Wyprawa na żmirłacza

Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
Hunting of the snark
Wyprawa, żmirłacz

Inne wydania

Gdzie zachwyca Czytelnika Żmirłacz? Na przedziwnej wyspie, do której żegluje na przedziwnym okręcie tak samo przedziwna załoga. Autor wpływa z nimi do świadomości czytelników (dzieci, starców i dorosłych) wraz z Januszem Stannym, wspaniałym artystą grafikiem.

Marysia | 2012-03-04
Przeczytana: 04 marca 2012

to taki wybryk jest. napisany nie wiadomo dla kogo. dla mnie. ja mogę zaadoptować tą opowieść. nie dla kogoś kto szuka prawdy w książkach. dla hedonisty ta historia. dla sybaryty któremu spodoba się że na żmirłacza należy wyprawiać się z naparstkiem i z troską i z akcjami kolei, że bubołak wyprzedza modę o kilka stuleci i w jego szponach przepada się na zawsze i znika cichutko, że Bóbr w stresie sięga do robótek ręcznych i pozoruje spokój, takie seksowne bleblanie.

A-- | 2012-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Bezkompromisowo absurdalne dzieło, poemat w ośmiu konwulsjach, gdzie prócz tajemniczego i przerażającego żmirłacza, spotkamy również zgroźliwego bandrochłapa czy majestatycznego dziubdziuba. Nie ma miejsca na nudę w pełnym chwały i splendoru eposie Brząkacza! Much of muchness w każdym calu.

Andrzej Akowacz | 2012-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Pięknie ilustrowana książka. Dziwny statek z dziwną załogą w wyprawie na dziwnego stwora. Nieuchwytnego stwora. Autor Alicji z krainy czarów był matematykiem i takie są jego książki. Tę napisano w formie poematu. Nie jestem biegły w matematyce więc nie będę się doszukiwał tu jakiś ukrytych wzorów czy analogi. Jedynie natrafiłem w necie na "Polowania na Snarka". Snark to oryginalna nazwa Żmirłacza. W książce wyprawa opisana jest w ośmiu konwulsjach. Snark, ten matematyczny to szczególny rodzaj grafu i poluje się nań w trzech, nie w ośmiu konwulsjach. Być może autor również napisał swój poemat pod wpływem rozważań nad jakimś zagadnieniem matematycznym. Snark to połączenie słów ślimak z rekinem lub wąż z rekinem. W polskim tłumaczeniu zręcznie połączono żmije z żarłaczem. Można podobno dostrzec w Żmirłaczu cechy samego autora, mówi o tym konwulsja druga.

Ania | 2012-04-15

potworna książeczka...jako dziecko nienawidziłam jej (zwłaszcza że ilustracje były brzydkie) - mój tata powiedział, że mogę ją wyrzucić jeśli nauczę się jej na pamięć...więc została x) mistrzostwo świata dla tłumacza

shylina | 2010-11-05

Czy ktoś widział snarka?