Agent dołu. Czarci pomiot.

Cykl: Agent dołu (tom 3)
polska fantastyka, anioł, diabeł

Zebrane razem "Agent dołu" 1983r + opowiadania: "Diabelska dogrywka" (1996r. 17 stron), "Agent Góry" (2005r. 23 strony) oraz "Czarci pomiot" (2008r 41 stron) Agent Dołu powraca. Tym razem jako Agent Góry, osobnik w pełni zreedukowany i wyegzorcyzmowany. I jak każdy neofita niebezpiecznie nadgorliwy, bez skrupułów gotów ujawnić, kto tam, na Górze, jest Tajnym Współpracownikiem nr 0001.

Szatańskie ścieżki są pokrętne, a od czasu, kiedy Dół podpisał konwencję o przestrzeganiu praw człowieka, Zły może nachodzić i wodzić ludzi na pokuszenie tylko na Ziemi. Meff Fawson odkupił wprawdzie swoje grzechy, ale pozostawił syna, Matta, który dowie się kiedyś, że pochodzi w prostej linii od Księcia Ciemności i też nazywa się Meff. Meff XIV, gwoli ścisłości.

Jaką rolę ma do odegrania najmłodszy z rodu i czy uda mu się wywikłać z szatańskiej sieci? CZARCI POMIOT odpowie na to pytanie.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

annneczka | 2015-11-15
Przeczytana: 09 listopada 2015

Uśmiałam się, co tu więcej mówić, trochę thriller, trochę komedia, chwilami czarna, do poduszki można przeczytać. Samo przywitanie "sześć razy sześć..." mnie rozbawia. "Biali a raczej Niebiescy". Tyle było pojedynczych świetnych cytatów, że nie było kiedy ich pisać. Polecam :)

Co tu dużo pisać, moim zdaniem książka obowiązkowa dla miłośników powieści dotyczących aniołów, demonów czy "Czarcich Pomiotów" ;)
Wciągająca fabuła, haaa i zaskakująca końcówka ostatniej dopisanej części Agenta Dołu. Polecam!

Magnat | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Takie sobie....D....nie urywa.Czarci pomiiot to juz tak jakby ostatnim tchnieniem pisany...Sä lepsze ksiäzki Pana Wolskiego

rasilio | 2016-09-20

Agent dołu świetny. Kolejne części coraz słabsze i coraz cięższe.

zieloniutki | 2016-09-03
fuks2001 | 2016-05-08