humor, satyra
satyra
Camillos

Drogi Czytelniku! Jeżeli byłeś przypadkiem jednym ze stałych słuchaczy naszej audycji - Magazynu "60 minut na godzinę", emitowanego od roku 1974 w Programie III Polskiego Radia - możesz darować sobie tę przedmowę, czy, jak kto woli, wstęp albo nawet introdukcję, ponieważ i tak nie dowiesz się niczego nowego. Zostaniesz co najwyżej uprzedzony, że niniejsza książka nie jest dosłownym...

Drogi Czytelniku!
Jeżeli byłeś przypadkiem jednym ze stałych słuchaczy naszej audycji - Magazynu "60 minut na godzinę", emitowanego od roku 1974 w Programie III Polskiego Radia - możesz darować sobie tę przedmowę, czy, jak kto woli, wstęp albo nawet introdukcję, ponieważ i tak nie dowiesz się niczego nowego. Zostaniesz co najwyżej uprzedzony, że niniejsza książka nie jest dosłownym przeniesieniem radiowych pozycji; aby sprostać wymaganiom słowa drukowanego, zostały one przekształcone: słuchowiska w powieści, a monologi - w opowiadania.

źródło opisu: Wydawnictwa Radia i Telewizji

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beata | 2018-03-27
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu....

Na takim humorze się wychowałam. Pamiętam czasy, gdy biegłam ze szkoły do domu, by dopaść radiowej trójki ;) To se ne vrati.....

yohn | 2017-03-25

Słuchałem tych audycji z kaset rodziców. I chętnie wracam też do książkowej wersji. Dowcipnej, błyskotliwej, uroczo staroświeckiej.

Dariusz Latawiec | 2016-09-01
Przeczytana: 1989 rok

Ulubina audycja do ktorej zawsze wracam z rozrzewnieniem. Polecam kazdemu, choc mlodsze pokolenie moze tego nie zrozumiec.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1985 rok

Super humor PRL' owskich żartownisi. "Powtórka z rozrywki" stała się częścią mojego charakteru i cynicznego podejścia do rzeczywistości. Za co jestem wdzięczny, gdyż prawdopodobnie bez tego już bym oszalał.

Maxim212 | 2013-05-31
Przeczytana: 1980 rok

Miałem to szczęście, że żyłem w tych czasach, gdy Polskie Radio mówiło po polsku (a nie popolskiego) i miało coś do powiedzenia. "60 minut..." to właściwie, antologia stanowiąca dziś wspomnienie o zapomnianym, cyklicznym programie. Młodszemu pokoleniu zalecam zapoznanie się z tą publikacją, chociaż wątpię, żeby gdzieś się zachowała w całości, gdyż do książki była jeszcze kaseta z nagraniami.

Grażyna | 2013-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 marca 2013

Przypomniała mi dawne dzieje, kiedy dużą cześć naszego życia wypełniało słuchanie radia.

Joiner | 2012-10-04
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Najpiękniejszy almanach perełek z magazynu "nieznośnego" zespołu kabareciarzy Trójki. Uwielbialiśmy rodzinnie czytać i słuchać felietonów, monologów i skeczy autorów Magazynu, a teraz chętnie owe słuchowiska, dzisiaj to chyba audiobook'i przypomnę sobie w formie pisanej: starej, dobrej książki. Szkoda, że wypożyczona przepadła mi kiedyś bez wieści. Pozdrawiam wszystkich biorących udział w tamtym projekcie-MAJSTERSZTYK!!!

Sacha | 2012-08-07

Absolutnie kultowe