Anything You Can Do

Okładka książki Anything You Can Do R.S. Grey
Okładka książki Anything You Can Do
R.S. Grey Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
Anything You Can Do
CreateSpace Independent Publishing Platform
2017-02-02
2017-02-02
1542402085

NIENAWIŚĆ I MIŁOŚĆ DZIELI BARDZO CIENKA GRANICA...

Daisy i Lucas znają się praktycznie od chwili narodzin - mieszkają obok siebie, a ich mamy wychowywały ich razem. Tyle że ta znajomość nie przerodziła się w wieloletnią przyjaźń, jak można by się spodziewać, wręcz przeciwnie. Stali się swoimi wrogami i rywalizowali we wszystkim w czym się dało, a wszyscy dookoła wiedzieli, jak się nienawidzą.
Teraz, po skończeniu studiów i po jedenastu latach nie widzenia siebie nawzajem, oboje wracają do rodzinnego miasteczka, by przejąć lekarską praktykę. Wydaje się, że podejmują wojnę między sobą tam, gdzie skończyła się w liceum, z drobną tylko różnicą - tym razem jest między nimi coś więcej niż rywalizacja i niechęć...
Napięcie seksualne.

Aż mi wstyd, że dopiero teraz to przeczytałam, prawie dwa miesiące po premierze. Chyba zapomniałam, jak bardzo lubię styl Rachel. I zdecydowanie się nie zawiodłam. Lekka, zabawna opowieść z motywem od wrogów do kochanków. Jeśli komuś szczególnie podobała się jej inna książka, :The Allure of Dean Harper", to ta również trafi w gust. ;) Mogłabym wskazać kilka podobieństw między nimi, choć nie wszystko oczywiście było takie samo.
Podoba mi się też to, że oboje są lekarzami, bo chyba jeszcze nie czytałam takiego romansu w środowisku medycznym. I świetnie się przy tym bawiłam! Rozbawiło mnie to, jak oboje zachowywali się jak nastolatki z tym swoim dogryzaniem sobie, chociaż mieli prawie po trzydzieści lat. A najlepszą sceną była całodobowa kwarantanna, no śmiałam się na głos. :D No uwielbiam poczucie humoru autorki.
Z kilkoma ostatnimi nowymi książkami pisze też odważniejsze sceny seksu, bo wcześniej było to bardziej subtelne, a teraz jest bardziej dosłownie opisane, ale nadal jest to idealnie wplecione w historię.
I uwielbiałam Lucasa, choć mam wrażenie, że trochę go za mało. Pewnie dlatego, że oprócz kilku krótkich fragmentów, większa część książki była z perspektywy Daisy. Więc nie było za bardzo okazji by poznać jego myśli w różnych sytuacjach, a szkoda. ;)
Mogłabym się przyczepić jedynie też do tego, że było mi po prostu za krótko, chciałabym więcej rozdziałów, jakiegoś dalszego ciągu, trochę bardziej rozwiniętego epilogu. Może książka o siostrze Lucasa, Madeleine? Przeczytałabym od tej autorki wszystko. ;) polecam, jeśli lubicie styl i poczucie humoru tej autorki.

EDIT 16.04.17 - Rachel napisała na swoim Instagramie, że pracuje nad częścią Madeleine i Adama i ta pojawi się 1 czerwca. Czyta mi w myślach. :D

NIENAWIŚĆ I MIŁOŚĆ DZIELI BARDZO CIENKA GRANICA...

Główna bohaterka jest tak zdziecinniała i niedojrzała, że trudno uwierzyć, że ma być prawie trzydziestoletnią lekarką.

• Po angielsku
  • 2017