Kultowy zbiór opowiadań Lewandowskiego. Opowiadanie tytułowe zdobyło nagrody im. J.A. Zajdla i Sfinks, natomiast "Pacykarz" i "Półmisek" zostały nominowane do nagrody im. J.A. Zajdla.

Jola | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Przeczytałam tylko Notekę, ale jestem jakby rozczarowana. Jedyne, co mi się spodobało, to to, że Polacy rozgromili Amerykanów przy pomocy wymyślonej teorii jakiegoś tam dziennikarzyny piszącego do najbardziej brukowego brukowca. Nie widzę w tym opowiadaniu mistrzostwa Zajdla, ani błyskotliwości Lema. Może kiedyś uda mi się przeczytać całość i zmienię zdanie, nie wiem.

Lenka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Od niedawna mam czytanik e-booków i kilkanascie ksiazek wgrał mi tam kolega i byłam przekonana, że jest to cała książka, jednakże było to tylko jedno opowidanie o tytule Noteka 2015, a z tego co czytałam w sieci to jest to zbiór opowiadań, więc uznałam, że przeczytałam tylko fragment książki, a czy siegnę po całość? tego nie wiem jeszcze

Krzysiek Chojnacki | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 października 2011

Książka co najmniej ciekawa.

Przyjdzie nam zapoznać się z losami redaktora Obleśnych Nowinek, który jest przy okazji człowiekiem ponadprzeciętnej inteligencji (fakt, że ktoś taki pracuje dla brukowca, nawet jakoś nie kłuje w oczy). Pomiędzy wymyślaniem najprzeróżniejszych artykułów, Tomaszewskiego spotykają przygody, w które nie uwierzyliby nawet czytelnicy brukowców.

Daruję sobie opisywanie co, kiedy i jak - nie będę musiał ukrywać opinii jako spojlera.

Książkę najchętniej oceniłbym na 4,5/5. Bardzo dobry warsztat Lewandowskiego; postać wzbudzająca sympatię no i refleksje... Otóż autor, (ciekawym, czy zostanę ukamieniowany) podobnie jak Lem, pod przykrywką fantastycznych przygód, przemyca wiele ciekawych przemyśleń na temat świata w którym żyjemy i w którym żyć nam niedługo przyjdzie. Do tego dochodzi zainteresowanie metafizyką, widoczne w wielu miejscach - dla mnie nowość i muszę przyznać, że ta nowość mi się podobała.

Niestety pod koniec miałem wrażenie, że tematy robią się...

Sebastian Świątek | 2012-07-08

przeczytałem tylko notekę - za to autor otrzymuje maksa. reszta, ciągle przede mną.

VirgoCe | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Bardzo nierówny zbiór. W zasadzie im dalej tym gorzej, a ostatnie opowiadanie, mające być satyrą na wejście Polski do UE jest tak bardzo nieśmieszne, że z trudem przyszło mi doczytać je do końca.
Autorowi wyobraźni odmówić nie można, gorzej niestety z lekkością pióra.

Maryla | 2014-10-23

Konrad T. Lewandowski w najlepszej formie. Noteka rewelacja!!!

Qba67 | 2012-05-19

Wyrąbiste, pełne pomysłów, humoru, wyróżnia się na tle...

zieloniutki | 2016-09-03
Anna Świątkowska | 2016-08-30