Okładka książki Noteka 2015

Noteka 2015

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Odmienne stany fantastyki / Tomaszewski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Fantasmagoricon
83-86758-78-3
typ
papier
7,37 (63 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Kultowy zbiór opowiadań Lewandowskiego. Opowiadanie tytułowe zdobyło nagrody im. J.A. Zajdla i Sfinks, natomiast "Pacykarz" i "Półmisek" zostały nominowane do nagrody im. J.A. Zajdla.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Krzysiek | 2011-10-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 października 2011

Książka co najmniej ciekawa.

Przyjdzie nam zapoznać się z losami redaktora Obleśnych Nowinek, który jest przy okazji człowiekiem ponadprzeciętnej inteligencji (fakt, że ktoś taki pracuje dla brukowca, nawet jakoś nie kłuje w oczy). Pomiędzy wymyślaniem najprzeróżniejszych artykułów, Tomaszewskiego spotykają przygody, w które nie uwierzyliby nawet czytelnicy brukowców.

Daruję sobie opisywanie co, kiedy i jak - nie będę musiał ukrywać opinii jako spojlera.

Książkę najchętniej oceniłbym na 4,5/5. Bardzo dobry warsztat Lewandowskiego; postać wzbudzająca sympatię no i refleksje... Otóż autor, (ciekawym, czy zostanę ukamieniowany) podobnie jak Lem, pod przykrywką fantastycznych przygód, przemyca wiele ciekawych przemyśleń na temat świata w którym żyjemy i w którym żyć nam niedługo przyjdzie. Do tego dochodzi zainteresowanie metafizyką, widoczne w wielu miejscach - dla mnie nowość i muszę przyznać, że ta nowość mi się podobała.

Niestety pod koniec miałem wrażenie, że tematy robią się...

Lenka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Od niedawna mam czytanik e-booków i kilkanascie ksiazek wgrał mi tam kolega i byłam przekonana, że jest to cała książka, jednakże było to tylko jedno opowidanie o tytule Noteka 2015, a z tego co czytałam w sieci to jest to zbiór opowiadań, więc uznałam, że przeczytałam tylko fragment książki, a czy siegnę po całość? tego nie wiem jeszcze

VirgoCe | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Bardzo nierówny zbiór. W zasadzie im dalej tym gorzej, a ostatnie opowiadanie, mające być satyrą na wejście Polski do UE jest tak bardzo nieśmieszne, że z trudem przyszło mi doczytać je do końca.
Autorowi wyobraźni odmówić nie można, gorzej niestety z lekkością pióra.

Sebastian | 2012-07-08

przeczytałem tylko notekę - za to autor otrzymuje maksa. reszta, ciągle przede mną.

Maryla | 2014-10-23

Konrad T. Lewandowski w najlepszej formie. Noteka rewelacja!!!

Qba67 | 2012-05-19

Wyrąbiste, pełne pomysłów, humoru, wyróżnia się na tle...

sanntta82 | 2015-01-11

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica