Gilgamesz

Wydawnictwo: Baobab
Gilgamesh
83-89642-82-4
Kasia

Gilgamesz Joan London to nie ponowne opowiedzenie starożytnej historii, to próba odnalezienia jej współczesnych odniesień. Akcja powieści rozpoczyna się w podlondyńskim szpitalu i natychmiast przenosi się do Australii. Edith, główna bohaterka, podróżując przez Londyn, Stambuł, Batum, Tyfilis, Erewan, Tabriz, Aleppo i Aleksandrię tropi swoje przeznaczenie. Gilgamesz to wspaniała i oszczędn, a...

Gilgamesz to wspaniała i oszczędn, a zarazem poruszająca opowieść o spotkaniach i ucieczkach, przyjaźni i miłości, stracie i akceptacji.

MartaZacharjsiewicz | 2016-08-22
Noctua Nivea | 2016-04-19