83-205-3585-9
baśnie
Ćma

Zbiór kilkudziesięciu baśni polskich spisanych przez: - K.W. Wójcicki - J.Lompa - R. Berwiński - R. Zmorski - L. Siemieński - A.J. Gliński - J.I. Kraszewski - S. Barącz - A. Dygasiński - E. Orzeszkowa - B. Prus - H. Sienkiewicz - J. Krzeptowski-Sabała - J. Tylka-Suleja - J. Kasprowicz - K. Przerwa-Tetmajer - W.S. Reymont - W. Sieroszewski - I. Matuszewski - A. Oppman (OR-OT) - W. Perzyński -...

Zbiór kilkudziesięciu baśni polskich spisanych przez:
- K.W. Wójcicki
- B. Leśmian
- S. Wasylewski
- S. Dzikowski

Marquee | 2015-01-30

Baśnie- teksty otwierające nowe horyzonty wyobraźni.
Gatunek ten sięga już średniowiecza. Od zawsze fascynował i pobudzał najgłębiej schowane uczucia w człowieku z każdego zakątka świata. Także nasz kraj może poszczycić się pięknymi opowieściami. W książce tej znajdują się nie tylko losy pana Twardowskiego czy głupiego Maciusia, ale także królowej Bałtyku,śpiących rycerzy z Tatr i wiele wiele innych.Do wysłuchania tych historii zapraszają m.in. Józef Ignacy Kraszewski,Adolf Dygasiński, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz czy Bolesław Leśmian. Publikacja ta opatrzona jest ciekawym i przejrzystym wstępem Tomasza Jodełki- Burzyckiego. Dopełnieniem teksów są piękne ilustracje. To świetna pozycja na wieczorne spotkani dzieci z bajką na dobranoc.

Mahima | 2013-08-06

Uwielbiam. Czyta się zachłannie, baśnie są magiczne i zróżnicowane pod względem tematycznym.

ewa | 2013-07-29

Jako nastolatka nie mogłam się od niej oderwać. Następnie czytałam swoim dzieciom.

bialachmura | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016