60 minut na godzinę

Okładka książki 60 minut na godzinę Maria Czubaszek, Jacek Fedorowicz, Jan Kaczmarek, Andrzej Waligórski, Marcin Wolski, Andrzej Zaorski
Okładka książki 60 minut na godzinę
Maria CzubaszekJacek Fedorowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji satyra
satyra
Wydawnictwa Radia i Telewizji
1978-01-01
1978-01-01
humor satyra

Wychowałem się na słuchowiskach Radiowej Trójki. Co prawda nie tych "oryginalnych", ale w "Powtórce z Rozrywki", niemniej pochłaniały mnie w dzieciństwie bardziej niż telewizja.
"60 minut na godzinę" to wybór 35 słuchowisk przerobionych na bardziej literacką wersję (po raz pierwszy dało się po ludzku czytać Kolegę Kierownika Fedorowicza!) i trzy minipowieści, z których "Matriarchat" Wolskiego świetny! Słuchowiska - jedne lepsze, inne gorsze; "Rycerze" Waligórskiego nie bawili mnie nigdy, więc nie zachwycili i teraz. Czubaszek i Zaorski jak zwykle wspaniali.
Ogólnie to był zabawny, sentymentalny powrót do przeszłości.

Na takim humorze się wychowałam. Pamiętam czasy, gdy biegłam ze szkoły do domu, by dopaść radiowej trójki ;) To se ne vrati.....

Słuchałem tych audycji z kaset rodziców. I chętnie wracam też do książkowej wersji. Dowcipnej, błyskotliwej, uroczo staroświeckiej.

Ulubina audycja do ktorej zawsze wracam z rozrzewnieniem. Polecam kazdemu, choc mlodsze pokolenie moze tego nie zrozumiec.

Super humor PRL' owskich żartownisi. "Powtórka z rozrywki" stała się częścią mojego charakteru i cynicznego podejścia do rzeczywistości. Za co jestem wdzięczny, gdyż prawdopodobnie bez tego już bym oszalał.

Miałem to szczęście, że żyłem w tych czasach, gdy Polskie Radio mówiło po polsku (a nie popolskiego) i miało coś do powiedzenia. "60 minut..." to właściwie, antologia stanowiąca dziś wspomnienie o zapomnianym, cyklicznym programie. Młodszemu pokoleniu zalecam zapoznanie się z tą publikacją, chociaż wątpię, żeby gdzieś się zachowała w całości, gdyż do książki była jeszcze kaseta z nagraniami.

Przypomniała mi dawne dzieje, kiedy dużą cześć naszego życia wypełniało słuchanie radia.

Najpiękniejszy almanach perełek z magazynu "nieznośnego" zespołu kabareciarzy Trójki. Uwielbialiśmy rodzinnie czytać i słuchać felietonów, monologów i skeczy autorów Magazynu, a teraz chętnie owe słuchowiska, dzisiaj to chyba audiobook'i przypomnę sobie w formie pisanej: starej, dobrej książki. Szkoda, że wypożyczona przepadła mi kiedyś bez wieści. Pozdrawiam wszystkich biorących udział w tamtym projekcie-MAJSTERSZTYK!!!

Absolutnie kultowe

Absolutnie kultowe