Podanie o miłość i inne opowiadania

Seria: Kolekcja Katarzyny Grocholi
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura polska, opowiadania
Ag2S

Kolekcjonerskie wydanie książek najpopularniejszej współczesnej pisarki, która zmieniła oblicze polskiej literatury i podbiła serca czytelników. Ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy! Miłość. Zwyczajna i wyczekiwana, niedoskonała i zaskakująca i ponad wszystko niezbędna. W trzecim tomie kolekcji znalazły się opowieści o wielu obliczach miłości, splecione z drobiazgów, ulotnych chwil,...

W trzecim tomie kolekcji znalazły się opowieści o wielu obliczach miłości, splecione z drobiazgów, ulotnych chwil, fragmentów losu. Miniaturowe fotografie, na których doskonale widać potęgę uczuć i skomplikowane życiorysy bohaterów. Katarzyna Grochola z wielkim wyczuciem i wrażliwością opowiada o tym, jak łatwo miłość można zabić, stracić, nie dostrzec w porę. Pokazuje jak wiele może mieć ona różnych odcieni i pomaga nam dostrzec ją tam, gdzie nigdy byśmy nie szukali.
W kolejnych tomach znajdą się równie głośne i lubiane tytuły: Związki i rozwiązki miłosne, Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie, Przegryźć dżdżownicę, Houston, mamy problem, Kryształowy Anioł, Trzepot skrzydeł, Zielone drzwi, Osobowość ćmy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

GoGa | 2019-08-30
Przeczytana: 06 września 2019

smutna

Nesscafe | 2018-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 17 grudnia 2018

To moja pierwsza styczność z autorką i chwilowo jestem zawiedziona. Bardzo lubię zbiory opowiadań, zostawiają niedosyt i zawsze chcę więcej, autor może przelać swoje pomysły bez zbędnych niszczących często szczegółów czy dalszej akcji. Jednak w tym przypadku mam wrażenie jakby te historie nie były oryginalne i jakbym skądś już je znała. Styl napisania raził mnie bardzo w oczy. Wyczekiwałam tylko aż skończę. Przeczytałam inne komentarze głoszące, że zbiór opowiadań jest słabszą stroną pani Grocholi, dlatego jeszcze kiedyś spróbuję przeczytać coś jej autorstwa.

madelain_mp | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Podanie o miłość. Rzadko zdarza się ze tytuł książki oddaje całkowicie ducha powieści. Zestaw 10 opowiadań – głębokich wyznań, szczerych historii i prawdy. Książka od pierwszych stron wydaje się być erotycznym preludium wnętrza bohatera, obnażając go ze wszystkiego, a jednak czuć w tym wszystkim sekret i tajemnicę. Jak można kochać? Jakie są wymiary miłości? Gdzie można ją znaleźć lub odkryć?
Wymiaru miłości nie zbadamy, każdy z nas poznaje ją inaczej. Każdy z nas jej szuka i po części znajduje w najmniej niespodzianym momencie. Wszystkie te historie dotyczą nas. Stąd też każda z powieści autorki jest tak bliska naszej szarej rzeczywistości. Polecam…

zenibyolga | 2018-08-02
Przeczytana: lipiec 2018

nie skończyłam

Wojciech Gołębiewski | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

To już szósta pozycja Grocholi oceniana przeze mnie, więc wypada zestawić według dat wydania:
„Przegryźć dżdżownicę” (1997) - 3 gwiazdki
„Upoważnienie do szczęścia” (2003) - 7 gwiazdek
„Trzepot skrzydeł” (2008) - 5
„Zielone drzwi” (2010) - 9
„Houston, mamy problem” (2012) - 10

Ta jest z 2001, co nie najlepiej wróży. Na LC 5,93 (1397 ocen i 78 opinii), lecz duża część autorów opinii oznajmia, że w ogóle nie lubi opowiadań, więc trudno je brać za miarodajne.

Dziesięć opowiadań, łącznie 190 stron, poszczególne od 8 do 77. Przy takim różnicowaniu długości bezsensowne wydaje mnie się omawianie pojedynczych.. Ale po czterech opowiadaniach, w tym tytułowym, zdecydowałem się ujawnić, że jestem mile zaskoczony, bo Grochola o tzw miłości mówi mądrze i czule. Niestety dalsze są słabsze i tematyka bardzo różna. W ostatnim, ...

liaguszka | 2017-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Czytałam lepsze pozycje tej autorki.

Tiger | 2016-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 października 2016

Te opowiadania mnie zaskoczyły. Podczas czytania miałam bardzo mieszane uczucia. Trzy z nich bardzo się wyróżniały. Pierwsze o kobiecie i jej kocie, które idealnie opisywało realia patologii. Kolejne, które naprawdę mi się spodobało było dedykowane Agacie Ch. Krótkie, ale wspaniałe. Intryga na bardzo wysokim poziomie. No i ostatnie opowiadanie. Nie potrafiłam go zrozumieć, ale ostatnia strona sprawiła, że zakręciła mi się łza w oku.
Warto odkryć pióro Grocholi od tej strony, aczkolwiek wrócę do powieści, bo czuję niedosyt.

Karolina | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Cudowne, chwilami tajemnicze i przewrotne opowiadania. Czyta się szybko, z przyjemnością, mokrymi oczami. Daję do myślenia, nie ocenia, wzrusza. Grochola to cudowna pisarka.

izabela81 | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

W tej książce pani Grochola jest nostalgiczna, refleksyjna, subtelna, bowiem skupia się na człowieku, z jego wszystkimi wadami i ułomnościami. Książka jest zbiorem dziesięciu króciutkich opowiadań. Nawet nie spodziewałam się, że tak wiele można zawrzeć i przekazać na tak niewielu stronach. Opowiadania te są o miłości i różnych jej obliczach. Nie ma przy tym tu sztucznego patosu. Pani Kasiu, wzruszyła mnie Pani!

"Na umierającą miłość nie ma lekarstwa. Można tylko odejść. Próbować zapomnieć. Nie żyć złudzeniami. Przestać się oszukiwać. Wstawać rano, jeść samotnie śniadanie. Pracować. Nie myśleć o głupstwach. Nie czekać."

robaczeeek | 2016-03-31
Przeczytana: 26 marca 2016

Popieram już wcześniej napisaną opinię iż nie jest to ta 'lekka' Grochola jak w trylogii o Judycie czy 'Osobowość ćmy'. Jednak książka wciąga i ja ją przeczytałam praktycznie jednym tchem. Historie w niej opisane wydają się jakby z życia wzięte. Jednak najbardziej przypadły mi do gustu dwa ostatnie opowiadania 'Miłość i morderstwo' Dedykowanie A. Christie oraz 'Pozwól mi odejść'. Jednak ja osobiście polecam bo nie chodzi o to aby czytać tylko 'lekkie' książki ale takie z istotnymi problemami również. Osobiście polecam!