Okładka książki Osobowość ćmy

Wydawnictwo Literackie
romans
typ
papier
6.54 (1580 ocen i 120 opinii)

Opis książki

Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Nibya Bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają zanim po omacku, dojdą do najoczywistszej prawdy: w życiu liczy się tylko miłość i tylko ona pozwala dokonywać właściwych wyborów. Wszystko inne zawodzi. O czym przekonywałam Czytelników zawsze Katarzyna Grochola W nowej edycji wzruszającą,...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Książkowo | 2011-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2011

W książce poznajemy losy grupy przyjaciół, którzy na różne sposoby próbują poukładać własne życie. Teoretycznie znają się oni bardzo dobrze, a mimo to wciąż błąkają się w labiryncie domysłów i niedomówień, które najczęściej nie są prawdziwe. Jeśli macie ochotę na napisaną w bardzo ciepły i empatyczny sposób opowieść o zawiłościach losu, sile przyjaźni i odkrywaniu siebie ta pozycja na pewno Was nie zawiedzie.

Anna | 2012-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2012

Podobała mi się ta opowieść, ukazująca niesnaski i nieporozumienia z pozornie ważnych powodów, które przyćmiewają prawdziwe uczucie.
Pełna pozytywnych emocji jest postać Julii, która po wielu niepowodzeniach, zupełnie przypadkowo i nieoczekiwanie, odnajduje prawdziwą miłość i szczęście. Oczywiście najbardziej intrygującą postacią jest Buba, która mimo młodego wieku, prezentuje niezwykłą dojrzałość emocjonalną. Jest nicią, która ratuje to, co jest już niemal pogrzebane. No i oczywiście nie brakuje nurtującego nas pytania : kto jest poważnie chory na raka i ociera się o śmierć?
Polecam

Monika | 2010-10-23
Przeczytana: 23 października 2010

...zachwyciła mnie ta opowieść...

Patrycja | 2014-05-19
Przeczytana: 12 marca 2012

Bardzo dobra, emocjonująca książka. Jej bohaterką jest młoda dziewczyna Buba, chora na raka. Historia przedstawia perypetie jej skomplikowanego życia, walkę z chorobą i to co dzieje się w psychice człowieka doświadczonego chorobą. Dzięki tej książce dowiadujemy się jak ważne jest posiadanie przyjaciół, ich miłość i wsparcie i jak bardzo źle jest samotnym ludziom. Polecam serdecznie ludziom, którzy lubią historie o życiu, nie tylko z tej przyjemnej strony lecz również z tej drugiej...

Ewa | 2010-12-17
Przeczytana: grudzień 2010

Niektórzy autorzy mają styl tak charakterystyczny, że już po kilku pierwszych stronach wie się, z kim ma mamy do czynienia, nawet jeśli nie udało się wcześniej rzucić okiem na okładkę. Do takich pisarzy należy właśnie Katarzyna Grochola. Obojętnie o czym opowiada - czy o koszmarze kobiety, nad którą ktoś znęca się psychicznie i fizycznie, jak miało to miejsce w "Trzepocie skrzydeł", czy też poprzez zabawną postać Judyty dzieli się z nami przemyśleniami kobiety po czterdziestce - z każdej strony wydziera coś, co możemy nazwać jakąś specyfiką wyrażania myśli. Do jednych może trafiać to mniej, do innych bardziej - niezależnie od tego, pozostaje to wyróżnikiem tej pisarki.

Tak jest i w przypadku tej powieści.Ośmioro ludzi, osiem osobowości,osiem różnych światów - i przyjaźń, zdolna przezwyciężyć wszelkie trudności. Książkę polecam nie tylko wielbicielom Grocholi, a każdemu z nas - bo uczy , że trzeba rozmawiać, bo porusza,bo skłania do pewnych głębszych przemyśleń. Bo na pewno uwrażliwia...

Redcherry | 2013-12-31

Lekka i przyjemna. Momentami zabawna. Postacie takie sobie, ale ogólnie ksiązka dobra.

Madi | 2013-06-14
Przeczytana: 22 lutego 2013

Na początku wydaje się dość chaotycznie napisana-przeskakuje się z jednej osoby na drugą(8 przyjaciół),ale potem powoli powieść wciąga i poznajemy lepiej te osoby.
Książka jest lekko napisana,trochę z humorem_jak to u Grocholi-zwykłe problemy małżeńskie, aż tu nagle choroba nowotworowa u jednej z przyjaciół.
Podoba mi się styl pisania Pani Grocholi.

Alicja | 2010-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2010

Dość przewidywalna, lekka, przyjemna lektura. Nie należało się spodziewać nic ponad romansu, związków i miłości pomiędzy ósemką przyjaciół. Nawet 'intrygi', tajemnice i niedomówienia dały się wychwycić, ale żadna z postaci nie zachwyciła. Chyba spodziewałam się czegoś więcej po autorce.

dilbi | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Na początku nieco irytował mnie sposób, w jaki ta książka została napisana. Ale jak już się przyzwyczaiłam okazało się, że nawet to wszystko jest niezłe :)
Fajna książka o życiu, przyjaźni, miłości, cierpliwości, jak zwykle pisana lekko i przyjemnie.

ZaczytanaMarzycielka | 2012-06-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Miłość – wielka rzecz!

Katarzyna Grochola jest autorką wielu książek. Dobrych książek. Na podstawie „Nigdy w życiu!” nakręcono film, który zyskał ogromną sławę. Bo któż o nim nie słyszał? „Zielone drzwi” są książką o życiu samej autorki. Pozostałe tytuły poruszają nasze serca niezwykłą fabułą, zazwyczaj zmierzającą ku uświadomieniu czytelnikowi, że miłość ma sens w życiu. Grochola w swoich publikacjach porusza tematy niezwykle nam bliskie, dużo w jej książkach zdrady, zapowiadającej zazwyczaj kompletne zawalenie się świata głównej bohaterki. W końcu jednak czytamy z łezką w oku, jak opowieść kończy się – mniej lub bardziej satysfakcjonującym – happy Endem. Głównym motywem jej twórczości jest miłość, która najpiękniej została przedstawiona w „Osobowości ćmy”, wydanej w 2005 roku.

Gdy ktoś powie słowo "miłość", od razu większości z nas skojarzy się to z parą kochających się ludzi, być może trzymających się za ręce. Miłość jednakże nie jest tylko relacją kobieta-mężczyzna. Istnieją różn...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto