ty nikogo tak naprawdę nie kochasz.
- Możliwe. Tyle mnie kosztowało pokochać samego siebie, że nie mam ochoty męczyć się jeszcze dla kogoś innego.
- No i to jest twój problem."

Książka Tusseta jest zupełnie nie dla mnie. Oprócz (czasem przesadnej) ironii nie znalazłam w niej nic, co by mnie porwało, przyciągnęło, sprawiło, żebym nie żałowała czasu na jej przeczytanie.

Przeczytałam tytuł i byłam pod wrażeniem, pomyślałam, że może być nieźle. Przeczytałam pierwsze zdanie:

"Najlepsze, co może się przydarzyć rogalikowi to posmarowanie masłem"

Uśmiechnęłam się, rozsiadłam i zaczęłam czytać. I niestety, z każdym kolejnym zdaniem mój uśmiech stawał się coraz mniejszy, czasem odzyskiwał swój normalny kształt, ale to nie trwało długo - suma sumarum mój uśmiech przerodził się w niemowlęcą "podkówkę".

Pablo, bohater powieści - facet w wieku tatusiowatym, traktuje siebie jako ofiarę, czarną owcę. Leniwy do granic, egoistyczny, wygodny, sens jego życia opiera się na...

księżniczka Konsuela | 2012-06-10
Przeczytana: 10 maja 2012

Książka przeczytana w pociągu relacji Wrocław - Warszawa (6h 10min - wg. PKP). Wciągnęła mnie momentalnie. Uliczne słownictwo i szczegółowo opisane sceny z życia 'cynika, utracjusza i obiboka' mogą szokować - zwłaszcza tych czytelników, którzy od literatury oczekują czegoś więcej, jakichś wzlotów czy czegoś w tym rodzaju. W pewnych momentach zerkałam ukradkiem na ludzi z przedziału - czy nikt się nie domyśla o czym właśnie czytam, bo przyznam, że byłam lekko zawstydzona. No i to co najlepsze/najgorsze w każdej wciągającej książce: ostatnie zdanie każdego rozdziału jest diabelnie intrygujące. Polecam nie tylko do pociągu.

nellanna | 2010-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Przewrotna, chwilami bardzo zabawna, oryginalna, jak jej bohater, którego WARTO poznać. Polecam!

| 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

W sumie podobała mi sie ta książka,ale znacznie bardziej zakończenie niz początek... Momentami przeskakiwałam co drugą stronę, ale dobre momenty też są.

Dagmara | 2011-10-17
Przeczytana: 10 października 2011

Zaskakująca książka. Nie zapowiada zupełnie tego, co znajdziemy na końcu. I bohater taki...niepospolity. I Barcelona, ehh...

| 2012-01-07

Jedna z lepszych książek. Bardzo pozytywnie zaskakuje

marpil | 2011-01-05
Przeczytana: styczeń 2010